mail@urok-ua.com

Фразеологізми української мови

Фразеологізми української мови

До вашої уваги презентація на тему: фразеологізми української мови. Дана презентація може бути використана на уроці української мови при вивчені фразеологізмів.

До вашої уваги презентація на тему фразеологізми української мови. Дана презентація може бути використана на уроці української мови при вивчені фразеологізмів. Завдяки цій презентації ви поглибити свої знання про фразеологізми та навчитеся розуміти та розкривати їх значення. З’ясуєте звідки взялися українські фразеологізми, а також дізнаєтесь про роль фразеологізмів. Презентація насичена практичними виразами фразеологізмами а також гарно ілюстрована для більш цікавого її перегляду. Так наприклад ви знаєте такий вираз як: біла ворона, як білка в колесі, взяти себе в руки, вилами по воді писано, а що означають ці вирази? Спробуйте пояснити. Або наприклад, такі вирази як: водити за носа, гратися з вогнем, говорити під руку, унести ноги, що означають ці слова? Усі ці та багато інших фразеологізмів походять з різноманітних джерел. Таких як:

  • Усна народна творчість;
  • Біблія;
  • Давньогрецька міфологія;
  • Прислів’я та приказки;
  • Крилаті вислови;

Також переглянувши цю презентацію ти дізнаєшся, що бувають також фразеологізми – синоніми та фразеологізми антоніми. Наприклад такі як: Повісити носа або задерти носа, тримати язик за зубами або розв’язати язика. Також побачите фразеологізми у ролі членів речення та дізнаєтесь що таке фразеологічний зворот. Також після пройденого матеріалу починаються слайди із цікавими та повчальними матеріалами, де тобі доведеться трохи подумати самому аби виконати поставленні завдання.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Цікава, яскрава презентація. Чудова можливість розширити знання учнів про фразеологізм як одиницю мовлення, ознайомити із джерелами та стилістичною роллю фразеологізмів; сприяти розвитку усного мовлення учнів, їх критичного та креативного мислення; виховувати культуру мовлення. Спасибі.

  2. Презентація цікава, змістовна, містить безліч цікавих вправ, дітям буде цікаво працювати по ній!!! Я вважаю, що завдяки цій презентації діти правильно та з задоволенням сформують поняття про фразеологізми.

  3. Мені сподобалась презентація. ЇЇ можна використати і для вивчення нового матеріалу, і для повторення, і для самостійної підготовки. Тема досить складна, особливо для сьогоднішніх учнів, які мало читають і мало спілкуються вживу. Тож Ваша робота має їм дуже допомогти

  4. Все прочитали і на вус намотали. Цікаво було ознайомитись з цією презентацією. Сподіваюсь, що правильно написала перше речення ( схожий приклад є у презентації). З презентації звернула увагу на різноманітні джерела фразеологізмів. Наочна презентація і добре, якщо є можливість її використовувати на уроках. Дякую.

  5. Фразеологізми та їхнє значення часто викликають труднощі у їхньому правильному вживанні. Тому матеріал презентації стане дуже корисним для учнів середньої і старшої школи при підготовці до уроків і олімпіад та конкурсів.

  6. Дякую за презентацію. Скористаюся нею як додатковим матеріалом при підготовці до конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Гарне поєднання самого фразеологізму з малюнком.

  7. Даний матеріал цікавий та доступний, гарно ілюстрований. Буде доречним при вивченні розділу мовознавства, в якому вивчаються лексично неподільні поєднання слів, ФРАЗЕОЛОГІЇ.