mail@urok-ua.com

Конспект групового логопедичного заняття. Тема: Автоматизація звука [ш] у складах та складах зі збігом приголосних

Автор: вчитель-логопед Бойкова Тетяна Валеріївна

Бойкова Тетяна ВалеріївнаТема: Автоматизація звука [ш] у складах та складах зі збігом приголосних.

Мета:

  • удосконалити артикуляційну моторику;
  • продовжувати автоматизувати звук [ш] в складах та складах зі збігом приголосних;
  • диференціювати звуки с-ш в складах;
  • формувати вміння визначати місце звука в слові;
  • закріпити поняття «Тварини та їх дитинчата», «Що зайве?»;
  • розвивати мілку та загальну моторику, увагу, пам’ять;
  • виховувати вміння працювати у команді, основні учнівськи навички.

Обладнання: дзеркала; су-джок; тренажери для визначення місця звука в слові; картки для артикуляційної гімнастики; ручки; картки «Веселе жабеня», «Шуша»; картки «Що зайве?»; картки с тваринами; зображення звуків с, ш, голосних.

Хід заняття:

  1. Організаційний момент:
  • Діти, сьогодні до нас завітав гість – «Речевічок». Він буде оцінювати вас та вашу роботу. Давайте покажемо йому, як ми працюємо, яку виконуєм роботу. Сьогодні ми продовжуємо з вами працювати над звуком [ш] та не плутати його зі звуком [с]
  • Перед тим як почати працювати, давайте з вами настроїмося на робочий лад та проведемо вправу «Чарівний ліс».
  1. Артикуляційні вправи.
  2. Дихальні вправи:
  • Зробити 8-10 вдохів черех ліву, а потім праву ніздрю;
  • Робимо вдих, затримуємо подих, видихаємо довго;
  • На видих («Вітер» в-в-в);
  • Загаси свічку (вдих, затримуємо повітря, декілька коротких видохів фу-фу-фу);
  • Щоки;
  • «Фокус», «Сніжинка».
  1. Масаж рук (су-джок).
  2. Фонематична зарядка:
  • «Насос»: підняти пальці рук до рота і відразу ж опустити їх вниз плавним рухом із легким притиском, одночасно вимовляючи с-с-с.
  • «Комарик»: Руки перед грудьми зігнути у ліктях, відведені в сторони. Описувати кистями невеликі кола, вимовляючи з-з-з.
  • «Цвіркунчик»: Піднести до рота пальці рук, стиснуті докупи. Різко розводячи їх, вимовляти ц-ц-ц.
  • «Вітерець»: Ноги на ширині плечей. Підняти руки вгору і плавно помахати ними вправо і вліво, нахиляючи тулуб то в праву, то в ліву сторону, вимовляючи ш-ш-ш.
  • «Жук»: Руки, зігнуті у ліктях, притиснуті до тулуба, кисті відведені в сторони. Почергові рухи пальців обох рук, вимовляючи ж-ж-ж.
  • «Гвинтик»: Одночасно робити повороти кистями рук, вимовляючи ч-ч-ч.
  • «Моторчик»: Обертати руками перед грудьми з одночасним промовлянням л-л-л.
  1. Робота над артикуляцією звука [ш].
  2. Робота з картками «Веселе жабеня», «Шиша».
  3. Співаємо голосні:

а, о, у, и, і

  1. Промовляємо склади зі звуком [ш]:

ша-ша-ша

ша-шо-шу-ши

шпа-шпо-шпу-шпи

пша-пшо-пшу-пши

  1. Фіз.хвилинка «Тук, тук».
  2. Гра «Де сховався звук».

Сани, нос, песок, сук, пасу, посылка, ус, сын, вкус

Шило, пиши, молчишь, уши, шуба, швея, наш, шпион, ваш.

  1. Гра «Що зайве?».
  2. Гра «Повтори за Речевічком»

ш-ш-ша-с-с-са

ш-ш-шо-с-с-со

Скажи ласкаво: сын, носок, стол, колос, ананас, лес, песок, кусок, утюг, Саша, куст, нос, ус, сом, самолет, кот, сад.

  1. Гра «Чиє дитинча?»
  2. Кінізіологічні вправи:
  • Вухо-ніс;
  • Кулак-долонь-ребро;
  • Кільце;
  • Окуляри.
  1. Рефлексія. Підсумок заняття. Розбір домашнього завдання. Оцінювання.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Конспект ні про що. Та ще й не зрозуміло, якою мовою. Якщо йде етап автоматизації звука в складах (як заявлено в темі), то яка може бути диференціація?

  2. Мені сподобався цей конспект -розробка, дуже цікаві вправи, ігри «Що зайве?».
    «Повтори за Речевічком», Кінізіологічні вправи:Вухо-ніс;Кулак-долонь-ребро; Окуляри, але ці вправи треба шукати в Інтернеті, дуже корисно було б додати презентацію з описом вправ. Бажаю вам творчості та натхнення.

  3. Всі молоді педагоги обов’язково допускали помилки. Їх не допускає лише той, хто нічого не робить….. Головне прагнути до кращого.
    Ваше заняття цікаве, але потребує допрацювання… Але при бажанні у Вас все вийде!!!!!

  4. Конспект потребує суттєвого доопрацювання.
    1) Тема заняття автоматизація звука “Ш” у складах, а в меті написана ще й диференціація С-Ш, мета частково не відповідає назві. Взагалі я не вважаю за доцільним зливати автоматизацію звуків у словах з диференціацією. Диференціація – це окрема тема і наступний після автоматизації етап. Якщо Ви ще продовжуєте вчитись автоматизовувати в словах, то до етапу диференціації ще далеко.
    2) Заняття називається : Автоматизація звука Ш у складах і складах зі збігом приголосних. Де завдання? Ви використали по темі АЖ одне – 9, інші на диференціацію у словах, а в темі Ви вказали диференціація у складах..
    3) Недотримана послідовність виконання завдань. Спочатку Ви працюєте з картками Жаба – Шиша, як я розумію на диференціацію, потім зі складами, потім диференціація. Все намішане.
    4) Конспект написаний українською, а 11-13 вправа – російською.
    5) Які конкретно артикуляційні вправи Ви використали?
    6) Незрозуміло яким чином тварини і дитинчата пов’язані з автоматизацією звука Ш, потрібно розкрити завдання. І які тварини- домашні чи дикі?
    Конспект підійде тільки тим, хто вже вимовляє Ш. Обняти і плакати. Вибачте.

  5. Учні, які з тих чи іншизх причин не займалися з логопедом, відчувають труднощі під час навчання в школі, їм соромно, вони не вірять в себе. Тому такого роду робота є грандіозною. Заняття наповнене різноманітними вправами, завданнями для розвитку мови, аипрвлення певних неточностей вимови поданого звука. Ці завдання рекомендую і вчителям-практикам, це не заватить і на уроках. Спасибі.

  6. Мені дуже сподобався конспект логопедичного заняття. Велика різноманітність завдань, в ході яких вирішується багато завдань мовленнєвого розвитку. Цікаве розвиваюче середовище. Мета і завдання виконані в повному обсязі, завдяки використанню Вами методів і прийомів, що відповідають заявленому віку. Спасибі за матеріал. Подальших творчих успіхів!