Конспект уроку – екскурсії по школі для 1 класу
Автор: вчитель початкових класів Бровченко Альона Олексіївна
Мета: дати дітям уявлення про школу, вчити шанобливого ставлення до всіх працівників школи; розвивати вміння чемно поводитись; виховувати уважність, тактовність, бережливе ставлення до шкільного майна
Обладнання: м’ячик, квітка семи квітка, сонечко, фломастери,двосторонній скоч,малюнок школи, малюнки різних приміщень, слайд «Лісова школа», лист -клятва
Тип уроку: урок – екскурсія
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок наш починаймо.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Учитель. Послухайте уважно загадку.
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній,
Вранці і вдень гуде, оживає,
А вночі відпочиває. (Школа)
Так вірно це школа.
Ось ви і переступили поріг чарівної країни, яка має назву Країна Знань. Школа стане для вас другою домівкою, тут ви навчитеся писати, читати, рахувати, знайдете багато нових друзів. Я бажаю вам гарних успіхів. Та для того щоб продовжити наш урок нам потрібно познайомитись. Що кажуть люди коли знайомляться? (Називають своє ім’я.) Давайте зараз утворимо наше перше коло дружби. Я маю чарівний м’ячик, який мандруватиме з одних долоньок у інші, кидаючи його будемо називати кожен своє ім’я.
- От і познайомилися. Діти, перший урок наш незвичайний. Зараз ми вирушаємо у подорож по школі.
(Екскурсія по школі та повернення до класу)
- Чи сподобалася вам наша школа ?
- Що найбільше сподобалось?
Погляньте на дошці малюнок нашої школи, а у вас на партах картинки з різними приміщеннями. Розташуйте, будь ласка , навколо школи ті приміщення, які ми зустрічали під час подорожі . Молодці! Ви були дуже уважні.
- А тепер погляньте, будь ласка, на екран (Слайд «Лісова школа»)
До лісової школи учні-звірі теж завітали на перший урок, а як поводитись у ній не знають. Давайте спробуємо їм допомогти. На дошці прикріплена серединка від квітки семиквітки. Якщо квітка має таку назву, то скільки пелюсточок у неї? (Відповіді) Отже, нам потрібно скласти сім правил про поводження в школі.
(Діти з допомогою учителя, а можливо і самостійно, складають правила . Вчитель їх записує , учні прикріплюють до серединки)
Молодці! Мої любі першокласники. Чудову маємо квітку, а правила запам’ятаємо і самі.
Фізкультхвилинка
- Продовжимо наш урок.
Загадка. Кожен ранок йдеш до школи
І в мене складаєш знову
І зошити і книжки
Як ти звеш мене скажи? (Портфель)
Отже, розмову поведемо про нашого товариша портфелика. А чи знаєте ви, що учні мають брати до школи? Зіграємо в гру «Збери портфель»
Я називаю різні предмети, а ви якщо ці предмети кладемо в портфель, то плескаєте в долоньки, а якщо ні – тупаєте ніжками.
Бачу мої учні гарно підготувалися до школи. Молодці!
ІІІ. Заключна частина
Любі, мої діти, в класі ми одна сім’я. А в сім’ї живуть як? (Відповіді)Так
дружно. Погляньте на дошку , що ви помітили?(Сонечко) Чого в нього не вистачає? (Промінчиків).
- Сонечко це наш колектив: на кожному промінчику ми напишемо (можливо хтось зможе сам) яким буде наш клас (дружнім, організованим, спритним, розумним, допитливим…..найкращим)
А на закінчення я хочу про читати вам листа – клятву від учнів « Лісової школи»
Клятва: Ми даємо клятву щиру,
Жити в радості і мирі.
Слухатись, любити, вчитись,
Навіть крихтою ділитись.
Чи сподобалася вам клятва. Давайте її запам’ятаємо і завжди будемо дотримуватись.
ІV. Підсумок уроку
Чи сподобався вам урок?
Що запам’яталося?
Для чого потрібно ходити до школи?
Дякую за увагу!
За допомогою цієї екскурсії вчитель може дати дітям уявлення про школу, вчити шанобливого ставлення до всіх працівників школи; розвивати вміння чемно поводитись; виховувати уважність, тактовність, бережливе ставлення до шкільного майна.
Період адаптації дуже важливий у житті кожного школяра і від того на скільки вдало вчитель організує і забезпечить комфортну атмосферу в школі для дітей, буде залежати подальший їх рівень загального розвитку. Дана розробка актуальна.
Конспект уроку відповідає віковим особливостям першокласників. Хотілося б більш поширеного опису самої екскурсії, адже це урок – екскурсія, а не тільки виховна бесіда. Робота з семиквіткою, бесіда про навчання у “Лісовій школі” формують вміння чемно поводитися у школі, адже першокласники навчаються граючись.Цей урок є першою сходинкою до формування дружного, згуртованого колективу.
Альона Олексіївна серйозно підійшла до перших кроків адаптації малюків у школі. Дуже важливо познайомити малюків як із шкільною будівлею, так і з правилами поведінки у навчальному закладі. Ігрова форма якнайкраще сприятиме такому знайомству.