Інтегроване заняття у 2-й молодшій групі
“Небезпечні речі”
Автор: вихователь Куніц Олена Миколаївна
Освітня лінія: Особистість дитини
Зміст освіти: Безпека життєдіяльності
Вид: інтегроване заняття
Тип: фронтальний
Мета: продовжувати знайомити дітей з поняттям «безпечне» і «небезпечне» та усвідомлювати важливість безпеки життєдіяльності. Повторити правила безпечного перебування вдома під час відсутності дорослих та користування речами домашнього вжитку, повторити правила поводження з незнайомими предметами. Розвивати граматично правильне мовлення при складанні речень. Виховувати потребу повсякденного дотримання правил безпеки, вміння співчувати та допомогати.
Обладнання: маленька хатинка, ляльковий стілець, зайчик з рукавичкою для руки, молоток, аптечка, конверт з малюнками, загадки, відеофільм.
Попередня робота: розглядання стенду «Небезпечні предмети».
Хід заняття
Вихователь:
Любі діти, знов до нас
Завітали гості
Привітаймося та
Подаруємо гостям свої посмішки.
На столі — невисока театральна ширмочка. За нею чується стукіт.
Діти підходять до столу
Вихователь: Діти, ви чуєте хтось стукає.
(вихователь з дітьми прислухається)
І хто то стукає? Діти, а ну відгадайте, хто це стукає. (Із-за хатинки виглядає зайчик з молотком у руках. Діти підходять до столу )
Зайчик. Це я — зайчик, я стукаю молоточком, хочу як тато – майструвати.
Тук-тук! Ай-Ай-Ай! Біднесенький мій пальчик!
Вихователь. Що сталося, зайчику?
Зайчик. А-а-а! Як це боляче! Це все молоток зробив! Це він мене вдарив!
Ай-ай-ай! (зайчик починає плакати)
Вихователь. Ой, зайчику, так у тебе кров. Не плач, зайчику, зараз тебе дітки пожаліють та допоможуть, пальчик відразу перестане боліти. (Діти беруть з аптечки лейкопластир та прикладають до рани, жаліють, гладять зайчика.)
(Коли закінчили лікувати зайчиків пальчик, вихователь звертає увагу дітей на коробку, яка зʼявилася)
Вихователь:Ой, діти, дивіться, поки ми лікували зайчика, то зʼявилась якась гарна коробка. Давайте подивимось що в ній.
(вихователь відкриває коробку, а там лист)
Вихователь:Діти, тут лежить якийсь лист. Цікаво, від кого?Зараз прочитаємо.
(вихователь читає листа)
«Любі діти, нажаль я не можу сьогодні до вас прилетіти та передаю вам свій урок, який ви обов’язково передивіться. Тітонька Сова.»
Вихователь: Діти, давайте подивимось, що нам за урок передала тітонька Сова.
Ти, зайчику, теж сідай з нами та подивись.
(перегляд відео)
Вихователь: Ну що, діти, ви зрозуміли, що не можна брати небезпечні предмети.
А чому?
Вихователь: Зайчику, а ти зрозумів?
Зайчик: Так, зрозумів, більше не буду брати предмети, якими не можна гратися.
Вихователь: Діти, а давайте ми з вами трохи відпочинемо.
Фізкультхвилинка «Сонечко»
Сонце вийшло з-за хмаринки,
Ми протягнемо до сонця ручки. (Потягування – руки вгору.)
Руки в сторони, а потім
Ми їх ширше розведемо. (Потягування – руки в сторони.)
Ми закінчили розминку.
Відпочили ніжки, спинки.
Вихователь: Малята, тітонька Сова у листі залишила вам гру-завдання.
Тут два конверти: червоний і зелений, ще є картинки, на яких зображені предмети, якими можна гратись і якими не можна гратися. А ось і завдання до гри.
Потрібно розкласти картинки у конверти. У зелений – картинку, де зображений предмет, яким можна гратись, а в червоний – яким не можна гратись.
(Діти розкладають картинки у конверти)
Вихователь: Молодці, малята, ви чудово впоралися з завданням. Добре запам’ятали, що не можна брати небезпечні речі, якими користуються дорослі.
Правило.
Не для гри малятам інструменти мами й тата.
(вихователь дістає з коробки від тітоньки Сови сюрприз для дітей, маленькі кін дер-сюрпризи)
Вихователь: Діти, за те, що ви добре сьогодні запам’ятали якими іграшками можна гратися а якими не можна, тітонька Сова приготувала для вас маленькі сюрпризи.
(вихователь роздає дітям подарунки)
Підсумок заняття:
Дітям треба бути обережними при користуванні предметів.
Як для другої молодшої групи – прекрасне заняття! Багато цікавих моментів для себе відмітила і взяла на озброєння. Дякую за чудове заняття! Успіхів вам!
Нема чого додати! Дуже цікаво,і дуже пізнавально! Я вважаю що і дітям молодшої групи інформація буде мало того що цікава,але і досить доступна і зрозуміла. Сценарій гідний, потрібний,
Гра допомагає навчати дітей,мотивує до виконання завдань. А от інтеграції я тут не бачу ні в програмовому змісті ні в ході заняття.
Чудова мотивація у вигляді візиту зайчика з молоточком. Зайчик – близький дітям персонаж, а навчання його правилам безпеки допомагає дітям закріпити свої зання на практиці.