mail@urok-ua.com

Конспект урока Тема.Ілюстрація до казки «Кривенька качечка»

Автор публікації
ПІБ автора: Терентьєва Олена Миколаївна
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: Олександрійський Ліцей № 17
Оцініть:

Тема.Ілюстрація до казки «Кривенька качечка»

Мета:

навчальна: поглиблювати знання учнів про художню ілюстрацію як вид книжкової графіки; самостійно обирати сюжет та композиційне рішення; поглиблювати уявлення про малювання фігури людини;

розвивальна: розвивати навички роботи за уявленням; формувати в дітей образне, логічне, просторове мислення, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати творчу уяву; розвивати вміння міркувати, гарний смак, акуратність, увагу; стимулювати розвиток допитливості;

виховна: формувати в учнів ставлення до народної казки як до видатного добутку українського народу; виховувати любов до книги.

Навчати учнів милуватися та виражати емоційне ставлення до краси природи. Формувати уявлення про кольорові контрасти. Навчати вмінню використовувати кольорові контрасти для створення художнього образу. Розвивати композиційні навички, кольоровідчуття, універсальні особистісні якості та здібності школярів. Виховувати інтерес до  образотворчого мистецтва, любов до природи , естетичний смак.

Обладнання: книжкові ілюстрації та навчальні роботи з методичного фонду.

Матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий і кольорові олівці; гумка; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра.

Тип: комбінований урок.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

Заплющте очі. Уявіть колір.

Намалюйте кульку. Відпустіть її.

  1. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

1.Гра «Колір слів».

-Діти , погляньте на дошку і скажіть який колір слів ?( Не читаючи)

жовтий сірий коричневий сірий

  жовтий    сірий  жовтий сірий коричневий

 чорний  коричневий   чорний  сірий

   жовтий       чорний      коричневий  чорний

  1. Бесіда.

– Що буває таких кольорів ?

3.Гра

За 1 хвилину потрібно написати способи використання пір’я.

Діти читають і рахують , у кого найбільша кількість слів.

  1. Бесіда

– Чиє тіло вкрите пір’ям ? 

– Як використовують цих птахів?

– Де ці птахи живуть?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Вивчення нового матеріалу

1.Бесіда.

–         Як ви гадаєте, чи є діти, які не люблять слухати казки?

Напевно, не знайдеться жодної дитини, яка б не любила казку.

Ви чуєте казки з раннього дитинства вдома, в дитсадку, потім – у школі.

Спочатку вам їх розповідають, згодом ви самі читаєте казки.

Діти, пригадайте, що таке казка? (Розповідь про незвичайні, часом фантастичні події).

Це цікава вигадана історія про події, яких не буває насправді. Рослини і тварини в ній вміють говорити і робити все те, що й люди.

–         Як називаються казки, створені народом? (Народні).

-Які українські казки ви знаєте? (“Пан Коцький”, “Курочка Ряба”, “Івасик Телесик”, )

-Які казки є вашими улюбленими?

ІV. Засвоєння нових знань, умінь і навичок. 

  1. Аналіз зразка.

–         Подивіться на малюнок, який епізод із казки зображено?

–         Що зображено на малюнку?

–         Що роблять головний герой на малюнку?

–         Де зображено головного героя?

–         Якого він розміру?

–         Що ще зображено на малюнку?

–         Які підібрані кольори?

  1. Послідовність виконання роботи .

Спочатку на аркуші паперу малюємо півкола, по кругу.Після цього  допоміжні лінії. Далі на перетині ліній малюємо овал.

Зліва над овалом на невеликій відстані зображуємо маленький коло. Це буде голова нашої качки.

Тепер двома плавними лініями з`єднуємо голову з тулубом.

Тіло і хвіст Знизу під шиєю малюємо ще одне коло і злегка підправляє тіло птиці. Далі малюємо хвіст. У качки він короткий, злегка піднятий вгору. Прибираємо непотрібні лінії .

Промальовуємо дзьоб. Він великий, але не загострений, а округлий. Через особливого будови дзьоба завжди здається, що качка посміхається. Малюємо очей, так як другого ми не бачимо. Він в качки маленький і круглий. Не забуваємо про дрібних деталях.

На шиї малюємо смужку, схожу на стрічку. Далі малюємо пір`я птаха. Намагаємося зображати плавні лінії.

Крило качки коротке, схоже на половинку серця.

Малюємо лапку качки. Лапки теж короткі і тонкі. Друга лапка злегка піднята в повітрі, тому малюємо її трохи інакше.

На крилі малюємо пір`я, додаємо дрібні деталі на лапках і очах. Розфарбовують  качку найчастіше білими або коричневими кольорами. Також у деяких птахів пір`я відливають зеленим, тому при розфарбовуванні можна додати і цей колір. Дзьоб і лапи теплого оранжевого кольору.

4.ПРАКТИЧНА  РОБОТА  УЧНІВ

  4.1 Повторення етапів послідовного виконання ілюстрації (використовую таблицю).

 Фізкультхвилинка

4.2 Продовження практичної роботи учнів.

5.ПІДСУМОК УРОКУ

     5.1 Підсумкова бесіда

  5.2   Перегляд дитячих малюнків.

    5.3   Демонстрація учнівських робіт(виставка)

                   Ось і пролунав дзвінок

                    Закінчився наш урок.

                    За роботу по заслузі

Вікно перегляду документа

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *