mail@urok-ua.com

Конспект уроку математики 2 клас

Автор: вчитель початкових класів Петренко Світлана Михайлівна

Тема: «Складання таблиці множення числа 3.Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Задачі на ділення.»

Мета:

  • ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 та її практичним застосуванням;
  • формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів;
  • розв`язувати задачі на ділення;
  • розвивати логічне мислення,творчі здібності;
  • виховувати акуратність,старанність.

Обладнання: комп`ютер,сигнальні фішки,картки для індивідуальної роботи,підручники.

Хід уроку:

І. Організація класу. Вітання.

  • Діти,сьогодні до нас на урок прийшли гості,щоб подивитись,як ви працюєте,які ви вже стали дорослі. Тож усміхніться їм і привітайте.

Всіх вітаєм,добрий день,

Хай щасливим буде день.

Я сподіваюсь,що від роботи на уроці ви отримаєте задоволення і гарний настрій буде супроводжувати вас цілий день.

ІІ Актуалізація опорних знань учнів.

Урок сьогодні у нас незвичайний-до нас на урок завітала казка. Що це за казка,ви здогадаєтесь. А казкові герої будуть нашими помічниками. А ось і перші наші гості.

СЛАЙД 2

«Жили були дід та баба,дітей у них не було. І так їм вдвох було сумно,що почали вони складати віршовані задачі. Давайте спробуємо і ми розв`язати ці задачі.(Вчитель читає задачі з варіантами відповідей. Діти реагують на них сигнальними картками-правильна відповідь-жовтий,неправильна-червоний колір.)

1. Усний рахунок.

— Йшли 4 віслюки,

Кожен ніс по 2 мішки

Скільки всіх було мішків

В чотирьох цих віслюків. (6,8)

–В кожну миску 2 котлети

Клала лиска Віолетта,

Мисочок у лиски 6

А котлет? Хто відповість? (10,11,12)

–На столі-4 миски,

В кожній з них по 2 сосиски.

Скільки всіх сосисок там

Знати хочеться котам.(4,6,8)

–Кролик вуха нашорошив-

В нього дуже добрий слух.

Хто ж тепер нам скаже точно:

В двох кролів є скільки вух? (5,6,4)

–У лісочку на горбочку-

Три тополі,три дубочки,

Три берізки,три кленочки.

Скільки,друзі,на горбочку

Всіх дерев росте в лісочку? (10,13,12)

–Дві лисички,дві сестрички,

Заплели по дві косички.

Скільки разом у лисичок

Є заплетених косичок? (3,5,4)

–Двоє вулицею йдуть,

По 5 саджанців несуть.

Скільки ямок треба,діти,

Щоб ті саджанці садити? (11,12,10)

Молодці,ви впорались з цим завданням. Ну а я продовжую казку:

« Одного разу попросив дід спекти для нього колобок. Подумала баба і каже: «Спеку,якщо діти виконають моє наступне завдання»

2. Каліграфічна хвилинка

Щоб виконати це завдання-розгорніть зошити,запишіть число,класна робота.

СЛАЙД3

Запишіть числа в порядку зростання

18,10,16,12,4,8,6,14

  • Що цікавого ви помітили? (це результати таблиці множення числа 2)

А перевірити свої робота ви зможете разом з колобком.

СЛАЙД4

4,6,8,10,12,14,16,18. Як називаються ці числа? (Парні)

Я у продовжую нашу казку: « Колобок вийшов гарний,рум`яний,але дуже непосидючий. І поки дід з бабою порались по господарству,він стрибнув на підвіконня та й вискочив на вулицю.» А щоб дізнатись кого він зустрів по дорозі,треба розв`язати кругові приклади. Але 6 з вас будуть в цей час працювати індивідуально. (Роздати картки)

3. Кругові приклади

СЛАЙД 5

10+4 В 50-40 Ь  9+17 І  26+24 Д

14+65 Е  18:2 М  79-61 Д

СЛАЙД 6 (ВЕДМІДЬ)

«Так ,зустрів колобок-ведмедя. Хотів ведмідь з`їсти його,але колобок попросив не робити цього. Ведмідь погодився відпустити колобка,якщо він виправить помилки в прикладах.

4. Виправ помилки

СЛАЙД7

2×6+34=45 62-49+4=17

(11-9) ×2=6 16-10+8=17

13-8+14=20 2×8-7=10

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

І покотився колобок далі. А назустріч йому заєць скок поскок. Дуже апетитний був колобок,зайчик також захотів їм поласувати. Але колобок пообіцяв навчити складати таблицю множення числа 3 і виконувати різні завдання.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи.

СЛАЙД8

Замініть додавання множенням.

3+3+3=3×3

3+3+3+3+3=3×5

– Що показує перший множник?(який доданок повторюється)

– Що показує другий множник?(скільки разів він повторюється)

Давай те пригадаємо « Що таке множення?»

2. Пояснення учителя.

СЛАЙД9

3+3=6  3×2=6

3+3+3=9 3×3=9

3+3+3+3=12 3×4=12

3+3+3+3+3=15  3×5=15

3+3+3+3+3+3=18 3×6=18

3+3+3+3+3+3+3=21  3×7=21

3+3+3+3+3+3+3+3=24 3×8=24

3+3+3+3+3+3+3+3+3=27  3×9=27

Діти записують таблицю у зошит.

– Як змінюється добуток від приклада до приклада (збільшується на 3)

3. Первинне закріплення.

Подякував зайчик колобку за наука і відпустив. Але з-за кущів вистрибнув вовк. Йому в лісовій школі задали домашню роботу,але він не зміг її зробити,мабуть тому,що був неуважний на уроці. Давайте разом допоможемо вовчикові.

СЛАЙД 10

×3=9 3× =27 ×3=15

3× =18  ×3=12  3× =6

Якій закон використовувався в прикладах? Розкажіть.

V. Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий колобок.

Разом з ним усі звірята

Вийшли вранці на зарядку.

Похитали головою,

Раз притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли.

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись,

Головою похитали

І за парту всі сідали.

4. Самостійна робота за підручником (ст..108)

Котився колобок,котився і докотився до річки. Не знає,як перебратися йому на інший берег. Де не взявся-бобер. Каже ,допоможу,якщо виконаєш моє завдання.

Розгорніть підручник на ст..108.№ 629 по варіантах.

І варіант-верхній рядок

ІІ варіант – нижній рядок.

Взаємоперевірка

СЛАЙД 11

І варіант  ІІ варіант

3×5+5=20 3×3+9=18

3×6-11=7 3 ×2+72=78

3×4+8=20 3×7-14=7

3×9-10=17 3×8+8=32

Молодці!

VII. Узагальнення та систематизація знань учнів.

Перебрався колобок через річку,котиться пісеньку співає,а назустріч йому лисичка.

– Колобок,колобок,я тебе з`їм.

– Не їж мене, лисичко,я навчу тебе задачі розв`язувати.

– Ти,краще,розв`яжи мої задачі.

1. Робота над задачею (усно)

СЛАЙД 12

Вчора на обід,я засмажила 12 курчат,до мене в гості прийшли 2 мої подружки. По скільки курчат дістанеться всім на обід?

12:3=4(К.)

– Молодці,ви впорались із задачею,а ось таку розв`яжеш відпущу.

2. Творча робота над задачею.

СЛАЙД 13

Лисиця спекла 21 пиріжок з м`ясом, а з сиром у 3 рази менше.

Поставте запитання так,щоб задача розв`язувалась на 2 дії.

VIII. Підсумок уроку. Оцінювання.

Нагулявся колобок і вирішив повернутися додому. Зраділи бід з бабою,та й давай розпитувати де був,що бачив.

-А що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

– Кому урок сподобався-підніміть жовті фішки,кому було не все зрозуміло-червоні.

Оцінки за роботу.

IX. Домашнє завдання

СЛАЙД 14

Ст..108 № 634,635.

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Чудова презентація та розробка уроку. Використовуючи мультимедійне обладнання, можна ефективніше досягнути поставлену мету уроку, що дуже важливо на будь-якому уроці. Раджу всім вчителям долучатися до кількості вчителів-новаторів та використовувати на своїх уроках нові методи роботи.

  2. В цікавій формі учні знайомляться із таблицею множення на три. Присутні різні види перевірок. Творча робота над задачею розвиває логічне мислення школярів. Презентація робить урок дієвим, яскравим. Дякую.

  3. Урок побудований за структурою. Після віршованих задач, коли дід просив спекти колобка виявила словесну помилку – спеку. Правильно – спечу. Сам урок цікавий. Є творча робота. що розвиває у дітей мислення.

  4. Конспект уроку відповідає темі та меті уроку. Учитель організував учнів на творчу роботу, створив доброзичливий настрій. Казкові герої допомагають творчо, невимушено засвоювати навчальний матеріал. Багато діти працюють самостійно, що важливо для оцінювання досягнень учнів.

  5. Сподобалося, як вчитель уміло мотивувала учнів на всіх етапах уроку. Переконана, що урок пробудив інтерес дітей до навчання.Дуже цікаво вчитель організувала – “Усний рахунок”, із сигнальними картками.Новий матеріал вивчається в процесі самостійної роботи, яка є творчою і пошуковою.

  6. Цікавий урок- мандрівка з колобком. Змістовні завдання які відповідають темі уроку, цікаві і веселі. А компютер на уроці робить його ще більш цікавим.

  7. Дякую за неперевершений конспект заняття.Якби наші вчителі володіли такими вміннями складання конспектів уроків, то освіта б у нас була на вищому рівні.

  8. Згідно з типами уроків це є комбінований урок, має триєдину мету,що є важливим, а застосування комп’ютерної техніки робить традиційні уроки математики яскравими, насиченими.