mail@urok-ua.com

Інтелектуальна географічна гра «Я люблю Україну»

Автор: вчитель географії Ольховська Наталія Валеріївна

Screenshot_17Інтелектуальна гра «Я люблю Україну»

Інтелектуальна географічна гра ” Я люблю Україну” проведена в рамках предметного тижня географії. Мета: збагачення знань школярів про цікаві факти природи та господарства України, удосконалення комунікативні навичок учнів, виховання любові до батьківщини


 

Інтелектуальна    гра  «Я люблю Україну»

Мета: збагачення знань школярів про  цікаві факти природи та господарства України, удосконалення  комунікативні навичок, виховання любові до батьківщини.

Обладнання: відеоматеріали, завдання

Хід заходу

 Організаційний момент   учні 8-10 класів об’єднуються в команди

“Буває, часом сліпну від краси.
Спиняюсь, не тямлю, що воно за диво, –
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори”

Ліна Костенко

І.Інтелектуальна розминка:   перегляд відео  bbsc.eumedia/ukrayina-vidkrita-dlya-tebe-video/ зробити переклад відеоматеріалу з англійської на українську мову.

Перемагає та команда,яка зробить кращий переклад  ( 12 балів)

ІІ. «Україна»  (10 балів)  ( слайд 2)

До букв слова  «Україна»  дібрати назви, терміни, які мають відношення до природи  та господарства нашої країни,  та  показати  названі  об’єкти   на карті ( правильна відповідь 2 бали)

У
К
Р
А
Ї
Н
А


ІІІ.  Бліц
( учні повинні назвати  унікальні та найбільші об’єкти України які демонструються на слайдах)  (  правильна  відповідь 2 бали)

1.г.Говерла 2061м. (слайд 3)
2.міст Воровського через  р. Південний Буг  (слайд 4)

  1. соляна шахта в м. Соледар глибина до 288м. (слайд 5)

4.озеро       Світязь       глибина     58м. (слайд 6)
5.біосфернийзаповідник Асканія Нова  (слайд 7)
6. Найстаріший дуб  в Рівненській області  1300 р. (слайд 8)
7.  Річка  Дніпро  довжина 2201км, в межах України 981км. (слайд 9)
8. Запоріжжя  промисловий  центр(слайд 10)

9.острів Зміїний найвіддаленіша точка України (слайд 11)

ІV.  Знайдіть   помилку

  1. На території України розташовані дві природні зони. Зона змішаних лісів знаходиться в південній частині країни, цій зоні притаманна, в більшості випадків, рівнинна місцевість. Ще цю зону часто називають українським степом. Цей регіон справжнє царство озер, боліт та річок. В ХХ столітті людство також зробило великий крок вперед та створило в цій зоні штучні водойми, найбільшим з них є Київське водосховище.
  2. Річка Сіверський Донець в межах України протікає із півночі на південь. Це найбільша притока Дніпра. Загальна протяжність річки становить 1053 км, а в межах України — близько 718 км. Долина здебільшого асиметрична. Лівий  берег високий (інколи зустрічаються крейдяні скелі), дуже розчленований ярами, правий  пологи.   В заплаві річки розташовані озера, болота, найбільше з яких озеро Лиман
  3. За останні 40 років населення України збільшилось в 1.5 рази. Зростан­ня загальної чисельності населення зумовлює потребу значних ка­пітальних вкладень з метою забезпечення матеріально­го і культурного рівня життя народу України. Більшість населення України становлять жін­ки (54%), чоловіків лише 46% від усього населення. До міст-мільйонерів належать Київ, Харків, Дніпро, Донецьк, Одеса.
  4. Музична хвилинка

Звучить пісня « Край, Мій рідний  край»  автор М. Мозговий.

 Завдання: записати зі слів пісні географічні назви, терміни та дати їх визначення,показати на фізичній карті України.

Гори, полонини, смереки, річки, Черемош, Прут, Прикарпаття, море.( 8 балів)

VІ. Географічний  ребус

  1. Назва обласного центру України, яка складається із займенника та двох останніх складів слова, яке означає основне джерело постачання питної води для більшості сільських населених пунктів … (займенник – Він + криниця = Вінниця)
  2. Назва обласного центру України, яка складається із слова, яким називають одну із основних зернових культур в Україні з давніх часів та слова, яке означає стан спокою та гармонії, період між війнами,,,, (Жито + мир = Житомир)
  3. Назва обласного центру України, яка складається із двох слів в перекладі російською мовою: перше слово – назва неотруйних змій, поширених по всій території України; друге – тип поселення, в Україні більше 10 000 осіб, більша частина жителів якого зайняті поза сільським господарством… (Уж + город = Ужгород)
  4. Назва історико-географічного регіону України. Слово складається із двох: перше – низинна старовинна історична місцевість м. Києва, стародавній район ремісників і річковиків; друга – назва шостої із семи нот… (Поділ + ля = Поділля)

5.Назва обласного центру України, яка складається із слова, що означає вид єдиноборства, поширеного в Японії, в якому два борці виявляють сильнішого на круглому полі .Останню букву цього слова замінюємо на українську літеру и….(Сумо–о+и=Суми)

  1. Назва сучасного гірськолижного і туристичного центру українських Карпат. Складається із двох слів : перше – перший склад назви другої букви старослов’янської кирилиці; друге – назва найбільшого за площею і другого за кількістю населення міста у Волинській області,залізничного вузла…. (Буки – ки + Ковель = Буковель)

VІІ.Словограй  ( за  змістом тексту учасники гри повинні скласти слово   з літер надрукованих  на аркушах формату  А4).

Сніг-          опади в твердому стані,які випадають переважно взимку

Сіно-          висушені стебла і листя трав’янистих рослин

Гора-      форма рельєфу  високо піднята над місцевістю яка має схили,   підніжжя, вершину

Вода-          універсальний розчинник

Село-          населений пункт, жителі якого займаються сільським господарством

Мова-      вона бува солов’їна і українська     система звукових і графічних знаків якою користуються люди

Сода-  продукт хімічної промисловості який використовують в кондитерському, парфумерному, скляному виробництвах

Мода –     тимчасове панування певного стилю

Сало-       традиційний продукт харчування українців

VІІІ.  ПІДВЕДЕННЯ  ПІДСУМКІВ. ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ.

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 коментарів

  1. Дякуючи такій інтелектуальній грі, в учнів формується інтерес до навчання Ця форма роботи спонукає вчителя розвивати в учнів творчість, цілеспрямованість. На таких заходах ми і відшукуємо талановитих дітей, розвиваємо в них творчу активність Ця гра заслуговує на подяку вчителю. Подобається все: і “Інтелектуальна розминка” з перекладом з англійської , і музична хвилинка. Ваш досвід вже у моєму використанні. Дякую. Творчих злетів!

  2. Матеріал географічної гри дуже цікавий, різноманітний. Більшість завдань нестандартні, вимагають від учасників не простих вмінь, а і творчого підходу. Думаю, що цей захід активно виховує любов до України. Почерпнув для себе багато цікавих ідей. ДЯКУЮ ЗА ЗМІСТОВНУ РОБОТУ!

  3. Актуальність проблеми патріотичного виховання обумовлена нашим тривожним сьогоденням.
    В основі її вирішення є відродження національної культури, фундаментом якої являються уставлені народні традиції та звичаї, що вироблені народом впродовж усього історико- культурного розвитку. Тому, вважаю, Наталія Валеріївна, ця інтелектуальна гра цілком доречна.

  4. Дуже вдалий патріотичний, інтелектуальний захід. Особливо мені сподобалась ідея Наталії Валеріївни з перекладом відеофільму. Цікаве й незвичне підібране завдання для музичної хвилинки. Вдало підібрана наочність у вигляді презентації. Дякую за хорошу публікацію!

  5. Захід цікавий, не складна, але по-справжньому різноманітна інформація, яка подається в формі гри, – все це сприяє актуалізації знань про Україну, розвитку мисленнєвої діяльності учнів. Думаю, що байдужими учні однозначно не залишились. Дякую)

  6. Від знань учнів про свою державу, від любові до неї залежить яким буде наше підростаюче покоління. Ця інтелектуальна гра збагачує і закріплює знання про Україну. Форма заняття підібрана якраз вдало, бо інтелектуальний розвиток учнів стимулює їх пінавальну і навчальну діяльність. Захід дуже цікавий.

  7. Завдяки цій грі учні збагачують знань про цікаві факти природи та господарства України. Всі завдання підібрані на розвиток логічного мислення. Добре, що не забули про відпочинок, у вигляді музичної хвилинки, яка теж відповідала темі гри.

  8. Саме завдяки таким інтелектуальним іграм, проходить розвиток у школярів інтересу до навчальної діяльності, іде виявлення обдарованих і талановитих дітей, розвиток творчої активності, а саме головне – стимулювання розвитку інтелектуальних і пізнавальних можливостей. Гра дійсно заслуговує на похвалу і подяку учителю, за те, що поділилася з колегами своїм досвідом. Особливо сподобалася “Інтелектуальна розминка” з перекладом з англійської та музична хвилинка!!! Ваша розробка уже в моїй творчій скарбничці. Спасибі.

  9. Інтелектуальна гра «Я люблю Україну» безперечно заслуговує найвищої оцінки. Це і можливість перевірити знання учнів з предмету, і поштовх до розвитку пізнавального інтересу дітей, і найголовніше : виховання любові до батьківщини, гордості за можливість називатися українцями. Надзвичайно цікаві завдання, без сумніву, підвищуть мотивацію навчальної діяльності. Наталіє Валеріївно, спасибі за пізнавальну та творчу роботу.