Конспект уроку фізики у 8 класі “Випаровування і конденсація”
Автор: вчитель математики, фізики Копичинська Оксана Михайлівна
Тема уроку: Випаровування і конденсація.
Мета уроку:
- дидактична: створити умови для засвоєння нового матеріалу;
- освітня: ознайомити учнів з особливостями фізичних процесів переходу речовини з рідкого стану в газоподібний і навпаки;
- розвиваюча: розвивати уміння спостерігати, аналізувати фізичні явища, робити висновки;
- виховна: сформувати вміння застосовувати отримані знання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань з використанням комп’ютерних технологій.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Тема « Випаровування і конденсація» є цікавою і корисною для вивчення учнями, оскільки вона не тільки розкриває фізичні знання, але й пов’язує їх з життям, на осгові дослідів діти переконуються від чого залежить швидкість випаровування.
Дана презентація створена в Microsoft PowerPoint 2010 з метою розширення знань учнів про процеси випаровування, конденсації, сублімації, антисублімації, знайомить з правилами надання першої медичної допомоги при підвищенні температури тіла, розповідає, що не тільки люди в житті використовують знання про такі процеси , як випаровування і конденсація , але і багато тварин.
Дуже сподобався початок уроку з поезії – одразу емоційний настрій. Автор грунтовно підібрала матеріал до заняття. Але.. Фізика – наука експериментальна, мабуть, потрібно збільшити кількість дослідів та спостережень. Можливо, для першого досліду попередньо зняти відео або фото з годинником і показати в пришвидченому темпі з метою економії часу. Це стосується і третього та четвертого дослідів. Як варіант для четвертого досліду можна провести фронтальний експеримент – капнути по краплині олії ,води та спирту на паперову салфетку і подивитись, як змінюється з часом діаметр пятна.
Цікавий урок, дуже гарно побудований, використана велика кількість цікавих фактів. Сподобалося, що велика кількість нової інформації супроводжується малюнками на презентації, на мою думку це дуже добре допоможе учням засвоїти нову інформацію)
Спасибі. Можливо інформації в якійсь мірі і забагато, але ми ж не кожен урок проводимо наскільки насиченим, є в нас і щоденна, буденна робота. А час від часу,думаю, доцільно проводити “цікаві” уроки, використовуючи ІКТ.
Пані Оксано, гарний конспект. Але, як на мою думку, він інформаційно перевантажений. У 8 класі дітям важко засвоювати знання у такому обсязі та темпі. Можливо, варто частину інформації, наприклад, цікаві факти, роздрукувати на папері та роздати дітям для домашнього читання. Нехай вони вклеять їх у зошит… Тут спрацює й той факт, що урок не здаватиметься заздалегідь “зализаним”. Тим більше, що активну діяльність учнів Ви передбачили й спланували. Але разом з тим дякую за гарні ідеї. З повагою.
Дякую за професійну оцінку. Так, на практиці “Цікаві факти” можна використати як домашнє завдання чи матеріал для створення проекту.
Пані Оксано! Ваша презентація цікава, доступна, розширює знання учнів про процеси випаровування, конденсації, сублімації, антисублімації, знайомить з правилами надання першої медичної допомоги при підвищенні температури тіла. Щиро дякую!!!
Дякую. Я вважаю, що на сучасному етапі в школі дітей треба не “наповнювати” знаннями, але і розширювати їхній кругозір, готувати до практичного життя.