mail@urok-ua.com

Конспект інтегрованого уроку в 1 класі за програмою “Росток”, “Похід на галявину знань”.

Автор: вчитель початкових класів Кириленко Людмила Анатоліївна

Screenshot_2Закріплення вивчених букв ( читання). Зима в рідному краї ( навколишній світ).


 

Інтегрований урок – похід на галявину знань.

Тема: Закріплення вивчених букв ( читання). Зима в рідному краї ( навколишній світ).

Мета: Закріплювати звукове значення вивчених букв; формувати навички працювати з книгою і текстом, тренувати читацьке вміння; повторити звуко – буквений аналіз слів; формувати уміння працювати з деформованим текстом; розвивати творчі здібності, мовлення учнів, пізнавальні інтереси, спостережливість; виховувати любов до природи, бажання словами змальовувати красу навколишнього світу.

Навчально – дидактичне забезпечення: ілюстрації із зображенням тварин і птахів, витинанки сніжинок, таблиці для різних видів читання; підручник « Біла стежка», ч. 2 із серії « Навколишній світ» Т. О. Пушкарьова; Буквар К. С, Прищепа, В. І. Коліснеченко; таблиця з деформованим текстом, кросворд; текст для читання « Годівниця».

Тип уроку: інтегрований урок – підхід, засвоєння знань і умінь.

ХІД УРОКУ

І. Організація учнів до уроку.

Всі почули ви дзвінок.

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався,

До уроку приготувався.

Тож девіз тепер читаймо

Та урок розпочинаймо!

( Девіз на дошці:

« Красиво читаємо,

Чітко розповідаємо,

Мову свою розвиваємо».)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну прекрасну, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

  • Роботи у нас багато, тож, щоб усю її подолати, ви повинні бути:
  • Уважними
  • Розумними
  • Організованими
  • Кмітливими

І тоді швидко і цікаво пройде урок!

Перед вами маршрут нашого походу до галявини Знань.

ІІІ. Основна частина.

Погляньте, погляньте, яка благодать!

Дивіться метелики з неба летять!

Ніжна зірка сніжно – біла

На рукав згори злетіла. Що це?

  1. Завдання сніжинки – народні перлинки.

 – Вивчаємо скоромовки, прислів’я, приказки, відгадуємо загадковий кросворд.

В горішині горішина                            Гуска грає на гітарі,

Горішками обвішана                            Ґелґотить гусак гагарі,

Оришка і Тимошко                               Горобець гука грака,

Струшують горіщки.                            Ґава гатить гопака.

Не лови, Хомко, ґав,

Щоб носа не зчухрав.

  • Відгадати загадки і до загадок скласти звукові моделі:

Я ловлю комах, жучків,Screenshot_3

Їм маленьких черв’ячків,

В теплий край я не літаю,

Під стріхою хату маю.

Цвірінь – сів я на хлівець.

Звуть мене…( горобець)

Невеличка, сніжно – біла,

Що її в небесну шир

Люди радісно пускають,

Сповістивши всіх про мир.

Кожен з вас цю пташку знає,

ЇЇ назву відгадає. ( голуб)

Screenshot_4

    Прочитайте чистомовки:

Ас – ас – ас – 9 лютого у нас,

Ки – ки – ки – всіх вітають малюки,

Ють – ють – ють – побажанні гарні шлють,

Си – си – си – щастя, радості, краси,

Ого – ого – ого – здоров’я всім міцного.

  • Відгадайте загадковий кросворд.

А) Сніг на полях, лід на річках, хуга гуляє. Коли це буває?( Взимку)

Б) « Хто це? Що це? – всі кричать, білі мухи он летять!( Сніжинки)

В) Хто малюнок на вікні уночі зробив мені?( Мороз)

Г) В небі хмара пролетіла, білих мух порозсипала( Віхола)

Screenshot_5

Яке ключове слово одержали? ( Зима)

  1. Завдання сніжинки – зірочки.

– Виходять до дошки 4 учня ( Зима, Грудень, Січень, Лютий)

Зима:

Трійка, трійка прилетіла,

Скакуни в тій трійці білі.

С санях тих сидить дівиця –

Білоока, білолиця,

Рукавом махає –

Сріблом все вкриває.

  • Хто ця красуня? На якій трійці вона прилетіла?

Screenshot_6

З’єднай  стрілочками назви місяців з іншими назвами.

Приказки про місяці прочитати:

Грудень рік кінчає        кригу у просінь фарбує.

Січень на річці             бо красну весну чує.

Лютий лютує,               а зиму починає.

  • Молодці! Активними були на цьому завданні сніжинки.
  1. Завдання « Сніжинки – пір’їнки»

Ми маємо заглянути до галявини Знань і прочитати оповідання « Зима» Г. Демченка.

  • Які тварини зустріли зиму?

Слова перевертні. Знайдіть зайве слово.

Screenshot_7

  • Зайве слово, про яких не говориться в оповіданні, назвіть.
  • Вибіркове читання.
  • Продовжити речення з тексту:
  • …білочка – вертуха… (по гілках стрибає)
  • Затулив нору …( борсук і спить)
  • Весело тарабанить…(дятлик на сосні)
  • …лапаті сніжинки (запурхали)

Доберіть слова  – синоніми.

Сніжинки – що роблять? ( Пурхають, летять, кружляють, танцюють, сиплються, стеляться, спускаються.)

Ви, діти, молодці. І тому « Сніжинка – пірїнка» дякує тим, хто старанно працював із текстом « Зима».

  1. Завдання « Сніжинки – пташинки»

 – Ну, а зараз гостям щирим,

Щоб згадали добре нас,

Подаруємо власний віршик,

Що складе наш перший клас.

Вірш « Годівниця»

  • Що хлопці приладнали на ялинці?
  • Які птахи злетілися до годівниці?( малюнки птахів на дошці)
  • Чим годують птахів?
  • Що страшніше взимку для птахів: холод чи голод?

Гра за віршом « Літаюча рима»

  • Що таке рима?

( Рима – це два слова , схожі за звучанням).

  • Я кидаю вам слова, а ви їх ловіть і кидайте у відповідь мені риму.

Ялинці – годівниці;

Кіно – вікно;

Синиці – танцівниці;

Молодці – куцохвості горобці;

На ялинці – зерна жита та пшениці.

  1. Завдання Сніжинки – веселинки»

– Знайдіть назви птахів. Які сховалися?

ІV. Підсумок уроку.

  • Чи сподобалися вам за завдання сніжинок?
  • Які найбільше запам’яталися?
  • Які птахи живуть в рідному краю?
  • Чому треба готувати годівницю?

Всі ви діти молодці,

Гарно працювали,

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
199

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *