Конспект інтегрованого уроку в 1 класі за програмою “Росток”, “Похід на галявину знань”.
Автор: вчитель початкових класів Кириленко Людмила Анатоліївна
Закріплення вивчених букв ( читання). Зима в рідному краї ( навколишній світ).
Інтегрований урок – похід на галявину знань.
Тема: Закріплення вивчених букв ( читання). Зима в рідному краї ( навколишній світ).
Мета: Закріплювати звукове значення вивчених букв; формувати навички працювати з книгою і текстом, тренувати читацьке вміння; повторити звуко – буквений аналіз слів; формувати уміння працювати з деформованим текстом; розвивати творчі здібності, мовлення учнів, пізнавальні інтереси, спостережливість; виховувати любов до природи, бажання словами змальовувати красу навколишнього світу.
Навчально – дидактичне забезпечення: ілюстрації із зображенням тварин і птахів, витинанки сніжинок, таблиці для різних видів читання; підручник « Біла стежка», ч. 2 із серії « Навколишній світ» Т. О. Пушкарьова; Буквар К. С, Прищепа, В. І. Коліснеченко; таблиця з деформованим текстом, кросворд; текст для читання « Годівниця».
Тип уроку: інтегрований урок – підхід, засвоєння знань і умінь.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку.
Всі почули ви дзвінок.
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку приготувався.
Тож девіз тепер читаймо
Та урок розпочинаймо!
( Девіз на дошці:
« Красиво читаємо,
Чітко розповідаємо,
Мову свою розвиваємо».)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну прекрасну, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
- Роботи у нас багато, тож, щоб усю її подолати, ви повинні бути:
- Уважними
- Розумними
- Організованими
- Кмітливими
І тоді швидко і цікаво пройде урок!
Перед вами маршрут нашого походу до галявини Знань.
ІІІ. Основна частина.
Погляньте, погляньте, яка благодать!
Дивіться метелики з неба летять!
Ніжна зірка сніжно – біла
На рукав згори злетіла. Що це?
- Завдання сніжинки – народні перлинки.
– Вивчаємо скоромовки, прислів’я, приказки, відгадуємо загадковий кросворд.
В горішині горішина Гуска грає на гітарі,
Горішками обвішана Ґелґотить гусак гагарі,
Оришка і Тимошко Горобець гука грака,
Струшують горіщки. Ґава гатить гопака.
Не лови, Хомко, ґав,
Щоб носа не зчухрав.
- Відгадати загадки і до загадок скласти звукові моделі:
Я ловлю комах, жучків,
Їм маленьких черв’ячків,
В теплий край я не літаю,
Під стріхою хату маю.
Цвірінь – сів я на хлівець.
Звуть мене…( горобець)
Невеличка, сніжно – біла,
Що її в небесну шир
Люди радісно пускають,
Сповістивши всіх про мир.
Кожен з вас цю пташку знає,
ЇЇ назву відгадає. ( голуб)
Прочитайте чистомовки:
Ас – ас – ас – 9 лютого у нас,
Ки – ки – ки – всіх вітають малюки,
Ють – ють – ють – побажанні гарні шлють,
Си – си – си – щастя, радості, краси,
Ого – ого – ого – здоров’я всім міцного.
- Відгадайте загадковий кросворд.
А) Сніг на полях, лід на річках, хуга гуляє. Коли це буває?( Взимку)
Б) « Хто це? Що це? – всі кричать, білі мухи он летять!( Сніжинки)
В) Хто малюнок на вікні уночі зробив мені?( Мороз)
Г) В небі хмара пролетіла, білих мух порозсипала( Віхола)
Яке ключове слово одержали? ( Зима)
- Завдання сніжинки – зірочки.
– Виходять до дошки 4 учня ( Зима, Грудень, Січень, Лютий)
Зима:
Трійка, трійка прилетіла,
Скакуни в тій трійці білі.
С санях тих сидить дівиця –
Білоока, білолиця,
Рукавом махає –
Сріблом все вкриває.
- Хто ця красуня? На якій трійці вона прилетіла?
З’єднай стрілочками назви місяців з іншими назвами.
Приказки про місяці прочитати:
Грудень рік кінчає кригу у просінь фарбує.
Січень на річці бо красну весну чує.
Лютий лютує, а зиму починає.
- Молодці! Активними були на цьому завданні сніжинки.
- Завдання « Сніжинки – пір’їнки»
Ми маємо заглянути до галявини Знань і прочитати оповідання « Зима» Г. Демченка.
- Які тварини зустріли зиму?
Слова перевертні. Знайдіть зайве слово.
- Зайве слово, про яких не говориться в оповіданні, назвіть.
- Вибіркове читання.
- Продовжити речення з тексту:
- …білочка – вертуха… (по гілках стрибає)
- Затулив нору …( борсук і спить)
- Весело тарабанить…(дятлик на сосні)
- …лапаті сніжинки (запурхали)
Доберіть слова – синоніми.
Сніжинки – що роблять? ( Пурхають, летять, кружляють, танцюють, сиплються, стеляться, спускаються.)
Ви, діти, молодці. І тому « Сніжинка – пірїнка» дякує тим, хто старанно працював із текстом « Зима».
- Завдання « Сніжинки – пташинки»
– Ну, а зараз гостям щирим,
Щоб згадали добре нас,
Подаруємо власний віршик,
Що складе наш перший клас.
Вірш « Годівниця»
- Що хлопці приладнали на ялинці?
- Які птахи злетілися до годівниці?( малюнки птахів на дошці)
- Чим годують птахів?
- Що страшніше взимку для птахів: холод чи голод?
Гра за віршом « Літаюча рима»
- Що таке рима?
( Рима – це два слова , схожі за звучанням).
- Я кидаю вам слова, а ви їх ловіть і кидайте у відповідь мені риму.
Ялинці – годівниці;
Кіно – вікно;
Синиці – танцівниці;
Молодці – куцохвості горобці;
На ялинці – зерна жита та пшениці.
- Завдання Сніжинки – веселинки»
– Знайдіть назви птахів. Які сховалися?
ІV. Підсумок уроку.
- Чи сподобалися вам за завдання сніжинок?
- Які найбільше запам’яталися?
- Які птахи живуть в рідному краю?
- Чому треба готувати годівницю?
Всі ви діти молодці,
Гарно працювали,
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.
Урок відповідає віковим особливостям учнів. Гадаю, що вчитель обирає посильні для дітей завдання, все залежить від рівня підготовки учнів. Вправи цікаві, розвивальні. Дещо візьму для себе. Дякую.
Доброго дня! Урок не поганий. Чи не була важка вправа для дітей у 1 класі з деформованими словами. Вони лише закрплюють букви, а тут уже слова, та ще й з ускладненням… Можливо я недооцінюю дітей.