mail@urok-ua.com

Конспект бінарного уроку з природознавства та англійської мови для 3 класу. Тема: Тварини. Різноманітність тварин.

Автор: вчитель початкових класів Алаєва Тетяна Василівна та вчитель англійської мови Венгерчук Віра Олексіївна

Screenshot_5Наше суспільство перебуває у постійному розвитку, тому висуває нові вимоги до навчання і виховання сучасних дітей. Саме бінарні уроки якнайкраще сприяють мотивації навчальної діяльності, формуванню пізнавального інтереса учнів, сприяють формуванню різнобічно розвиненої, інтелектуальної особистості.


 

Тема:   Тварини.  The Animals.

Мета : – формування поняття «звірі», «птахи»,  «комахи»,

« риби», « плазуни», «земноводні», « черві», «ракоподібні», «павукоподібні», «молюски»; вміння виділяти спільні ознаки;  узагальнювати й систематизувати знання учнів з теми «Тварини», повторити вживання модального дієслова CAN, вживання структур HAVE GOT/HAS GOT, тренувати учнів у описі тварин за малюнками, складати невеликі діалоги та розповіді про них.

  • Розвивати вміння порівнювати, спостерігати; розвивати навички читання, аудіювання, усного та писемного мовлення; розвивати пам’ять, логічне мислення учнів, увагу, швидкість мовної реакції, образне мислення.
  • Виховувати любов до тварин. Підтримувати інтерес до вивчення англійської мови та природознавства.

Обладнання: картки з зображенням тварин, презентація Power Point, картки для виконання завдань по аудіюванню, письму, загадки, аксесуари до інсценізації.

 Хід уроку

I. Організаційний момент.

  • Greetings. Привітання. Вступне слово вчителя. Слайд 1

–   Доброго дня, шановні діти! Вас вітає канал «34» і програма « Animal planet». У студії працюють Тетяна Василівна і Віра Олексіївна

  1. Введення в іншомовну атмосферу

Teacher : – Неllo,children! How are you?

Рupils: –I am fine, thank you.

Teacher: -Today we are going to have an unusual lesson.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань.   Слайд 2

  • Нас чекає подорож до чарівної країни, яка називається “Animal  planet.” Як ви думаєте, хто живе на цій планеті? Правильно! Тварини. А для того, щоб потрапити до неї , нам з вами треба сказати магічні слова. Давайте всі разом промовимо:.

Oh, where? Where does the bear live?

Oh, where? Where does it live?

It lives in the forest!

It lives in the forest!

It lives in the forest!

That’s where it live!

And now, close your eyes and count to ten. OK? А тепер, заплющіть очі і порахуйте до 10.  So, one, two, three… Now open your eyes. You are at the Land of Animals.

Фронтальне опитування   слайд 3

  • Розгляньте фото на екрані та скажіть , яке зображення тут зайве? Чому?( зайвим є рослина тому, що всі інші тварини)
  • Доведіть, що тварини – живі організми. ( Тварини ростуть і розвиваються, дихають, живляться і розмножуються, рухаються ).
  • Подивіться на зображення. Чи всі тварини однакові?( вони різні)
  • Чим вони відрізняються одне від одного? ( розміром, формою тіла, окрасом)

IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Під час подорожі ми дізнаємося багато цікавого про планету тварин,  будемо:

  • Досліджувати групи тварин;
  • Визначати спільні ознаки;
  • Спостерігати і порівнювати;
  • Вивчати англійську мову.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Наука, яка вивчає тварин називається зоологія.  Для щоб краще дослідити світ тварин учені-зоологи поділили їх  на різні групи. Під час подорожі ми познайомимося  з цими групами тварин.  І почнемо наше дослідження із загадок.

  1. Загадки про тварин. Слайд 4 -5

1). Прийшла кума із довгим віником на бесіду із нашим півником.

    Схопила півня на обід та й замела мітлою слід.      (Лисиця)

2). Хоч мала сама на зріст, та великий має хвіст.

    Пухова руденька шуба, із сосни стриба на дуба.    (Білка)

  • Розгляньте малюнки цих тварин. Що спільного між ними, чим вони різняться?

(Тіло білки і лисиці вкрите шерстю, вони  мають чотири кінцівки, вигодовують малят молоком.  А різняться вони розмірами.)

  • До якої групи належать ці тварини? ( Це звірі). (Вчитель вивішує на дошку назву групи)
  • Яким чином звірі пересуваються? ( Вони можуть стрибати, бігати)
  • Отже , звірі або ссавці мають тіло, вкрите шерстю, малят вигодовують молоком. (Вчитель вивішує на дошку назву групи)
  • А зараз розгляньте представників цієї групи.

(Мовна розминка)

2.Warming up         слайд 6

Teacher:          -Let`s repeat some sounds:  a cat, a horse, a squirrel, a zebra.

  1. Робота в парах слайд 7

Діалоги   -Do you like animals?- Yes, I do. (No, I don`t).

-What animals do you like?- I like…

  1. Інсценізація.  Слайд 8

Вчитель. – А зараз пряме включення з лісу, де живе багато звірів. Ми станемо свідками незвичайної пригоди.

Зайчик:- Ви чули, що на галявині стоїть якась невідома коробка?

Їжачок:– Ходімо подивимось, що там!

Лев:- Hello, my friends!

Зайчик:- Що це за звір такий невідомий і що він говорить?

Лисичка: Зараз ми про все дізнаємось. Невже ви забули, що я вільно володію п’ятьма мовами?

Лев:- What?

Лисичка:– Шпрех ін зе дойч?

Лев:- I don’t understand you! Do you speak English?

Лисичка:– Yes, I do. What is your name?

Лев:- I am a lion. My name is Alex. I am 12. I am the king of the animals.

Лисичка:– Where are you from?

Лев:- I am from Africa.

Лисичка:– Цей чудернацький звір говорить, що він лев. Звати його Алекс. Йому не знаю скільки років, і він з якоїсь невідомої країни Фромефріки.

Лев:- I am here and I want to know everything about you.

 Лисичка: Зачекай хвилинку. Я нічого не розумію.

Зайчик:- Так ти ж перекладач.

Лисичка:– То й що! Цей звір говорить з таким акцентом, що я не все можу зрозуміти.

 Їжачок:– Ой, що ж тепер робити?

Лисичка:–  Я придумала!!! Я нещодавно придбала курси по вивченню мов за новою методикою. Так зараз знайду… Ось вони « Вивчення української та англійської мов за 2 хвилини». Це те, що нам треба! Зайцю, вмикай.

  1. Гра «Доповни текст англійськими словами».

        Слайди 9-16

Жив собі собака   (a dog).  І був у нього найкращий друг   (a cock).

Вирішили якось    (a dog)  з  (a cock)    відвідати  (a frog).

Пішли вони до нього  …(go)      ішли вони повільно…  (slow).

І побачили (a cat),     що наздоганяв  (a rаt).

Але (a rаt)  забігла в   (a house)      і попросила (a mouse):

Дивись…(look) ,  (a cat) біжить.   (А mouse) та (a rаt) сховалися вмить.

(А dog ) та (a cock) сказали (a cat):

«Не вмієш дружити ти з (mouse ) та (rаt).

Ходім…(go)  краще в гості» – сказав (a dog).

І (a cat) облизнувшись пішов до (a frog).

Лев: It is a very interesting program, isn’t it?

Всі:– Yes.

Їжачок:– Тепер ми розуміємо один одного і можемо розповісти про себе.

  1. The station is Dancing.

Teacher:          -And now we have a rest. Stand up and do actions according to the words of the song  “Moneky Dance.”

Do you like dancing? Let’s dance!

Фізкультхвилинка з використанням інтерактивного відео. Слайд 17

  1. – Продовжумо мандрувати лісом. Слади 18-19
  • Розгляньте малюнки дятла і синички. Чим вкрите їх тіло? ( Пір’ям ).
  • Як називають групу тварин, тіло яких вкрите пір’ям? ( це – птахи)
  • Яким способом вони пересуваються?( Птахи вміють літати).
  • За допомогою чого птахи літають? ( За допомогою крил).
  • Отже, у групи птахів наступні ознаки: тіло вкрите пір’ям, мають крила.

(Вчитель вивішує на дошку назву групи)

  1. – А чим живлять птахи? ( Комахами) Слайди 20-21
  • Розгляньте зображення і назвіть тварин .
  • Скажіть скільки ніг має кожна комаха? ( 6 ніг).
  • Яким способом вони пересуваються ?( літають, бігають, стрибають).
  • А чи мають комахи крила? ( Так)
  • Отже, комахи – це тварини, що мають 6 ніг і більшість має крила.

(Вчитель вивішує на дошку назву групи)

  1. – Схожими до комах є павукоподібні. Це – павуки, скорпіони і кліщі.

У них 8 ніг і немає крил.    (Вчитель вивішує на дошку назву групи)  Слайди 22-23

Фізкультхвилинка

Ходить чапля по болоті, хоче жабку упіймати.

Жабка  плиг та плиг – спробуй наздогнати.

  1. – А зараз ми  вирушимо до водоймища  і поспостерігаємо ще за деякими групами тварин.                                                              Слайд 24-25

– Діти, погляньте на цю тварину. Це жаба озерна. Тіло жаб і тритонів вкрите м’якою вологою шкірою. Якщо шкіра пересохне, то тварина загине. Тому ці тварини проводять деякий час у воді, а решту – на суші. Цю групу тварин назвали земноводними.

(Вчитель вивішує на дошку назву групи)

Поруч з земноводними у воді живуть риби.    Слайд 26-27

  • Розгляньте зображення. Чим вкрите тіло риб? ( лускою)
  • Який вигляд мають кінцівки риб? ( У риб є плавці)
  • Як пересуваються риби? ( Вони плавають).

Отже, риби мають тіло, вкрите лускою і плавці. (Вчитель вивішує на дошку назву групи)

У воді також мешкають ракоподібні – раки, краби, омари, креветки. ( Вчитель вивішує на дошку назву групи)  Слайд 28-29     

  • А бачили ви коли-небудь біля водоймищ черепаху чи ящірку? Слайд 30-31
  • Як вони рухаються: бігають чи повзають?( Вони плазують).

Черепахи, ящірки, змії та  крокодили- це плазуни. На суші вони плазують, тобто тягнуть своє тіло по землі. Тіло плазунів вкрите сухими лусочками. Цим вони відрізняються від інших тварин. Вчитель вивішує на дошку назву групи)

  1. Останніми групами тварин є черви ( дощовій черв’як і п’явка) та молюски. До молюсків відносять равликів, виноградних слимаків, ставковиків., жабурниць. Тіло молюсків м’яке, захищене черепашкою. ( Вчитель вивішує на дошку назву групи)

Слайд 32-34

  1. V. Закріплення вивченого матеріалу.

 –  А зараз наша ведуча Віра Олексіївна перевірить які ви спостережливі. Чи вгадаєте ви про яким тварин буде іти мова?

Аудіювання.

Teacher:  Guess what animal is it?

  • It is very big and grey. It can walk. It has a very long nose. It lives in India and Africa.

(An elephant)

  • This animal likes grass. It is a domestic animal. It gives us milk. It’s black and white.

(A cow)

  • До якої групи тварин належать слон та корова? ( До звірів, ссавців)

Монологічне мовлення учнів.

Teacher:          -Very good. You are great. Now imagine you are an animal. Describe yourself. Don`t   name what animal are you.

  • До у студію завітали гості, які теж хочуть розповісти про тварин.
  • I live in the river. I am not a fish. I am green. What am I?   (a frog)  жаба
  • I am from Africa. I am green. I am big. I am strong. I can swim very well.I like fish. Who am I?    (a crocodile) кроколил
  • I am grey and strong.I can run and jump. I like meat. Who am I?     (a wolf) вовк
  • I am grey in summer and I am white in winter. I can run and jump. I have long ears and a small tail. I like carrots. Who am I? (a hare) заєць
  • I am not small.  I am  not big. I can run, jump and climb. I like milk. I like mice.I live in the house. Who am I?        (a cat) кіт –
  • I am red and I have a fine tail. I live in the forest. I like meat.Who am I?      (a fox) лисиця –
  • I live in the forest. I like bananas.Who am I?        (a monkey) мавпа
  • Чи серед названих тварин земноводні , плазуни?( жаба і крокодил).

Завдання 2. А зараз проведемо анкетування «Що можуть і не можуть робити тварини».

Робота на листках      Слайд 35

 –   Look at these pictures and write what each animal can or cannot do.   (пташка, риба, кіт, панда  )        Put  can or can`t

  1. The bird  …….  fly.   The bird ……. run.
  2. The fish      …     run.   The fish     …   swim.
  3. The cat … climb.   The cat   …   fly.
  4. The panda … fly.    The panda      …     climb.

Teacher:   Read your sentences, please.

Завдання 3. Гра « Обери позицію»

  • До студії завітали експерти з вивчення окремих груп тварин. Вони хочуть перевірити, чи знаєте ви преставників їхніх груп.

Запрошуються «експерти» з назвами груп тварин. Решта учнів отримують фото тварин. За кілька хвилин учні повинні стати біля експерта, що має групу, до якої належить його тварина. Один учень з групи коментує свій вибір.

  1. VI. Підсумок уроку.
  2. Вправа «Мікрофон».

Запитання:

  • Як називається наука, що вивчає тварин?
  • Про які групи тварин ви дізналися вперше під час подорожі ?
  1. Завершити передачу я хочу наступними рядками: Слайд 36

Слід усім  запам’ятати:

Тварин треба  захищати

Їх оселі не руйнуй,

Краще взимку  підгодуй!

Thing we never should forget:

Animals we must protect.

  1. So, children, our travelling is going to the end. You were very active and that’s why I’ll give you high marks today. And? Now?  Tell me, please… Did you like our today’s travelling?  What did you like the best?

Нашу передачу закінчено. Всі працювали активно, тому всі матимуть гарні оцінки.

Thank you very much and have a good day!                                     Слайд 37

  1. Now the lesson is over. You can go.

One, two, three, four, five, goodbye!

One, two, three, four, five, goodbye!

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар