Конспект уроку математики для 2 класу “Математичний ярмарок”

Автор: вчитель початкових класів Здірук Олена Миколаївна

Screenshot_9Урок з використанням міжпредметних зв”язків у вигляді математичного ярмарку з теми “Вправи на закріплення таблиці множення числа 5. Розв’язування простих задач на збільшення або зменшення числа в кілька разів”
Різноманітні й цікаві завдання народознавчого характеру допоможуть Вашім учням не тільки закріпити обчислювальні навички, а й познайомитися з народними ремеслами, які завжди були представлені чудовими роботами на будь-яких народних ярмарках.


 

Математика

2 клас

Математичний ярмарок

Тема:  Вправи на закріплення таблиці множення числа 5.  Розв’язування простих

задач на збільшення або зменшення числа в кілька разів.

Мета:  вправляти учнів у застосуванні таблиці множення числа 5, розв’язуванні

Простих задач на збільшення або зменшення числа в кілька разів; повто-

рити порядок виконання дій у виразах; розвивати обчислювальні навички;

виховувати любов до історії та традицій нашого народу, гордості за його

культурні надбання.

Хід уроку:

І.  Організація класу до роботи.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 1. Перевірка домашнього завдання/ робота за картками
 2. Усний рахунок

а) «Мозковий» штурм

 • Я чекаю від вас приклади, відповіддю яких є число 18.
 • А чи знаєте ви чому саме число 18 я обрала для нашої розминки? А тому, що саме 18 серпня відкриває свої брами для відвідувачів найбільший ярмарок нашої країни – СОРОЧИНСЬКИЙ.

На початку 19 століття (майже 200 років тому) цей ярмарок був великим дійством. До нього тягнулися вози чумаків із сіллю і рибою, вози, на яких «спочивали» гори горщиків, закутаних у сіно.

Пройшли століття… Але й зараз українці, як і раніше, їдуть до Сорочинців, що на Полтавщині, де на них чекають гончарі, ковалі та ткачі.

 • Звісно, що ми не поїдемо у Сорочинці, але я сьогодні запрошую вас відвідати не менш цікавий – математичний ярмарок. На вас чекають розмаїття математичних завдань, знайомство з предметами побуту та майстрами, які їх виготовляють. Отже, до роботи!

Здоров’я вам, діти, спішіть, поспішайте!

ГоспОду ви нашу глядіть – не минайте.

На ярмарок прошу гуртом, поодинці –

Чекають на всіх там чудові гостинці!

б)  «Кругові» приклади

– У вас є можливість «придбати» на згадку якусь річ. Для цього

потрібно правильно обчислити приклади.

Screenshot_10

 

в)  Збільшити числа 5, 10, 3, 4 у 3 рази.

Зменшити числа 12, 28, 20, 8 у 4 рази.

 1. Математичний диктант
 • Зменш число 15 у 5 разів.
 • На ярмарку бабуся купила два глеки: один за 30 грн, а інший – за 45 грн. Скільки грошей витратила бабуся на всю покупку?
 • Свою першу дерев’яну скриньку різьбяр вирізав за 18 днів. На наступну він витратив вже у 2 рази менше часу. За скільки днів різьбяр вирізав другу скриньку?
 • Для рушника майстриня взяла чорні та червоні нитки. Чорних – 5 моточків, а червоних – у 4 рази більше. Скільки червоних ниток взяли для рушника?
 • Коваль викував 24 підкови. А його учень – у 3 рази менше. Скільки підковок зробив учень коваля?

3, 75, 9, 20, 8.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 • Основною діяльністю на нашому уроці буде закріплення таблиці множення числа 5.

ІV. Робота за темою.

 1. Робота за підручником.

– На ярмарках  завжди можна купити рибу. Це гарний і корисний продукт харчування. Отже, і наше наступне завдання буде пов‘язано з рибалкою.

(розв’язання задачі 669: колективне складання плану розв’язання задачі, самостійний запис розв’язку у зошит, фронтальна перевірка)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

V. Узагальнення і систематизація знань.

На Україні з давніх давен люди вчилися різним ремеслам. Вміння майстерно володіти певним ремеслом дозволяло людині забезпечити свою родину. Різьбяр (майстер з різьби по дереву), коваль (майстер по обробці металу), бджоляр, стельмах (майстер по виготовленню возів, саней), ткач, тесляр (майстер по зведенню дерев‘них будівель) – це тільки незначна частина з великої кількості  українських ремісників.

 1. Гра «Дешифрувальник»
 • Вам надається можливість поповнити список ремісників. Для цього правильно розв‘яжіть приклади і, скориставшись ключем,  розшифруйте слова.
Р О У Н Д Б Г Т А К И
8 10 22 25 30 40 41 45 50 58 90

І варіант

5 ∙ 7 + 5 =   Б
(10 – 6) ∙ 2 =   О
20 : 4 ∙ 5 =   Н
5 ∙ 3 + 15 =   Д
90 – 5 ∙ 8 =   А
(74 – 50) : 3 =   Р

ІІ варіант

5 ∙ 9 – 4 =   Г
5 ∙ 2 + 7 =   У
(90 – 85) ∙ 9 =   Т
15 : 3 ∙ 5 =   Н
80 + 5 ∙ 2 =   И
5 ∙ 6 + 28 =   К

Бондар – майстер з виготовлення діжок, бочок.

Гутник – ремісник, який виготовляв скло та вироби з нього.

VI. Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання: № 672, 673.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

 1. Не побачила плану уроку та чітко поставленої мети , просто “закріплення таблиці множення числа 5”. Але ж саме вправ на закріплення таблиці множення числа 5 і не вистачало! Незрозуміло, чому у кругових прикладах з 8-ми лише 2 пов”язані з темою? У “мозковому штурмі” діти повинні були задати приклади з відповіддю 18, але ж такої відповіді немає у табличці на 5! Я зрозуміла, що це завдання пов”язане з ярмарком, але ж воно ніяк не працює на досягнення мети! Сподобалось знайомство з ремеслами.

 2. Конспект уроку насичений математичним матеріалом. Продумана кожна хвилинка уроку: хороший темп, зміна завдань. Урок досить цікавий. Безсумнівно дітям сподобалося, а вчителем досягнута мета уроку.

 3. Розпочати урок піснею було б цікаво і святково .Можно було клас поділити на торгові лавки, наприклад «Рахункова», «Ігрова», «Числова», «Жартівлива» і підходячи до кожної лавки виконувати свої задання. Добре проведена інтеграція.Дякую

 4. Доброго дня! Щиро дякую за цікаву розробку. Нестандарні форми проведення уроків не тільки зацікавлюють учнів до роботи, а й поглиблюють їхні знання з інших предметів. Урок насичений різними видами роботи, проте хотілося б побачити, відчути процес ярмаркування (ціна товару, механізм купівлі тощо). Оскільки нестандартні уроки значно важче проводити, ніж стандартні (особливо молодим колегам).

  1. Доброго вечора! Дякую за конструктивну критику. Дійсно, можна було б це зробити. Але в межах 1 уроку, на мою думку, це неможливо. Я спробую розробити урок-кейс (його тривалість 90 хв). Ось там і поярмаркуємо!