Конференція з англійської мови для 4 класу на тему “Абетка британського стилю. Будинки”

Автор: вчитель англійської мови Поведа Наталя Вікторівна

Screenshot_12Конференція “Абетка британського стилю .Будинки” – це одна з перших конференцій із циклу про Британію.У ній ви можете дізнатись про різноманітні будинки в Англії, їхнє місцерозположення, будівництво , знаходження та розположення кімнат у домі, меблі, особливе місце -камін, дрібниці життя,поєднання з природою та строгі правила британського дому .Конференція та презентація можуть бути використані на конференціях,відкритих уроках з англійської мови , а також для ознайомлення з країною для усіх бажаючих.


 

Абетка британського стилю

Доброго дня  дорогі діти. Сьогодні ми з вами розпочнемо збірку конференцій під назвою „Абетка британського стилю”, в яких розповідатимемо про різноманітні традиції Англії, королівську родину, устрій ,визначні місця та будівлі, а почнемо ми з будинків.

Вірність традиціям, як відомо ,відмінна риса британців. Це підтверджує популярний девіз : мій дім –  моя фортеця. І саме в своїй фортеці вони перш за все  хочуть спокою, чистоти та зручності , тому що „домашнє життя в найкращій формі – це джерело повного здоров’я ” Ось чому визначаючий тип будівлі у Великобританії це – приватний будинок.

Слайд1

У країні є багато різних будинків:  котеджі, особняки , двохкімнатні , багатоповерхівки, будинки з терасами, висотки.

Відповідно до старих традицій і звичок, британські громадяни намагаються жити в окремому будинку. На щастя, для туманного Альбіону завжди була характерна одноповерхова будівля, що об’єднує тісний зв’язок  людини з природою.

Слайд 2

Учень: В містах ,селах навколо збереглись будинки з 12-16 ст. І що дивно у них ще живуть! Причому ці котеджі не перебудовують (навіть не дивлячись на низькі стелі з балками і невеликі розміри кімнат, їх намагаються зберегти в старому  вигляді, обережно прокладаючи  новітні комунікації.

Єдине , що дозволяють собі хазяї старовинних особняків – це розібрати верхнє перекриття  і розширити стелю для даху. Багато з них мають дивну конструкцію. Їхні дерев’яні  балки виразно дивляться на фоні білої штукатурки фасаду. Такий вклад  в міську архітектуру  внесли фламандські зодчі, що ховались від переслідувань інквізиції.

Слайд 3

Учень: Другий тип британської садиби – це особняк у вікторіанському стилі. Цегляний  двохповерховий будинок з виділкою з білого обтесаного каменю, по центру містяться  вхідні двері, що оздоблена білими колонами – своєрідна візитівка країни. Староанглійський стиль настільки популярний, що навіть сьогодні багато будинків будуються на кшталт цих. Індивідуалізм британців прекрасно продивляється в образі старих  жилих будинків :на фасаді є багато дверей пофарбованих в різні кольори. Це підкреслює те, що двері належать різним власникам .

Слайд4

Учень: Цікаво, сьогодні деякі багатоповерхівки будують так , щоб кожна квартира мала свій вхід. Хоча багатоповерхівок у Британії  мало. Сучасні забезпечені люди надають перевагу життю  у двохповерхових котеджах, що розраховані на 1 чи 2 сімї. Вони прості та затишні Біля будинку є гараж, який часто прислуговує домашнім  складом.

Британська нерухомість росте у ціні , тому придбати будинок у пригороді Лондону , не говорячи про Лондон, далеко не всім по кишені. Більшість британців беруть житло у кредит.

Вчитель:А з яких кімнат скадається будинок? ( в-ді учнів).

Вчитель:  Your next task is to guess the name of the room.lets meet our guest who tell us about them.( виходить учень і запитує )

1) We usually cook meals here. – It’s a kitchen!(в-дь)

What can you find in the kitchen? –A dishwasher, a sink, a fridge, a cooker,a table, cupboards. (в-дь)

2) We can watch TV and rest in this room. – It’s a living room. (в-дь)

What can you find in the living room? – A sofa, a bookcase, armchairs, cushions, flowers, TV(в-дь)

3) We can have a shower here. – It’s a bathroom.

What can you find in the bathroom? – A mirror, a bath, a washbasin, towels.

4) You can sleep here or play with your toys. – It’s child’s bedroom.

What can you find here? – A bed, a lamp, a computer, toys, bookshelves, pillows.

Вчитель: Perfect! Look at the screen and name other parts of the house. –

слайд

Учні: A master bedroom, a garage, a study, a garden, a dining room, a  closet, a basement, an attic.

Вчитель: Good! Now  let’s name the parts of this house. Don’t forget to use ordinal numbers.(демонстрація будинків )

слайд

Без чого не обходиться жодна вітальня? ( в-ді учнів)

Камін – центр  всесвіту.

Учень: Старовинні особняки мають традиційне планування. В центрі – хол- парадний зал, прикрашений вирізьбленими дубовими панелями. На стінах розвішують  мисливські трофеї, зброю і портрети предків.

На одну сторону розміщуються жилі кімнати , по другу – господарчі приміщення. За такою схемою жили сакси , тільки у їхні часи господарські і жилі приміщення  розміщувались біля комори.

Слайд 5

Найважливіший атрибут будинку – величезний, майже до стелі камін, що об’єднує в одне ціле всі елементи інтер’єру. Його портал може бути викладений з вибіленої цегли, облицьований природним камінням. Саме біля каміну розміщуються усі меблі у кімнаті.

Слайд 6

Учень: У хол ведуть широкі сходи , прикрашені різними дерев’яними перилами .

А  ось в котеджах , що побудовані  в середині 70 х років не дуже багато місця. В таких будинках усе компактно: на другому поверсі є 3 спальні і ванна , внизу – вітальня (столова)  , кухня , комора і окремий туалет. Якщо будинок трьохповерховий , в ньому живуть згідно до рангу: на першому поверсі – старше покоління, на другому –діти, а третій часто здають в найми студентам.

Британці дуже акуратні та економні .Вони дуже бережно використовують воду, тому дуже часто миють посуд в раковині , перед тим закривають пробкою.

Слайд 7

Дрібниці життя

Вчитель: „Будинки будуються для того , щоб у них жити , а не для того, щоб дивитись на них -говорив відомий філософ Френсіс Бекон.  Стиль традиційного  британського будинку створює велика кількість дрібниць. Саме англійці висунули революційну ідею відповідності декору та інтер’єру, яка в наш час зіграла важливу роль у дизайні будинку.

Учень: Добросовісні господарі надають перевагу якісним меблям , тому якщо у будинку стоять дубові меблі, то будьте впевнені – це справжній дуб. У британській садибі все влаштовано надійно і надовго і передається усе з покоління в покоління. Практично  в будь – якому домі знайдуться речі, які зроблені  ще в 17-19 ст.

Дивани та крісла, ніби пробиті багатьма цвяхами –прекрасний зразок часів Олівера Твіста. Прості і раціональні меблі з червоного дерева набула в Європі таку популярність  , що стала асоціюватись з „англійським стилем”.

До речі, у вітальні  ви не побачите поличок з книгами. Тут є камін , крісла, сервант для посуду  телевізор і журнальний столик. А книги зберігаються в кабінеті.

слайд 8

Учень: Багато іноземців підмічають відлюдність інтер’єрів .На стиль і обстановку вплинули завоювання .Так з’явились  вишукані меблі, арабські світильники , японські ширми і гравюри  , африканські ковдри , вироби зі шкіри і скла.

Пристрасть до подорожей проявляється і дотепер. В багатьох  будинках на камінних полках зберігаються марокканські тарілі , китайські вази та ін.

Британці обожнюють текстиль  : У світильників мають бути абажури ;  дивани і крісла не можуть обійтись без чохлів, крісла –без подушок і покривал., а над ліжком –фіранка.

Кольорова гамма виробів зазвичай світла, спокійна. Класичні малюнки – шотландська клітинка , строга полоска, маленькі квіточки, або розкішні букети троянд – на покривалах і шторах в спальні.

слайд 9

Учень:  Особливе приміщення – кухня. Затишок тут створюють  дерев’яні  меблі , прикрашені вишуканою різьбою. На відкритих поличках кераміка з маленькими малюночками і підсвічники. Головна  пам’ятка – очаг-камін , який раніше використовувався для обігріву  та приготування їжі , а зараз – це прикраса дому. Через кухню зазвичай можна потрапити в садок , без якого неможливий інтер’єр.

Слайд10

Назад до природи

Вчитель: Невеликий садочок перед будинком і зелена клумбочка – надають місцевим садибам особливий шарм. Пейзажний стиль вважається британським досягненням, хоча на нього вплинули пейзажні парки Китаю і погляди епохи просвітництва. Характерною особливістю англійських садочків – вільне природне планування. Такий ландшафт прекрасно обходиться без прямих ліній. Тут немає точки, через яку можна прогледіти весь сад , перспектива відкривається поступово.

Учень: Чергування вершин і низин , схилів, копанок і водоймищ – все підпорядковано одній задачі :створити враження справжнього  природнього балансу .Хвилясті доріжки, що вимощені природнім матеріалом – камінням, дерев’яними колодами, об’єднують  елементи саду, що прикрашають галькою, піском , водоростями.

Особливу привабливість пейзажному стилю надають традиційні елементи  садового дизайну : старомодні меблі, альтанки, обплетені трояндами, ретельно доглянутий газон, вишукані лавочки для відпочинку, скульптури, невеликі водойми, багато клумб і звісно класичні садові меблі.

Слайд11

Строгі правила британського дому

Вчитель:  Є декілька строгих правил британського дому. Британці звикли жити у власному будинку ,однак , мати котедж на сьогодні дуже дороге задоволення. Особливо це стосується Лондону і його передмість , де типовий особняк з трьома спальнями , вітальнею та кухнею коштує близько мільйону доларів. Це все тому , що так дорого коштує земля.

Коли проектується новий будинок , навколо розбивають сад, будують гараж. Але дивно те, що великі будинки з басейнами будують лише арабські шейхи чи зірки шоу бізнесу , що мають величезні гроші. У британців не прийнято показувати наскільки ти багатий. Навіть англ. королева – живе досить скромно.

Вчитель:-британські будинки , як правило, побудовані в единому стилі. А що заважає створити котедж за індивідуальним?

Учень:- Таке можливо, якщо нові будинки будуються на великих участках . Але це рідкість , тому що знайти вільну територію важко. За межами сіл це зробити неможливо , тому що там починається „зелена зона”. А побудувати особняк за своїм планом в районі , де всі будинки витримані у єдиному стилі, неможливо. Перед тим, як починати будівництво , потрібно узгодити проект з гол. архітектором району. Документами підтверджено , з якого матеріалу буде будуватись будинок , якої висоти (він не може закривати світло сусіду) і в якому стилі. Якщо щось не так, при продажу будинку виникнуть проблеми  і його легше розвалити або продати за пів ціни. На сьогодні багато купують сараї, де раніше зберігалось сіно і перебудовують його у жилі будинки. І навіть у цьому, господарі зобов’язані зберегти фасад. Змінити можна тільки стіну, яка виходить на задню частину будинку.

Слайд12

  • А яка ж площа вважається можливою за британськими мірками?
  • У Британії ніхто не знає площу свого будинку , оскільки прийнято рахувати не квадратні метри, а кількість кімнат .В Лондоні багато будівель кінця 19 ст. З низькими стелями і кімнатами , але люди вміють створити в них комфортні умови.
  • Чи змінилось планування будинків за останні десятиліття?
  • Учень: В сучасному будинку декілька ванних кімнат – відповідно до спалень. Раніше стіни покривали штукатуркою , а зараз кафелем . І звісно, якщо у будинку немає душу чи кабіни , її ставлять якби у шафі. Так з’явилась сімейна кімната , що об’єднує вітальню , столову і маленьку кухню. У цій кімнаті стоїть стіл, телевізор. До речі, сьогодні людям подобається збиратись в саду на барбекю. Але у Великобританії досить дощова погода , тому все більше людей користуються спеціальними обігрівачами для відритих площадок.

Слайд13

  • -новорічні свята теж зустрічають на вулиці?
  • -В Англії Новий рік не зустрічають , тут зустрічають Різдво. А ось у Шотландії  завжди! О 10 год.вечора співають  пісню  і вітають один одного і звісно дарують подарунки і частують особливим хлібом і віскі.
  • А коли дарують подарунки дітям?
  • На Різдво, Батько Різдва спускається в будинок через камін і розкладає подарунки у носочки. Найчастіше носочки набивають папером   знизу і кладуть невеличкі подарунки .Обов’язковою має бути мандаринка.
  • Для того , щоб зробити приємне Батьку Різдва , дорослі ставлять віскі, печиво і морквинку для оленя , який запряжений у санки чарівника .У цей день діти прокидаються дуже рано , адже їх читають подарунки!

Слайд14

Вчитель: Сподіваюсь , що сьогоднішня конференція вам усім дуже сподобалась. До нових зустрічей! Дякуємо за увагу!

Слайд

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Дійсно, проводити послідовно канференціі різних аспектів життя Великобританії, об’єднані як “Абетка Британського стилю” – хороша ідея! Дякую за неї. Щодо конкретно даної конференції, вона змістовна і досить цікава,але здається мені занадто складною для учнів четвертого класу. До того ж, на уроці англійської мови явно превалює українська мова, що – щонайменше – не бажано. Але ще раз дякую за ідею!