mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики у 2 класі з теми «Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2 та ділення на 2»

Автор: вчитель початкових класів Єрмакова Лариса Вікторівна

Єрмакова Лариса ВікторівнаКонспект уроку з математики розроблений для перевірки засвоєння таблиць множення чила 2 та ділення на 2. Це цікава сучасна подорож, в якій діти перемагають компьютерні віруси, допомагаючи своїм ровесникам з комьютерного міста.До уроку додається презентація.


 

Тема уроку.

Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2 та ділення на 2.

Мета:

  • закріплювати знання таблиці множення числа 2 та ділення на 2; вчити розв’язувати задачі на ділення на вміщення;
  • формувати уміння застосовувати здобуті знання в житті ; розвивати логічне мислення, увагу;
  • виховувати почуття дружби, взаємодопомоги,.

Тип уроку: урок закріплення вивченого матеріалу.

Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, ПЗ « Математика 2 клас», друковані робочі зошити, картки з планом, картки з завданням

Хід уроку

І. Організаційний момент. (слайд 1)

Вчитель: – Пролунав дзвоник на урок. І нам час розпочинати свою роботу. Станьте рівненько.( слайд 2) Доторкніться один до одного долоньками і передайте другові впевненість у тому, що сьогодні у нас все вийде. А нашим гостям подаруйте свої чарівні посмішки. Сідайте рівненько. Відчуваєте в нашому класі запанувала атмосфера гарного настрою.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Вступна бесіда

Вчитель:

  • Але мені, діти, сумно.
  • Учора на мою електронну скриньку прийшов лист з комп’ютерного міста.( Слайд 3) Діти там дуже сумні, не чути сміху. А знаєте, що там сталося? Комп’ютерні віруси вкрали у дітей хороші оцінки. І хоч як стараються вони вчити уроки, а одержують лише погані оцінки. Мені так за них стало прикро і я хочу їм допомогти. Ви зі мною?
  • Перший крок я вже зробила. Ми поспілкувалися з Полінкою у скайпі і вона приготувала інформацію про комп’ютерні віруси. Давайте її послухаємо.

(Комп’ютерний вірус – це спеціальна комп’ютерна програма, яка приєднує себе до інших програм і псує їх, заважає їм нормально працювати)

2.Повідомлення теми і мети уроку.

Вчитель:

– Так, діти, комп’ютер теж може захворіти. Вірус попадає в програми і розпочинає свою «чорну» справу : заражає інші програми, нищить файли, і, навіть, може зовсім зламати комп’ютер. І що саме прикро, вірус розмножується дуже швидко.

– Але, щоб його здолати існують такі лікарі, як антивірусні програми.

– Тож, сьогодні ми будемо з вами справжніми програмістами і подолаємо вірус в комп’ютері казкового міста.

  • Працювати ми будемо в групах. Правила роботи пам’ятаєте? А оскільки ми з вами програмісти, для роботи я приготувала вам спеціальні друковані зошити, які лежать перед вами. За кожне правильно виконане завдання група одержить жетон, який в кінці уроку можна буде обміняти на оцінку.
  • Щоб здолати комп’ютерний вірус нам сьогодні знадобляться знання таблиць множення числа 2 та ділення на 2, вміння розв’язувати задачі та знаходити периметр квадрата. Тож будьте уважні! Нам треба поспішати!

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання

  • Діти, підкажіть мені, будь ласка, щоб запрацював комп’ютер, що треба зробити? (Включити його). Слайд 4
  • Але Комп’ютер включиться лише тоді, коли ми з вами виконаємо завдання, подібні до домашніх.
  • Знайдіть у зошиті завдання № 1. Ваша задача: Прочитайте вираз. Обчисліть його значення. З кожній рівності на множення складіть 2 рівності на ділення

Screenshot_1

  • Перевірте свою роботу. 1 група – у вас так? 2 група? 3 група?
  • Прекрасно! Комп’ютер включився.

(відкриваю дошку) слайд 5

  • Погляньте, діти, віруси блокували всі програми нашого комп’ютера. І щоб їх здолати нам треба виконати цілу низку завдань, розташованих у певній послідовності. Тож не гаємо часу. До роботи!

2. Каліграфічна хвилинка слайд 6

  • Щоб розблокувати комп’ютер, треба ввести код доступу. А для цього запишіть каліграфічно відповіді.
  • ДОБУТОК 9
  • СУММА 50
  • 37 РІЗНИЦЯ 15
  • 2 ДОБУТОК 5
  • 5 СУМА 8

( 18 70 22 10 13) ( читає дитина) слайд 7

– Молодці! Код знайдено! Вірус знищено! Отримуйте жетон.

3. Усний рахунок

– Гра «Чи знаєш ти?»

– Запустити антивірусну програму нам допоможе гра «Чи знаєш ти?»

– Що таке множення?

– Як називаються компоненти дії множення?

– Яка математична дія є оберненою до дії множення?

– Робота з таблицею слайд 8

– А тепер попрацюємо з таблицею. Ваше завдання: прочитайте числа і з’ясуйте, чи є кожне з цих чисел відповіддю таблиці множення числа 2 чи ні.

1 група аналізує перший стовпчик , 2 група – другий стовпчик, 3 група – третій стовпчик. Не забудьте обвести сигналами. У вас є 2 хвилини.

Screenshot_2

Слайд 9

  • Перевіряємо. 1 група назвіть свої числа. 2 група. 3 група.
  • Гарна робота! Це ще одна перемога!. Отримуйте жетон.

Динамічна пауза. Можна трошки відпочити!

  • Нахиляюсь, піднімаюсь,
  • Повертаюсь, усміхаюсь.
  • Присідаю, пострибаю,
  • Піднімуся, усміхнуся,
  • За роботу в я приймуся

4. Самостійна робота Слайд 10

Антивірус починає працювати. Щоб здолати наступного віруса, нам треба обчислити самостійно вирази. У кожного з вас лежить картка. Будьте уважні!

А Іллюша та Каріна попрацюють з комп’ютерними тренажерами.

Screenshot_3

Перевірка. Візьміть сигнали. Давайте перевіримо.

8   18   2   4   6   8   10   12   5

  • Супер! Ви зробили це легко!

IV. Розвиток математичних знань учнів.

1. Розв’язання задач. ( Урок № 40. 4 \ 6 етпап)

  • Вірус пробрався і в нашу комп’ютерну програму з математики. Давайте швидше виручати наших Равлика і Сонечка. Послухайте їх уважно!

Задача

18 кг борошна насипали у пакети по 2 кг в кожний. Скільки вийшло пакетів з борошном?

  • Що означає число 18?
  • Що означає число 2?
  • Що треба дізнатися?

( пояснення з програми)

  • Запишіть розв’язання у зошит. ( коментовано)
  • Зверніть увагу! Для розв’язання задачі потрібно з’ясувати, скільки разів по 2 вміщується у вісімнадцяти. Це задача на ділення на вміщення.

(слайд 11)

  • Подібні задачі кожна група розв’яже самостійно. Візьміть картку. Прочитайте. Обміркуйте розв’язання і запишіть. Малюнок допоможе вам не помилитися. ( перевірка вчителем.)
  • Це була чудова робота! Ви отримуєте жетон

Фізкультхвилинка

Звичайно ви знаєте,що за комп’ютером не можна працювати довго. І хоча наш комп’ютер уявним, нашим оченяткам теж треба перепочити. (пальмінг)

2. Робота з геометричним матеріалом. Знаходження периметра квадрата різними способами

– Здолати ще один вірус нам допоможе комп’ютерний Робік ( слайд 12). На столах у вас лежать конверти з геометричними фігурами. Назвіть їх. Складіть з цих геометричних фігур Робіка.

– Знайдіть серед фігур квадрат.

  • Розкажіть все, що ви знаєте про квадрат. ( Квадрат – це прямокутник, у якого всі сторони рівні)
  • Виміряйте довжину сторони квадрата. ( 2 см).
  • Пригадайте, що таке периметр? (сума довжин усіх сторін).
  • Обчисліть периметр квадрата додаванням. Прокоментує запис…
  • Як можна обчислити периметр квадрата, використавши дію множення? (довжину сторони квадрата помножити на 4.) Обговоріть у групах і запишіть. Прочитайте.
  • Пречудово! Ще один жетон!
  • Розв’язування прикладів ( слайд 13)
  • Знищивши останнього віруса, ми зможемо прочитати настанову від Робіка.
  • Подивіться на завдання № 7 у ваших зошитах. Вам треба, розв’язавши вирази, скористатися ключем, відгадати слово. Кожна група розв’язує свій стовпчик .

2 ˑ 7 – 14 Р            2 ˑ 5= 10 М            35 – 14 = 21 З

16 : 2 = 8 О           2 ˑ 3 + 2 = 8 О           2 ˑ 9 = 18 Б

15 + 6 = 21 З           2 ˑ 5 + 6 = 16 Я             2 ˑ 7 = 14 Р

14 : 2 = 7 У               16 : 2 = 8 О

20 : 2 = 10 М              2 ˑ 8 = 16 Я

Ключ

18 21 10 8 14 7 16
Б З М О Р У Я
  • Прочитайте своє слово 1 група (знання), 2 група (моя), 3 група (зброя). ( слайд 14)
  • Яка чудова настанова від Робікка. А щоб ви були ще розумнішими, він приготував вам подарунок – домашнє завдання. (конверт з Робіком)
  • Після уроку ви зможете вибрати те завдання, яке вам до вподоби.

( Листок з розфарбованкою). Зняти останнього віруса.

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

– Молодці! Дуже добре ви старались! Наша антивірусна програма вилікувала комп’ютер казкового міста і тепер діти зможуть отримувати гарні оцінки.

– Як ви думаєте, вони зраділи? Подивіться на екран. ( слайд 15)

– Оцінок хороших так багато, що і нам сьогодні,напевно, вистачить.

  • Порахуйте жетони,які у вас є.( слайд 16) Подивіться на комп’ютер. У кого 6 жетонів? Це 12 балів, 5 – 11, 4 – 10 . Таку оцінку отримує вся ваша група. (звіт про оцінки)
  • Важкі були завдання?
  • Встаньте ті дітки, кому було легко виконувати завдання. (слайд 17)
  • А це тому, що ви гарно вивчили табличку множення числа 2 , були уважними і хотіли допомогти навіть незнайомим дітям.. Дуже приємно навчати таких розумних дітей! Поаплодуємо собі за гарну роботу!

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
28

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарів

  1. Чудова презентація і супер педагог. Ви чудово володієте компютером і цього навчаєте дітей. Зараз дуже важко знайти творчого педагора. У Вас це є . Творчого натхнення та любові до своєї праці – а діти це обов’язково оцінять.

  2. Лариса Вікторівна, ваш урок створено для сучасних дітей,, котрі на ” Ти” з комп’ютером, мабуть, дуже цікаво вилікувати “комп” від вірусу, а легко вивчити таблицю множення, вчити з зацікавленністю. Урок побудовано методично, є різні види роботи, де діти недовго концентруються на якомусь однотипному завданні. Є робота з геометричним матеріалом( Знаходження периметра квадрата різними способами), розв’язування прикладів, все це з презентацією, що підтверджує і те, що вчитель не пасе задніх, а також з комп’тером на “ти”. Наснаги вам у роботі.