Конспект і презентація уроку з української мови в 2 класі на тему “Апостроф”

Автор: вчитель початкових класів Халаімова Юлія Ігорівна

Халаімова Юлія ІгорівнаРізні види завдань на тему “Апостроф”для учнів у цікавій формі.


 

Тема:

Апостроф. Роль апострофа в українській мові. Вимова і написання слів з апострофом.

Мета:

Ознайомити учнів із роллю апострофа у словах, учити правильно читати слова з апострофом, позначати апострофом на письмі роздільну вимову звуків;

розвивати мовлення, вміння порівнювати, робити висновки;

виховувати уважність, працьовитість, старанність.

Обладнання:  проектор.

Література:  інтернет -ресурси

Перебіг уроку

Установчо – мотиваційний компонент.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Нам необхідно з вами надати допомогу багатьом казковим героям.

Отже, вирушаємо.

Каліграфічна хвилинка

Запишіть сполучення букв.

Слайд 2

Скажіть, будь ласка, що це за кома, кудись ускочила від нас?

Хто пригадав?

Добре.

Вивчення нової теми

Отже, ми з вами будемо працювати над апострофом, його вимовою і написанням.

І от до нас завітав Незнайко. Тож давайте дізнаємося, що у нього трапилось.

Слайд 3

Я так думаю, що для початку запишіть ці слова, які пропонує нам Незнайко.

Підкресліть зеленим кольором пасти букви, які стоять перед апострофом.

Це голосні чи приголосні?

А тепер ті букви, які стоять після апострофа.

Які це букви?

Давайте з вами складемо для Незнайка правило.

Слайд 4

Слайд 5

А зараз до нас завітав Їжачок з лісової школи. Він не знає , як робити звуко – буквений аналіз слів з апострофом.

Ви повинні пам’ятати, що приголосні  перед апострофом завжди позначають твердий приголосний звук, а голосні букви після апострофа – 2 звука: м’який приголосний і голосний.

Тож давайте спробуємо допомогти.

Фізхвилинка

Слайд 6,7.

Настав час для відпочинку, розпочнем фізкультхвилинку.

Узагальнення вивченого

І от знову новий гість.

Хто це? Слайд 8

Карлсон. Так от прохання від нього. Списати віршик. Але спочатку давайте прочитаємо і спробуємо правильно вимовляти слова з апострофом.

Слайд 9

Спишіть і підкресліть букви, які стоять перед апострофом і після нього.

Давайте ще раз пригадаємо правило написання апострофа.

Любі діти, до нас ще прийшла одна дівчинка. Ви її всі знаєте. Маша зовсім не вміє складати речення. Давайте покажемо, як це робити.

Слайд 10

Підсумок уроку.

І так наш урок підходить до кінця.

Давайте пригадаємо, над чим ми сьогодні працювали?

Яке правило засвоїли наші гості?

Які завдання ми допомогли виконати нашим гостям?

Домашнє завдання

Казкові герої принесли вам кошик завдань. Кожен учень отримає своє.

Вчитель до кожного підходить, а учні обирають собі завдання.

Ви – молодці.

Слайд 11

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. На цьому уроці вчитель підготувала різні види завдань на тему “Апостроф”для учнів у цікавій формі. Також, вчитель використовує презентацію, для кращого зрозуміння теми уроку.

  2. Ідея уроку цікава. Більш цікавим, різноманітним урок робить мультимедійна презентація. Але Юлії Ігоревні потрібно попрацювати над формулюванням мети уроку. Добре було б вичитати у програмі, що повинні учні вміти, що знати. І ці формулювання застосовувати на уроці.

  3. Погоджуюсь, вчитель намагалась творчо підійти до викладення навчального матеріалу. Про вимоги до написання конспекту зараз уже не варто говорити, але грамотність вчителя ще ніхто не скасовував. Як можна так говорити:”ми з вами будемо працювати над апострофом, його вимовою і написанням.”? Працювати треба над НАПИСАННЯМ І ВИМОВОЮ СЛІВ З АПОСТРОФОМ! Погодьтеся, складно вимовити знак апострофа)). Бажаю успіхів у вивченні української мови.

  4. Дуже цікавий та творчий урок. Ви використали багато ігрового матеріалу, і це все зацікавлює учнів, активізує їхню роботу на уроці. Але Ви порушили вимоги щодо написання конспектів до уроків. Дякую за Ваш урок, але допрацюйте конспект.

    1. Лідіє Степанівно, про які “вимоги щодо написання конспектів до уроків” йдеться??? “поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі” (див. http://osvita.ua/school/44418/). Інша справа: обладнання – тільки проектор, а література: “інтернет-ресурси”, а які саме??? невідомо)