mail@urok-ua.com

Конспект уроку – екскурсії по школі для 1 класу

Автор: вчитель початкових класів Бровченко Альона Олексіївна

Мета: дати дітям уявлення про школу, вчити шанобливого ставлення до всіх працівників школи; розвивати вміння чемно поводитись; виховувати уважність, тактовність, бережливе ставлення до шкільного майна


 

Обладнання: м’ячик, квітка семи квітка, сонечко, фломастери,двосторонній скоч,малюнок школи, малюнки різних приміщень, слайд «Лісова школа», лист -клятва

Тип уроку: урок – екскурсія

Хід уроку

І. Організаційний момент

Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок наш починаймо.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Учитель. Послухайте уважно загадку.

Стоїть вулик придорожній,

Уночі завжди порожній,

Вранці і вдень гуде, оживає,

А вночі відпочиває. (Школа)

Так вірно це школа.

Ось ви і переступили поріг чарівної країни, яка має назву Країна Знань. Школа стане для вас другою домівкою, тут ви навчитеся писати, читати, рахувати, знайдете багато нових друзів. Я бажаю вам гарних успіхів. Та для того щоб продовжити наш урок нам потрібно познайомитись. Що кажуть люди коли знайомляться? (Називають своє ім’я.) Давайте зараз утворимо наше перше коло дружби. Я маю чарівний м’ячик, який мандруватиме з одних долоньок у інші, кидаючи його будемо називати кожен своє ім’я.

  • От і познайомилися. Діти, перший урок наш незвичайний. Зараз ми вирушаємо у подорож по школі.

(Екскурсія по школі та повернення до класу)

  • Чи сподобалася вам наша школа ?
  • Що найбільше сподобалось?

Погляньте на дошці малюнок нашої школи, а у вас на партах картинки з різними приміщеннями. Розташуйте, будь ласка , навколо школи ті приміщення, які ми зустрічали під час подорожі . Молодці! Ви були дуже уважні.

  • А тепер погляньте, будь ласка, на екран (Слайд «Лісова школа»)

До лісової школи учні-звірі теж завітали на перший урок, а як поводитись у ній не знають. Давайте спробуємо їм допомогти. На дошці прикріплена серединка від квітки семиквітки. Якщо квітка має таку назву, то скільки пелюсточок у неї? (Відповіді) Отже, нам потрібно скласти сім правил про поводження в школі.

(Діти з допомогою учителя, а можливо і самостійно, складають правила . Вчитель їх записує , учні прикріплюють до серединки)

Молодці! Мої любі першокласники. Чудову маємо квітку, а правила запам’ятаємо і самі.

Фізкультхвилинка

  • Продовжимо наш урок.

Загадка. Кожен ранок йдеш до школи

І в мене складаєш знову

І зошити і книжки

Як ти звеш мене скажи? (Портфель)

Отже, розмову поведемо про нашого товариша портфелика. А чи знаєте ви, що учні мають брати до школи? Зіграємо в гру «Збери портфель»

Я називаю різні предмети, а ви якщо ці предмети кладемо в портфель, то плескаєте в долоньки, а якщо ні – тупаєте ніжками.

Бачу мої учні гарно підготувалися до школи. Молодці!

ІІІ. Заключна частина

Любі, мої діти, в класі ми одна сім’я. А в сім’ї живуть як? (Відповіді)Так

дружно. Погляньте на дошку , що ви помітили?(Сонечко) Чого в нього не вистачає? (Промінчиків).

  • Сонечко це наш колектив: на кожному промінчику ми напишемо (можливо хтось зможе сам) яким буде наш клас (дружнім, організованим, спритним, розумним, допитливим…..найкращим)

А на закінчення я хочу про читати вам листа – клятву від учнів « Лісової школи»

Клятва: Ми даємо клятву щиру,

Жити в радості і мирі.

Слухатись, любити, вчитись,

Навіть крихтою ділитись.

Чи сподобалася вам клятва. Давайте її запам’ятаємо і завжди будемо дотримуватись.

ІV. Підсумок уроку

Чи сподобався вам урок?

Що запам’яталося?

Для чого потрібно ходити до школи?

Дякую за увагу!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
23

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Альона Олексіївна серйозно підійшла до перших кроків адаптації малюків у школі. Дуже важливо познайомити малюків як із шкільною будівлею, так і з правилами поведінки у навчальному закладі. Ігрова форма якнайкраще сприятиме такому знайомству.