mail@urok-ua.com

Інтелектуальний конкурс “Всезнайки” для учнів 1-го класу

Автор: Вихователь ГПД Симчира Світлана Іванівна

Інтелектуальний конкурс “Всезнайки” в незвичайній формі допоможе розвивати в учнів логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу уяву та швидкість реакції, навчить учнів працювати в групах.


 

Виховне заняття

Тема: Інтелектуальний гра «Всезнайки»

Мета:

навчальна: вчити учнів брати участь у змаганнях; формувати вміння працювати у групі, впевнено демонструвати свої знання;

розвиваюча: розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення, творчу уяву, пізнавальний інтерес, пам’ять, спостережливість, мову, швидкість реакції;

виховна: виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: презентація, музичні файли

Тривалість: 35 хвилин

Вік учасників: учні 1-го класу

Хід заняття

І. Організація учнів до заняття.

– привітаня;

ІІ. Оголошення теми заняття.

  • Вітаю всіх учасників та глядачів на інтелектуальній грі «Всезнайки». Сьогодні наші команди будуть змагатися за звання «найрозумніших». А допоможуть нам в цьому 5 конкурсів.

ІІІ. Основна частина

  1. Оголошення правил та членів журі.
  • Наш конкурс складається з 5 конкурсів.
  • Головне завдання гравців – якнайшвидше дати правильну відповідь.
  • Ви уважно слухаєте питання. Обдумовуєте його, вибираєте того, хто буде називати відповідь і піднімаєте руку. Відповідає та команда, учасники якої скоріше підняли руку.
  • За кожну правильну відповідь команда отримує 1 ігровий бал.
  • У нашій грі забороняється: викрикувати та робити підказки;
  • Бали підраховують наші члени журі, які в кінці гри оголосять переможців та нагородять їх подарунками.
  1. Представлення команд.
  • А щоб скоріше розпочати наш конкурс необхідно представити наші команди.

1 команда: «Розумники»

Девіз: Ми хочемо все знати, скрізь побувати, все знайти і перемагати!

2 команда: «Ерудити»

Девіз: Першість ми візьмемо! Світ перевернемо!

3 команда: «Кмітливі»

Девіз: Ми розумні і кмітливі. Перемагати завжди в силі!

  1. І конкурс «Казковий»
  • Наш перший конкурс пов’язаний з вашими улюбленими казками та казковими героями.
  • Питання:
  • Скільки гномів зустріла Білосніжка? (7)
  • Скільки поросят тікало від вовка? (3)
  • Скільки козенят з’їв вовк?(7)
  • Скільки розбійників обдурив Алі Баба (40)
  • Хто перший знайшов рукавичку у казці? (Мишка)
  • Хто останнім бачив Колобка? (Лисиця)
  • Маленьке, сіреньке, біди наробило.

Щось біле, кругленьке, хвостиком розбило. («Курочка Ряба»)

  • Він зі змієм став до бою – сміливо бився булавою.

Поміркуй ти трошки. Хто це? Хто (Котигорошко).

  • Дівчинка маленька – героїня казки. Відгадайте хто я?

Думайте, будь ласка.У квіточці я спала, Умивалася росою.

Тож мене назвали… (Дюймовочка.)

  • Росте синок, підростає і такий гарний став, що ні в казці сказати, ні пером описати. От підріс він, та й каже: ,, Зроби мені, тату, золотий човник і срібне весельце, буду я рибку ловити і вас на старості годувати “. (Івасик – Телесик.)
  • Молодці! Переходимо до наступного конкурсу

ІІ конкурс «Український»

Питання:

  • У якій державі ми живемо? (В Україні)
  • Яке місто є столицею України? (Київ)
  • Яка найбільша річка України? (Дніпро)
  • Назвіть державні символи України (Герб, Гімн, Прапор)
  • Як називаються гори, які є в нашій області? (Карпати)
  • Яка найвища гора Українських Карпат? (Говерла)
  • Яке місто є обласним центром Закарпатської області? (Ужгород)

ІІІ конкурс «Ребусний»

(Ребуси показані в презентації)

Фізкультхвилинка

(Виконують рухи під мелодію)

ІV конкурс «Логічний»

  • На дубі росло 2 яблука, а на сосні 4. Скільки яблук росло на цих деревах? (0)
  • У школу йшло 5 хлопчиків, а назустріч їм – 4 дівчинки. Скільки дітей ішло в школу (5)
  • Півень, стоячи на одній нозі, важить 3 кг. Скільки він важитиме, стоячи на 2-х ногах? ( 3 кг)
  • З якої тарілки не можна наїстися? (З порожньої)

V Конкурс « Здогадайся»

  • У наступному конкурсі командам буде необхідно здогадатися, що саме об’єднує малюнки на слайдах.

VI конкурс «Загадковий»

  • Наш останній конкурс, покаже, як ви вмієте відгадувати загадки. Тож слухайте уважно!

Через воду він проводить,
А сам з місця вік не сходить. (Міст)

Дерев’яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю,
Усіх діток потішаю. (Олівець)

Він скрізь: у полі і в саду,
А в дім не попаде,
І я тоді лиш з дому йду,
Коли вже він не йде. (Дощ)

Що за хатка – дивина?
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
Рибки плещуться в водичці. (Акваріум)

Без насіння виростає
І міцне коріння має.
Ним їмо і хліб, і суп.
Що це буде, дітки? (Зуб)

Коли хочеш ти читати,
То повинен мене знати,
А коли мене не знаєш,
То нічого не вчитаєш. (Абетка)

Паперовий кораблик щодня

Перевозить у трюмах знання

Після плавання цей корабель

Повертається в рідний портфель (Підручник)

Хто крилатий, гарний, гожий,
На красиву квітку схожий,
Має довгий хоботок,
П’є нектар ним із квіток? (Метелик)

До дітей на кожне свято
Просять в гості завітати,
Бо солодкий і смачний.
Здогадались, хто такий? (Торт)

Лишає він страшні сліди,
Усе він пожирає.
А як даси йому води –
Відразу помирає! (Вогонь)

Музична пауза

  • Це був наш останній конкурс. І поки журі підраховує бали, на нас чекає музична пауза.

IV. Підсумок заняття.

  • Нагородження переможців

Завантажити документ на диск

Презентація

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Анотація повністю відповідає дійсності, тому що заняття передбачає саме таку мету. Усі конкурси є цікавими. Презентація дуже чудова, вона спочатку заманює учнів у світ казки, потім налаштовує на патріотичний настрій, а згодом представляє учням справжні випробування. Дякую.

  2. Також дуже люблю проводити позакласні заходи у формі інтелектуальних ігор з елементами квесту. Сподобались різноманітні конкурси, що дійсно зацікавлюють учнів, розвивають їхні пізнавальні інтереси. Мої учні дуже полюбляють ребуси, тому саме цей конкурс є найкращим, а ще казковий. Дякую!

  3. В цілому інтелектуальний захід розвиваючий, творчий, змістовний, пізнавальний. Учням, які прийшли до першого класу цікаво приймати участь у таких конкурсах, бо у них ще відбувається перехід від провідної діяльності гри до провідної діяльності навчання. Існують деякі не точності, якщо доопрацювати буде все відмінно.

  4. Цікавий та пізнавальний захід. Думаю, що першокласникам сподобалось брати участь у такій конкурсній програмі. Але хочу зробити декілька уточнень. На запитання “Скільки козенят з’їв вовк?(7)” – це відповідь неправильна (подумайте). І не скільки козенят, а скількох козенят, скількох гномів. Гарна презентація.

  5. Дякую за незвичайний інтелектуальний захід. Конкурси відповідають віковому рівню учнів, різноманітні. Треба сказати презентація також на вищому рівні – яскраві картинки, текст надрукований великим шрифтом, відмінний фон.

  6. Важко, щось організовувати разом з учнями першого класу, які ще не все вміють. Це справжня творчість. Показати на вищому рівні. Інтелектуальна гра, представлена педагогом, розроблена методично грамотно, побудова її логічна, з опорою на досвід учнів. Сподобалося, що учні не просто відповідали на питання, а все було організовано як змагання. Звісно, що перемогла дружба. Працюйте надалі над собою.

  7. Інтелектуальна гра, запропонована вами, це просто пізнавальний і розвиваючий скарб, як для учнів, так і для педагогів. Так все грамотно продумано, учням буде над чим подумати. Здорово! Відмінно! Винахідливо!

  8. Цікава розробка інтелектуального конкурсу для першокласників, яскрава, гарно оформлена презентація. Під час заходу педагог мала змогу перевірити знання учнями казок, відомостей про Україну. Діти відгадували загадки, розгадували ребуси, давали відповіді на логічні задачі. Позакласний захід сприяв розвитку інтелектуальних здібностей, логічного мислення, творчої уяву, спостережливості… Спасибі.