Консект уроку з математики для 1 класу: “Закріплення вивченого способу віднімання. Порівняння виразу і числа. Розв’язування задач”
Автор: вчитель початкових класів Чоба Алла Юріївна
Урок – подорож «Мандрівка лісовими стежками».
Тема уроку. Закріплення вивченого способу віднімання. Порівняння виразу і числа. Розв’язування задач.
Мета уроку:
Навчальна: закріпити вміння дітей складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання.
Розвиваюча: розвивати й удосконалювати обчислювальні навички, математичне мовлення, дрібну моторику, пізнавальний інтерес до навчання, увагу, логічне мислення. Формувати навички правильного каліграфічного письма цифр та знаків, вміння складати і розв’язувати задачі. Закріплювати знання про геометричні фігури, аналізувати зображення, виділяти у них геометричні фігури. Прищеплювати інтерес до вивчення математики.
Виховна: виховувати дисциплінованість, почуття взаємодопомоги, здатність до подолання труднощів, любов до природи, допитливість, спостережливість.
Обладнання: геометрична лисичка, макет синички, «чарівна скринька», предметні малюнки, індивідуальні картки, скорочений запис до задачі.
Інтерактивні технології: «Мікрофон», «Мозковий штурм», робота в парах.
Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь і навичок.
Форма проведення уроку: урок – подорож «Мандрівка лісовими стежками».
Хід уроку
- Організаційний момент.
Вч.: Наші гості примостилися,
Діти їх роздивилися.
Привіталися, посміхнулися
І до мене повернулися.
- Створення емоційного настрою.
Вч.: Сядьте, дітки, всі рівненько
Усміхніться всі гарненько.
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
Тепер налаштуймося на роботу!
Девіз нашого уроку:
Не просто слухаю, а чую.
Не просто дивлюся, а бачу.
Відповідаю та міркую,
Старанно працюю.
- Актуалізація опорних знань. Оголошення теми уроку.
(Закріплення вивченого способу віднімання. Порівняння виразу і числа. Розв’язування задач.)
Чути стукіт у двері.
Вч.: Хто це? Це синичка, вона принесла нам листа, і перш ніж прочитати його, ми поговоримо про синичку.
– Синичка – велика трудівниця. Готуватись до зимового голоду вона починає ще весною або влітку. І до зими ця маленька пташечка може назбирати і сховати до 15 кг насіння і зернят. Синиця зовсім не відмовляє собі в їжі. Вона харчується постійно, а відчуття голоду їй і зовсім невідомо. В основному, вона поїдає всіх дрібних жучків, павучків і слимаків….
Ну а зараз я вам прочитаю листа!
«- Добрий день, діти! Запрошую вас на мандрівку лісовими стежками!»
Щоб мандрівка була вдалою проведемо математичну розминку.
- «Мозковий штурм»
– Назвіть одноцифрові числа
9 11 29 40 3 79 2 100 90
– назвіть двоцифрові числа
– назвіть «сусідів» числа…
– назвіть число, в якому 6 дес. 1 од., 2 дес. 5 од., 1 дес., 6 дес.
– Скільки десятків в числі 10, 30, 50?
– Порахуйте до 100 десятками.
- Закріплення знань і умінь
Закрийте оченята, уявіть, що ми з вами у лісі. Співають пташки, шумлять дерева, ми з вами на лісовій галявині. Ой , а це хто? Відкривши оченята
на узліссі нас зустрічає їжачок, який стежить за порядком у лісі. Він
дає нам випробування на старанність.
Каліграфічна хвилинка. Послухайте загадку і відгадайте яку цифру потрібно написати.
Вч.: Пливе лебідь у ставку,
Вигнув шию він тонку,
Хвостик вгору припідняв,
Цифру два вам показав.
Учні у зошитах каліграфічно прописують двійку.
Сьогодні ми зустрінемося з лісовими мешканцями. Діти а хто живе в лісі?
– Щоб дізнатися кого ми зараз зустрінемо у лісі потрібно розв’язати приклади – розшифровки: (слово – білочка)
15 – 3 =12 Б
50- 10 = 40 І
10 + 8 = 18 Л
78 +2 = 80 О
70 + 30 = 100 Ч
69 – 9 = 60 К
50 + 40 =90 А
Отже:
Є горішки і грибочки
У дуплі на мотузочку.
З гілки плигає на гілку
Це мала руденька…(білка).
Білочка приготувала нам задачу
– Послухайте її.
Білочка знайшла на І галявині – 2 дес. грибів, а на другий – 1 дес. Скільки десятків грибів знайшов хлопчик?
2 дес. + 1 дес. = 3 дес., а 3 дес. – це 30
– Скільки штук грибів зайшла білочка?
20 + 10 = 30 (гр.)
Відповідь: 30 грибів.
Фізкультхвилинка Молодці!!! А ми з вами потрапили на лісовий спортивний майданчик, де відпочивають мешканці лісу. Відпочинемо разом з ними.
А ми рушаємо далі. І натрапляємо на барліг. А в ньому завдання від ведмедя!
( мед, малина, ожина – однакові приклади у кожної групи, яка група швидше виконає. Представник групи записує приклади на дошці, а ми з вами перевіримо їх правильність.)
?
– Усе чудово! Поспішаємо далі. А на зустріч нам лисичка, незвичайна, а геометрична.
– З яких геометричних фігур складається лисичка?
– Скільки трикутників? Прямокутників? Овалів? Квадратів?
– Яка риса їй притаманна? Лисичка і нас хоче обдурити. Вона замітає хвостиком сліди, щоб ніхто не зумів її знайти. Замела вона і нашу стежку. Щоб довідатися як повернутися до школи,, вона приготувала нам задання. Накреслити у зошитах відрізок довжиною 8 см.
– Молодці. Стежку знайшли і повернулися до класу.
Підсумок уроку. Рефлексія уроку.
Вч.: – Діти, добігає кінця наш урок і разом з тим – наша цікава подорож.
Гра «Мікрофон».
– Давайте з вами похвалимось своїми знаннями за допомогою гри «Вихвалялки». Починайте речення зі слів «Сьогодні на уроці я …».(Діти розповідають про те, що робили на уроці, що найбільше сподобалось.)
– Яке завдання сподобалося найбільше?
Ви чудово працювали. Всі були активні, сміливі, кмітливі. Якщо ви задоволені уроком, то поплескайте в долоньки і по силі ударів стане зрозуміло сподобався вам урок чи ні.
Піднялися , повернулися до наших гостей. Попрощалися з ними своїми чудовими посмішками.
Розробка уроку-подорожі є цікавою задумкою. Вчитель націлює дітей на удосконалення обчислювальних навичок, пізнавального інтересу до навчання. Чудовим є використання інтерективних технологій. Робота з геометричним матеріалом є чудовою.
Дуже вдало вводите казкових героїв – це важливо саме для першокласників! Але мені забракло підготовки до розв”язання прикладів, також незрозуміла форма розв”язання прикладів і задачі (однієї!): діти все вирішували колективно? А де самостійна робота, що перевірить рівень засвоєння матеріалу? Фізпауза наприкінці уроку-яка її доцільність?
Створення емоційного настрою – це звісно цікаво, але для себе відзначила відсутність мотиваційного етапу уроку, учні вже вивчили нове, це урок де вони покажуть свої досягнення. вчитель повинен наголовити на цьому. Структура уроку чітка, методично правильно описана. Все логічно. Різного роду види роботи відповідають типу уроку. Хоча, як на мене, їх зщамало. Проведена геометрична робота на високому рівні. Працюйте і вдосконвалюйтесь. Дякую.
З великим інтересом познайомилася з Вашим уроком математики в 1 класі. Урок методично вірно складено. Протягом уроку в ігровій формі рахували, розв`язували задачі, провели фізкультхвилинку. Виховували любов до природи, допитливість, спостережливість (поговорили про синичку, звірів).