Інтерактивний плакат “В. Симоненко. “Цар Плаксій та Лоскотон. Галерея асоціацій” + фрагмент уроку

Автор: вчитель української мови та літератури Гуринович Людмила Василівна

Screenshot_1Поєднавши інтерактивні та інформаційні технології можна досягти кращого результату під час навчально-виховного процесу.
Асоціації, які виникають в учнів до зображуваних предметних чи сюжетних фото або ілюстрацій примушують мозок дитини краще працювати, а «оживання» картинок викликають емоції, які позитивно впливають на запам’ятовування інформації. Також діти додатково знайомляться з українськими традиціями.


 

Фрагмент уроку

Тема. В.Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон»

Урок узагальнення та закріплення знань, умінь та навичок

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Галерея асоціацій (використання інтерактивного плакату)

(Учні розглядають колаж та до поданих зображень висловлюють ґрунтовні асоціативні думки, які стосуються опрацьованої теми. Учитель вказує на зображення в логічному порядку.)

  • Які асоціації виникають, дивлячись на це зображення?

а) фото пам’ятника галушці в м. Полтава – В. Симоненко народився на Полтавщині;

б) фото української хати – це батьківська хата в селі Біївці Лубенського району Полтавської області, у якій пройшло життя поета.

(Перегляд відео про традиційну українську хату);

в) 60 (шістдесятники) – люди, виступали за оновлення тодішнього суспільства, протестували своєю творчістю проти панівної задушливої атмосфери, боролися за справжні культурні цінності, національну свободу, людську гідність. В. Симоненко був серед таких опозиціонерів;

г) чоловік, що тримає дітей на колінах – Лоскотон, головний герой казки, який дітям приносив радість та сміх.

(Перегляд аналізу казки);

д) чоловік з торбиною на плечах – Святий Миколай, який теж приносить дітям радість та сміх, має торбину та подорожує.

(Перегляд відео про Св. Миколая та традиції.);

е) два кавуни – «Голова його мов бочка, очі ніби – кавуни» – опис Плаксія, головного героя;

є) образ думок – думати, міркувати.

  • Онлайн-кросворд. Колективна робота.
  • Тест-онлайн за темою. Індивідуально.

Screenshot_2

Посилання на інтерактивний плакат:

https://www.thinglink.com/scene/914226148047585281#

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Чудове напрацювання автора обов*язково стане мені у пригоді, тому що саме такі матеріали кожен вчитель натхненно створює або шукає в мережі, щоб покращити якість свого уроку та забезпечити кращий результат роботи учнів. Дякую.

  2. Цікавий фрагмент уроку, а головне- гадаю діти будуть у захваті від “Галереї асоціацій”. Єдине, можна було б додати ще картинки для перевірки знань з теорії літератури, що отримують під час вивчення теми. Бажаю Вам успіхів !

  3. Цікаво та інноваційно. А інтерактивний плакат – взагалі неперевершений вид роботи. Жаль тільки, що не завжди у вчителя є можливість використовувати такі види роботи.

  4. Ідея галереї асоціацій досить цікава та інтерактивна.Такі плакати розвивають логічне мислення і ,особливо,уяву. Матеріал плакату відповідає програмним вимогам. Думаю,що про шістдесятників п’ятикласникам ще зарано розповідати.

  5. Людмила Василівна дуже вдало об’єднала традиційний класичний урок і сучасні технології. Інтерактивний плакат – нова для мене форма подачі навчального матеріалу, обов’язково спробую використати у своїй практиці.

  6. Людмило Василівно, Вам вдалося поєднати інтерактивні та інформаційні технології. Види робіт, які Ви пропонуєте в фрагменті уроку, заслуговують на увагу. Це творчо, оригінально, цікаво та пізнавально. Переконана, що Вашим учням подобається працювати з інтерактивним плакатом. Дякую за гарні ідеї!

  7. Людмила Василівна, ваша робота цікава. Я ніколи сама не робила інтерактивних плакатів, але ваша ідея зацікавила мене. Діти, мабуть, навчаються асоціативно мислити, міркувати. Цікавими є такі види роботи на уроці як онлайн-кросворд,тест-онлайн. Дякую.