Додавання і віднімання в межах 10
Автор: вчитель початкових класів Константінова Альона Миколаївна
Тема: Додавання і віднімання в межах 10. порівняння задач на зменшення і збільшення числа на кілька одиниць.
МЕТА: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 10; вчити правильно обирати спосіб розв’язання задач при порівнянні задач на зменшення і збільшення числа на кілька одиниць, ставити питання до умови задачі; розвивати мислення.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- Гра «Назвіть сусідів числа»
Учитель показує числову картку, учні називають попереднє і наступні числа.
- Усний рахунок «Ланцюжок»
- Робота з виразами.
– Яку нову одиницю вимірювання ми вивчили? (Дециметр)
– Скільки в одному дециметрі сантиметрів?
– Знайдіть рівні величини
10см 18 см 1 дм 13 см 1дм 8см
15 см 1дм5см 1 дм 3 см 1дм 6 см 16 дм
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Робота в зошиті
Хвилинка каліграфії
— Уважно подивіться на цифри, написані на дошці. Розташуйте їх від найбільшого до найменшого.
3 8 1 0 7 5 4
- Створення проблемної ситуації
4 + 5 = 9 6 – 5 = 1
– Подивіться на приклади.
– На які дії ці приклади?
– Як називаються компоненти при додаванні? Відніманні?
– Яке найбільше число в прикладах на додавання? (Сума)
– Яке найбільше число в прикладах на віднімання? (Зменшуване).
– Яка дія є протилежною до дії додавання? Доведіть.
– З кожного прикладу складіть приклад на протилежну дію.
IV. Викладання матеріалу уроку
- Кругові приклади
10 – 7 7 – 6 4 + 5 1 – 1 8 – 6
6 + 2 3 + 4 9 – 3 2 + 8 0 + 4
- Робота з геометричним матеріалом. Розвиток пам’яті та уваги
— Які перед вами геометричні фігури?
— Скільки трикутників? (3)
- Скільки чотирикутників? (4)
- Скільки кіл? (2)
- На скільки трикутників більше, ніж кіл? На скільки більше чотирикутників, ніж трикутників? Чотирикутників і кіл?
- Задача
– Спробуйте за скороченим записом скласти та розв’язати задачу, щоб вона розв’язувалась і дією додавання і дією віднімання.
І ящ. – 7 кг
ІІ ящ. – ? , на 3 кг
— Про що йдемова у задачі?
— Що у задачі відомо?
— Що треба знайти?
V.Підсумок уроку
Дійсно, деякі етапи уроку потребують більшої інформації. Відсутній етап закріплення знань. Не вказані учителем, які форми роботи на уроці. Треба допрацювати над конспектом.
Альоно Миколаївно, маю декілька пропозицій до деталізації складеного конспекту уроку: 1) вказати виховну мету, тип уроку та обладнання; 2) деталізувати форми роботи з дітьми на етапі первинного закріплення вивченого матеріалу; 3) доповнити етап роботи з геометричним матеріалом необхідним малюнком; 4) розшифрувати ” Підсумок уроку”.