Календар природи в початкових класах

Календар природи в початкових класах

Дорослу людину не здивуєш тим, що кожен період року змінюється або що вода перетворюється на лід. Для нас ці маленькі чудеса вже давно стали очевидними фактами. Але маленька дитина сприймає перетворення природи зовсім по-іншому! Надати дитині усі ці знання – головне завдання календаря природи.
Дитячий календар природи є куточком для спостережень, в якому щодня відзначається поточний стан довкілля.

Календар природи і погоди зовсім не схожий на звичайний. По-перше, рік в нім, як правило, взагалі не вказаний, тобто користуватися таким календарем можна необмежену кількість часу. По-друге, дата і місяць – це лише мала частина того, що тут можна вказати: дитина стежитиме також за погодними явищами, температурою повітря і пейзажем, який бачить за вікном.

Календар природи для дітей допоможе педагогові на уроках природознавства. У своєму класному календарі учні зможуть відмічати ті явища, які проходять на зайнятті. Таким чином, подібний стенд, оформлений в шкільному кабінеті, допомагає дітям застосувати тільки що отримані теоретичні знання на практиці. Причому зробити це можна відразу ж, не виходячи за поріг школи, а потім поділитися своїми висновками з товаришами, що дуже цінно для сприятливого спілкування всередині дитячого колективу і для розвитку мотивації дітей до навчання.

Календар спостережень за природою, де б він не використовувався – в домашніх умовах, в групі дитячого саду або в молодших класах школи – є чудовою розвиваючою грою. Окрім того, що дитина отримує великі відомості про природу і світ навколо нас, вона також розвиває свій інтелект. Юний знавець природи починає сам тягнутися до знань, тобто у нього формується стійкий пізнавальний інтерес. Щоденний збір даних привчає дитину до самодисципліни, відповідальності, самостійності. Усе це – запорука майбутніх успіхів дитини в навчанні.

Пропоную скачати шаблони для оформлення вашого календаря природи в початкових класах. В архіві знаходяться листи на яких діти зможуть позначати: температуру, силу вітру, опади. Загалом в наявності 11 файлів, на кожен місяць навчання окрім серпня, коли діти не навчаються.

Скачати: Календар природи в початкових класах

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Корисний матеріал, якісний, яскравий. Заповнюючи календар природи щодня у учнів розвивається самостійність, відповідальність, спостережливість. Шаблони добре скачуються, можна роздрукувати та вставити в свій інформаційний куточок природи.