mail@urok-ua.com

Консект уроку з математики для 1 класу: “Закріплення вивченого способу віднімання. Порівняння виразу і числа. Розв’язування задач”

Автор: вчитель початкових класів Чоба Алла Юріївна

Чоба Алла ЮріївнаУрок – подорож «Мандрівка лісовими стежками».

Тема уроку. Закріплення вивченого способу віднімання. Порівняння виразу і числа. Розвязування задач.

Мета уроку:

Навчальна: закріпити вміння дітей складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання.

Розвиваюча: розвивати й удосконалювати обчислювальні навички, математичне мовлення, дрібну моторику, пізнавальний інтерес до навчання, увагу, логічне мислення. Формувати навички правильного каліграфічного письма цифр та знаків, вміння складати і розв’язувати задачі. Закріплювати знання про геометричні фігури, аналізувати зображення, виділяти у них геометричні фігури. Прищеплювати інтерес до вивчення математики.

Виховна: виховувати дисциплінованість, почуття взаємодопомоги, здатність до подолання труднощів, любов до природи, допитливість, спостережливість.

Обладнання: геометрична лисичка, макет синички, «чарівна скринька», предметні малюнки, індивідуальні картки, скорочений запис до задачі.

Інтерактивні технології: «Мікрофон», «Мозковий штурм», робота в парах.

Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь і навичок.

Форма проведення уроку: урок – подорож «Мандрівка лісовими стежками».

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Вч.: Наші гості примостилися,

Діти їх роздивилися.

Привіталися, посміхнулися

І до мене повернулися.

  1. Створення емоційного настрою.

Вч.: Сядьте, дітки, всі рівненько

Усміхніться всі гарненько.

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

Тепер налаштуймося на роботу!

Девіз нашого уроку:

Не просто слухаю, а чую.

Не просто дивлюся, а бачу.

Відповідаю та міркую,

Старанно працюю.

  1. Актуалізація опорних знань. Оголошення теми уроку.

(Закріплення вивченого способу віднімання. Порівняння виразу і числа. Розвязування задач.)

Чути стукіт у двері.

Вч.: Хто це? Це синичка, вона принесла нам листа, і перш ніж прочитати його, ми поговоримо про синичку.

Синичка – велика трудівниця. Готуватись до зимового голоду вона починає ще весною або влітку. І до зими ця маленька пташечка може назбирати і сховати до 15 кг насіння і зернят. Синиця зовсім не відмовляє собі в їжі. Вона харчується постійно, а відчуття голоду їй і зовсім невідомо. В основному, вона поїдає всіх дрібних жучків, павучків і слимаків….

Ну а зараз я вам прочитаю листа!

«- Добрий день, діти! Запрошую вас на мандрівку лісовими стежками!»

 Щоб мандрівка була вдалою проведемо математичну розминку.

  1. «Мозковий штурм»

– Назвіть одноцифрові числа

9 11 29 40 3 79 2 100 90

– назвіть двоцифрові числа

– назвіть «сусідів» числа…

– назвіть число, в якому 6 дес. 1 од., 2 дес. 5 од., 1 дес., 6 дес.

– Скільки десятків в числі 10, 30, 50?

– Порахуйте до 100 десятками.

  1. Закріплення знань і умінь

Закрийте оченята, уявіть, що ми з вами у лісі. Співають пташки, шумлять дерева, ми з вами на лісовій галявині. Ой , а це хто? Відкривши оченята

на узліссі нас зустрічає їжачок, який стежить за порядком у лісі. Він

дає нам випробування на старанність.

Каліграфічна хвилинка. Послухайте загадку і відгадайте яку цифру потрібно написати.

Вч.: Пливе лебідь у ставку,

Вигнув шию він тонку,

Хвостик вгору припідняв,

Цифру два вам показав.

Учні у зошитах каліграфічно прописують двійку.

Сьогодні ми зустрінемося з лісовими мешканцями. Діти а хто живе в лісі?

Щоб дізнатися кого ми зараз зустрінемо у лісі потрібно розв’язати приклади – розшифровки: (слово – білочка)

15 – 3 =12 Б

50- 10 = 40 І

10 + 8 = 18 Л

78 +2 = 80 О

70 + 30 = 100 Ч

69 – 9 = 60 К

50 + 40 =90 А

Отже:

Є горішки і грибочки

У дуплі на мотузочку.

З гілки плигає на гілку

Це мала руденька…(білка).

Білочка приготувала нам задачу

– Послухайте її.

Білочка знайшла на І галявині – 2 дес. грибів, а на другий – 1 дес. Скільки десятків грибів знайшов хлопчик?

2 дес. + 1 дес. = 3 дес., а 3 дес. – це 30

– Скільки штук грибів зайшла білочка?

20 + 10 = 30 (гр.)

Відповідь: 30 грибів.

Фізкультхвилинка Молодці!!! А ми з вами потрапили на лісовий спортивний майданчик, де відпочивають мешканці лісу. Відпочинемо разом з ними.

А ми рушаємо далі. І натрапляємо на барліг. А в ньому завдання від ведмедя!

( мед, малина, ожина – однакові приклади у кожної групи, яка група швидше виконає. Представник групи записує приклади на дошці, а ми з вами перевіримо їх правильність.)

?
Screenshot_1

– Усе чудово! Поспішаємо далі. А на зустріч нам лисичка, незвичайна, а геометрична.

– З яких геометричних фігур складається лисичка?

– Скільки трикутників? Прямокутників? Овалів? Квадратів?

– Яка риса їй притаманна? Лисичка і нас хоче обдурити. Вона замітає хвостиком сліди, щоб ніхто не зумів її знайти. Замела вона і нашу стежку. Щоб довідатися як повернутися до школи,, вона приготувала нам задання. Накреслити у зошитах відрізок довжиною 8 см.

– Молодці. Стежку знайшли і повернулися до класу.

Підсумок уроку. Рефлексія уроку.

Вч.: – Діти, добігає кінця наш урок і разом з тим – наша цікава подорож.

Гра «Мікрофон».

– Давайте з вами похвалимось своїми знаннями за допомогою гри «Вихвалялки». Починайте речення зі слів «Сьогодні на уроці я …».(Діти розповідають про те, що робили на уроці, що найбільше сподобалось.)

– Яке завдання сподобалося найбільше?

Ви чудово працювали. Всі були активні, сміливі, кмітливі. Якщо ви задоволені уроком, то поплескайте в долоньки і по силі ударів стане зрозуміло сподобався вам урок чи ні.

Піднялися , повернулися до наших гостей. Попрощалися з ними своїми чудовими посмішками.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
16

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. З великим інтересом познайомилася з Вашим уроком математики в 1 класі. Урок методично вірно складено. Протягом уроку в ігровій формі рахували, розв`язували задачі, провели фізкультхвилинку. Виховували любов до природи, допитливість, спостережливість (поговорили про синичку, звірів).