Інтегрований урок фізичної культури, «Олімпійський тиждень», для учнів початкових класів із застосуванням інтерактивних технологій

Автор: вчитель фізичного виховання Міщенко Світлана Юріївна

Познайомити учнів з олімпійською символікою. Підвищення інтересу учнів до пізнання світу спорту, залучення до олімпійського руху.


 

Інтегрований урок

фізичної культури, «Олімпійський тиждень», теоретико – методичного розділу програми «Фізична культура» для учнів початкових класів із застосуванням інтерактивних технологій

Тема: Символіка Олімпійських ігор

Мета : Познайомити учнів з олімпійською символікою. Підвищення інтересу учнів до пізнання світу спорту, залучення до олімпійського руху.

Завдання:

Навчальні: ознайомити з елементами олімпійської символіки (Факел, Емблема, Прапор, Талісман, Девіз)

Розвивальні: навчати вмінню роботи з випереджальними завданнями; навчати порівнювати та узагальнювати інформацію; розвивати пізнавальні інтереси (спостережливість, мовлення, пам’ять, уяву); застосовувати інтерактивні та інтегративні методи навчання.

Виховні: закріплювати вміння роботи в групах, формувати почуття колективізму, вміння допомагати; розкрити цінність олімпійського руху та залучення до ідей олімпізму.

Оздоровчі: формувати почуття свідомого та відповідального ставлення до занять спортом та зміцнення свого здоров’я.

Обладнання:

Мультимедійне обладнання, муляж олімпійського факелу, олімпійський прапор, різнокольорові наліпки (4-ох кольорів ), 4-і розмальовки олімпійських талісманів із завданнями, карта світу, комплекти кольорових маркерів, комплекти кольорового пластиліну, плакати, прапори, ножиці, стенд олімпійської літературі, олімпійські кільця з правилами, розмальовка «Олімпійська емблема»(4 шт.) та олімпійські кільця(20 шт.), правила в олімпійських кільцях.

Орієнтовний план уроку:

І . Організаційний момент – 2хв.;

ІІ . Актуалізація знань – 13 хв.;

ІІІ . Основна частина – 15 хв.

ІV . Практична частина – 5хв.

V. Заключна частина – 5 хв.

Хід уроку

І. Вступна частина – організаційний момент.

Учні входять в клас та сідають в коло. Називають себе (передаючи олімпійський факел), продовжують фразу «Здоровий Я, Олімпійські ігри – це… », поки вони це роблять вчитель кожному на спину кріпить різнокольорові наліпки.

Вчитель розказує тему уроку.

Руханка «Олімпійський Рух» : протягом 30 секунд діти мають об’єднатися у п`ять групи за кольорами, допомагаючи один одному знайти свій колір(після чого кожна команда одержує футболки свого кольору, і розходиться по своїм робочим місцям).

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторюються, а потім вивішуються на дошку «Правила поведінки в групі».

В центрі дошки з’являється слова «Олімпійська емблема» (в кожному колі якої правило поведінки. )

Руханка «Олімпійський прапор» : учні розгортають олімпійський прапор та виконують з ним вправи.

Узагальнення матеріалу «Олімпійський прапор ».

Узагальнення матеріалу «Олімпійський емблема ».

«Олімпійський девіз» «Швидше, Вище, Сильніше !» (А сьогодні ми додаємо , ще і свій девіз «Здоровий Я», тому що ми За здоровий спосіб життя )

ІІІ. Основна частина

Інтерактивна технологія «Мозковий штурм»: учням необхідно згадати кольори олімпійських кілець, їх розташування, та що вони символізують (розфарбувати Олімпійську емблему.).(Відповіді по черзі: 1 – бал за вірну відповідь, 1-5 балів малюнок)

Інтерактивна технологія «Робота в групах». Кожна група отримує завдання розфарбувати «Олімпійський талісман», після чого необхідно представить його та Олімпійські ігри, які він представляє. Познайомити з Олімпійським чемпіоном України (знайти коротку інформацію про чемпіона у журналі «Олімпійська Арена»). (Вдала презентація 5 – балів )

Узагальнення матеріалу «Олімпійський талісман».

Інтерактивна технологія «Робота в групах».

 Руханка естафета. «Олімпійські континенти». На дошці вивішено карту світу. У кожної команді по п`ять кольорових маркерів та п`ять разфарбовок олімпійських кілець.

Необхідно: 1. Вирізати кільце; 2. Розфарбувати; 3. Визначитися який колір «Олімпійських кілець» символізує окрему частину світу; 4. По черзі дістатися карти і вивісити кільця на вірних континентах (частинах світу). Переможець команда швидше та правильніше виконали завдання ( 1 бал – швидкість 1 – бал кожне вірно розфарбоване кільце)

Узагальнення матеріалу «Олімпійська емблема».

IV. Практична частина.

Інтерактивна технологія «Робота в групах». Кожна група отримує набір кольорового пластиліну і їм необхідно виліпити свого «Талісмана»

V. Заключна частина

Зворотний зв’язок. Дивляться промо-відео про наступні Олімпійські ігри та виконують відновлювальні вправи.

Діти сідають долі в коло і відповідають на питання: « Що нового, цікавого дізналися на уроці».

Домашнє завдання:

Дізнатися:

  • де і коли будуть наступні Олімпійські ігри;
  • як звуть та що символізують талісмани наступних ігор;
  • коли відбудуться наступні Олімпійські ігри.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Зміст уроку сприяє розвитку в учнів інтересу до Олімпійських ігор, їх символіки. Учитель доречно застосовує інтерактивні методи навчання, раціонально розподіляє час. Тема, що вивчається, актуальна й має зв’язок із життям. Дякую!

  2. На уроці виконується дуже важливе завдання: популяризація олімпійських змагань. Завдання дійсно цікаві та пізнавальні! Я би додала ще одне, яке б пов”язувало тему уроку з життям: розказати про свої спортивні захоплення. Я вважаю, що вашим учням завжди дуже цікаво на Ваших уроках!

  3. Вказуйте чітко, якщо інтегруєте уроки, то які саме??? Я , наприклад, так і не зрозуміла. Крім руханок (всього 2) ніяких фізичних вправ більше не побачила, здоров”язберігаюча компетентність втрачає свій зміст. Поданий матеріал цікавий і відповідає віковим можливостям учнів. А чому не наголошуєте на українських спортсменах – переможців Олімпійських ігор????!!! Не розумію. Як на мене, урок потребує значних доповнень, але як ідея підійде. Дякую. Вибачте, якщо щось не так.

  4. Актуально, сучасно, позитивно! Така форма роботи дуже подобається дітям. Продумані спортивні конкурси, урок носить пізнавальний характер, а найголовніше, прищеплює любов до спорту та здорового способу життя.

  5. Світлано Юріївно, Ваш інтегрований урок цікавий і актуальний. Сучасні діти мало знають про олімпійський рух та символіку, мало рухаються і наше завдання їх зацікавити фізичними вправами. Ви використали обємний матеріал намагаючись дати дітям знання і разом з тим рухатись. Мені б хотілось переглянути вправи з прапором – це цікава ідея.