Конспект уроку з математики для 2 класу з теми «Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Перетворення іменованих чисел. Розв’язування задач»

Автор: вчитель початкових класів Трифонова Ольга Григорівна

Трифонова Ольга ГригорівнаПредставлено розгорнутий конспект уроку з математики для 2 класу. Це урок – казка, на якому застосовуються інтерактивні та мультимедійні технології. На уроці в цікавій формі учні зможуть закріпити вивчені способи додавання і віднімання двоцифрових чисел, а також вдосконалюватимуть вміння розв’язувати прості та складені задачі. До уроку додається презентація.


 

Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Перетворення іменованих чисел. Розв’язування задач.

Мета. Закріпити навички додавання й віднімання двоцифрових чисел; повторити одиниці вимірювання величин; формувати вміння розв’язувати задачі; формувати уміння працювати у парі, групі; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, математичні вміння, обчислювальні навички; вчити оцінювати свою діяльність, формувати прийоми розумових дій (аналізувати, узагальнювати, порівнювати), розвивати математичне мовлення, виховувати спостережливість.

Обладнання: мультимедійна презентація, картки з «Чарівними числами» , таблиця з планом роботи над задачею, схеми задач, сигнальні картки червоного, синього та зеленого кольору.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні на уроці математики я хочу бачити вас старанними, уважними, кмітливими. Саме тоді ви досягнете успіху.

 

ІІ. Актуалізація знань учнів.

– Діти, на уроці вам доведеться виконати багато цікавих завдань. Якщо ви з ними впораєтеся, то на вас чекає сюрприз.

– Сьогодні у нас урок – гостини. До нас завітали не лише вчителі нашої школи. А кого ще я запросила до нас на урок, ви дізнаєтесь, коли виконаєте цікаве завдання.

– Картки з однаковими малюнками потрібно замінити однаковими числами.

Screenshot_1

-Попрацюємо в парах.

– То хто ж наші гості? ( зимуючі птахи)

– Ви чудово впоралися з першим завданням. Птахи вам дарують букву « Р».

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • На уроці ми будемо закріплювати вивчені способи додавання й віднімання, розв’язувати задачі, перетворювати іменовані числа, а також будемо вчитися оцінювати свою роботу на уроці.

ІV. « Розумова розминка»

  1. Чарівний ланцюжок.
  • Важко пташкам взимку: холодно та й корму мало. Але деякі пташки радіють зимі – у них в цей час з’являються пташенята.
  • Обчисліть чарівний ланцюжок і ви дізнаєтесь назву цього птаха.

Screenshot_2

  • Яку відповідь отримали? (41)
  • Ланцюжок ви обчислили правильно, а тепер за результатом прочитайте назву пташки, в якої взимку з’являються пташенята.

Screenshot_3

  • Шишкаря ще називають «північним папугою»
  1. Презентація числа 41.

 

 V. Каліграфічна хвилинка.

– За допомогою яких цифр записане число 41?

– Знайдіть суму чисел 4 і 1. (5)

– Сьогодні каліграфічно напишемо цифру 5.

– І ось подарунок від шишкаря буква «О»

ІV. Робота над темою уроку.

  1. Завдання від сороки.

а) Продовжити ряд чисел.

– Сорока так поспішала до нас на урок, що розсипала намисто.

– Допоможіть зібрати намисто сороці.

Screenshot_4

– Яку закономірність має цей ряд чисел?

– Запишіть самостійно цей ряд чисел.

б) – Чи знаєте ви, скільки яєць відкладає сорока?

(більше 4 але менше 9)

в) Задача.

Дятел живе 8 років, це на 7 років менше, ніж сорока. Скільки років живе сорока?

  • За вашу чудову роботу сорока дарує вам букву «З».
  1. Завдання від дятла. Вставити пропущені числа.
  • До нас завітав також дятел. У цього птаха міцний дзьоб і довгий язик (до 14 см), яким він дістає безліч шкідників.
  • Пташка переплутала приклади з деревом і видзьобала числа.
  • Давайте допоможемо пташці відновити приклади.

Screenshot_5

  • Дятел дарує вам букву «У».
  1. Самостійна робота (диференційована робота) .

Снігур, ворона, сойка пропонують вам самостійно знайти значення виразів зі змінною.

Снігур підібрав для вас най простіше завдання – вираз на одну дію з однією змінною.

Ворона – складніше завдання: вираз на дві дії з однією змінною.

– А сойка – найскладніше – вираз на дві дії з двома змінними.

– Виберіть те завдання, з яким ви зможете впоратись.

Screenshot_6

Самоперевірка.

Цікавинки про птахів.

Сойка. Чи знаєте ви чому саме таку назву має ця пташка? Слово сойка утворилося від слова сіяти. Сойка робить запаси на зиму. Горіхи. Жолуді вона ховає під кору повалених дерев, в мох, сухе листя. Про деякі запаси сойка забуває або не знаходить. І на тому місці проростає жолудь або горішок. Так сойки розселяють рослини в лісі.

  • За чудову роботу пташки дарують вам букву «М»
  1. Фізкультхвилинка.
  • А зараз птахи запрошують на концерт.

– Послухайте голоси пташок. (відеозапис)

– Назвіть «артистів». Скільки їх?

  1. 5. Робота над задачами.

– Синичка пропонує нам попрацювати над задачами.

Синичка – весела, жвава пташка. Вона приносить велику користь. За день вона з’їдає до 400 шкідників.

а) Задача. За день у магазині продали 27 жіночих курток, чоловічих – 32, а дитячих стільки, скільки жіночих і чоловічих разом. Скільки дитячих курток продали за день у магазині?

  • Про що говориться в задачі?
  • Скільки жіночих курток продали?
  • Скільки чоловічих курток продали?
  • Чи відомо, скільки дитячих курток продали?
  • Що про це сказано в задачі?
  • Про що запитується в задачі?
  • Це проста чи складна задача?
  • Як дізнаємось, скільки дитячих курток продали?

б)Задача № 455. За день у магазині продали 27 жіночих курток, чоловічих – на 5 більше, а дитячих стільки, скільки жіночих і чоловічих разом. Скільки дитячих курток продали за день у магазині?

  • Про що говориться в задачі?
  • Скільки жіночих курток продали?
  • Чи відомо скільки чоловічих курток продали?
  • Що про це сказано в задачі?
  • Чи відомо скільки дитячих курток продали?
  • Що про це сказано в задачі?
  • Про що запитується в задачі?
  • Чим відрізняється дана задача від попередньої?
  • Так яка це задача: проста чи складена?
  • Ще раз розгляньте скорочений запис задачі.
  • Хто може розв’язати задачу самостійно, «увімкніть» червоний ліхтарик.

Screenshot_7

З рештою учнів складаємо план розв’язування задачі.

  • Хто може самостійно розв’язати задачу, користуючись планом розв’язання, « увімкніть» сині ліхтарики.
  • Хто не може розв’язати задачу, «увімкніть» зелені ліхтарики. ( Цим учням роздаються допоміжні картки).

в) Творча робота над задачею.

– З двох виразів виберіть той, який є розв’язком задачі.

27+(27+5)

27+(27-5)

Змініть умову задачі так, щоб вона розв’язувалась таким виразом: 27+(27-5)

  • Поясніть, що дізнаємось цими діями:

59-27    59-32

  • Чудово! Синичка дякує вам і дарує букву «И».

6. Мультимедійна фізкультхвилинка.

  1. Перетворення іменованих чисел. Вправа №454.

Серед даних записів назвіть одиниці вимірювання довжини, маси, часу.

Ще які одиниці вимірювання часу ви знаєте?

Прекрасно впорались з цим завданням. І ось в подарунок буква « Н».

  1. Весела геометрія.

– Горобчик пропонує дуже цікаве завдання. Для цього об’єднайтеся в групи.

– Складіть пташку з геометричних фігур. Кожній групі потрібно знайти периметр зазначеної геометричної фігури.

(Звіт груп.)

Screenshot_8

  • Горобчик дуже задоволений, як ви працювали в групах і дарує ще одну букву «К»
  • І я хочу подарувати вам одну букву за вашу працю – «И».

VІ. Підсумок уроку.

  • От і виконали ми всі завдання. Кожен з вас досягнув певного успіху.
  • Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
  • Які завдання були найцікавішими?
  • Що за сюрприз чекав на вас?
  • (Діти складають слово розумники)
  • Ви і справді розумники – впоралися з усіма завданнями, працювали дружно і старанно, закріпили свої знання по даній темі, які знадобляться у подальшій роботі на уроках математики і вже сьогодні під час виконання домашнього завдання.
  • Виберіть один варіант серед запропонованих.

Screenshot_9

  • Птахи вам сюрприз підготували. А який сюрприз ви можете підготувати для пернатих друзів? ( Виготовити годівнички). Діти, пам’ятайте, що найлютіший ворог птахів – не холод, а голод.

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Гарно дякую за чудовий урок. Використала такий урок у своїй практиці. Сподобалася сама ідея , методично грамотно виділені структурні елементи уроку. Гарно підібрані завдання з точки зору активізації творчої діяльності учнів.

  2. Істотною стороною даного уроку є ігрові дії, що регламентуються правилами гри, сприяють пізнавальній активності учнів, дають їм можливість проявити свої здібності, застосувати наявні знання і навички для досягнення цілей гри.

  3. Урок, підготовлений Ольгою Григорівною,є цікаво продуманим, методично грамотно побудованим. Структура повністю відповідає уроку закріплення знань. Враховуючи індивідуальні особливості першачків, урок-казка – саме те, що потрібно. Дуже наповнений урок, урізноманітнений різними формами роботи. Цікаво проведена робота з геометричним матеріалом. Спасибі.

  4. Шановна Ольга Григорівна, я поринула у казку із якої не хотілось повертатись. Було б цікаво подивитись на дітей. ваш конспект складено методично вірно з підбіркою цікавих завдань: каліграфічна хвилинка, завдання від сороки і дятла. Цікава інформація про птахів. цей конспект можна вважати інтегрованим уроком. Дякую за чудові ідеї.

  5. Розробка цікава за змістом, відповідає методичним вимогам. Поставлені цілі реалізовані. Яскрава презентація. Йде виховання дбайливого ставлення до птахів. Спасибі Вам за урок.