mail@urok-ua.com

Конспект уроку математики у 1 класі Тема. Десяток. Повторення таблиць додавання і віднімання. Утворення чисел другого десятка. Назви чисел. Лічба в межах 20.

Автор: вчитель початкових класів Скиба Тетяна Павлівна

Screenshot_4Урок математики “Математика у фермерському господарстві” допомагає малятам в ігровій формі пізнавати ази математики, а також знайомитися з професіями, які необхідні в рідному краї.


 

Тема. Десяток. Повторення таблиць додавання і віднімання. Утворення чисел другого десятка. Назви чисел. Лічба в  межах 20.

Мета. Показати значення математики у житті; на прикладі фермерського господарства продемонструвати виникнення і розв’язання за допомогою відомих учням арифметичних дій різних ситуацій, проблем і задач. Показати як утворюються числа. Розвивати логічне мислення. Виховувати інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I.Організація класу.

Шкільний мелодійний дзвінок

Покликав усіх на урок.

Наш урок математичний,

І цікавий, і незвичний.

Тож умощуйтесь зручніше

І працюйте веселіше.

II. Контроль, корекція, закріплення знань.

Вчитель. Діти, сьогодні ми з вами відвідаємо фермерське господарство. Ми з вами живемо у селі. І кожне подвір’я є маленьким фермерським господарством. Але господарство, в якому ми побуваємо, чималеньке. Тому щодня виникає багато проблем і невідкладних справ, які потребують математичних обчислень.

  1. Каліграфічна хвилинка.

Гра «Мовчанка».

Головним на фермерському подвір’ї був старий Гусак. Він не дуже полюбляв говорити. Одного разу він вийшов на подвір’я і побачив на піску дивне зображення. (Діти самостійно складають приклади, розв’язують  їх і записують відповіді, починаючи з виділеної цифри.)
Screenshot_11

Він подивився, подумав, висмикнув з крила пір’їну і написав цифри. Які ж цифри написав Гусак? ( 5 3 6 9 4 10 7  2)

Та при цьому ще й згадав, що колись говорив його дідусь.

Щоби цифри не хворіли.

Треба рівно їх писати,

Каліграфію тримати

Із рядків не вибігати.

  1. Математичний диктант.

А жив Гусак на вулиці Математичній. І став він пригадувати: «Хто в кого по сусідству живе?»

а) Записати сусідів числа; (2 5 9 3  4.)

б)У його Гуски 5 гусят, а в Качки на двоє каченят менше. Скільки каченят у Качки?

в) У Мурки троє кошенят, а у Пальми 5 цуценят. У кого малят більше і на скільки?

(1 3 4 6 8 10 2 4 3 5 3 2)

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Та ось наш Гусак побачив куму Квочку з маленькими курчатками.

–  Давайте порахуємо скільки у неї курчат. (10 курчат) А он ще одне відстало. Скільки всього курчаток? (11)

–  Сьогодні ми будемо вчитись рахувати до 20. Ознайомимось з утворенням чисел другого десятка.

IV. Опрацювання нового матеріалу.

  1. Утворення чисел другого десятка.

Кожне фермерське господарство потребує розширення. І в нашому фермерському господарстві розпочинається будівництво корівника. Будівельники склали цеглини. Давайте їх порахуємо. Робота з підручником стор. 77.

– Скільки цеглинок у першій стопці? (10і1 = 11 Як утворилося число 11? До 10 додали 1)

(І так про кожне число).

  1. Фізхвилинка.

Гра «Літає, стрибає, плаває».

Правила гри. Вчитель називає різних тварин фермерського господарства, а діти імітують дію.

Кролик, качка, на подвір’ї з’явилась жабка, проповзла змія, півень, гусак…

V. Розвиток математичних знань.

  1. Робота над задачами.

Фермерське господарство крім птахів має ще й тварин.

–  На фермі 6 дорослих свиней і 4 поросят. Скільки всього тварин?

–  На фермі 10 овець, їх охороняють собаки, яких на 8 менше, ніж овець. Скільки собак охороняють овець?

  1. Робота з геометричним матеріалом.

А  сучасні ферми оснащені комп’ютерами.  І господарям допомагають роботи. Такий робот є і на нашій фермі.

Screenshot_12

 

Назвіть, з яких геометричних фігур складається робот. Порівняйте, фігур якого виду більше.

VI. Підсумок уроку.

–   Чи сподобався вам урок?

–    Які ще тварини можуть бути у фермерському господарстві?

–     Яку користь приносить таке господарство?

–    Чи зможуть керувати таким господарством господарі, які не вивчали математики?

Лічилка

Якось бігло через ліс

Вісім кіз.

П’ять були з них білі-білі,

Ну, а інші сірі-сірі.

Скільки бігло через ліс

Сірих кіз?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Видно, що авторка- людина творча, написала такий цікавий сюжет до уроку, поєднавши завдання в одну математичну низочку. Учні, ніби один день попрацювали на фермерському господарстві. Вкінці діти роблять висновок : де б не була людина, яку б професію у житті не опанувала – скрізь потрібна математика.

  2. Пізнавати ази математики, а також знайомитися з професіями, які необхідні в рідному краї – це дуже цікава ідея створення уроку. Це сприяє мотивації навчання, розуміння необхідності вивченого у житті. Вважаю, учителю вдалося досягти мети уроку.

  3. Хороший урок математики, пов’язаний з тваринами у фермерському господарстві. З власного досвіду скажу,що дітям сільської місцевості цікаво працювати на таких уроках. Тема тварин їм близька, вони звикли дбати про свійських тварин, допомагаючи батькам.
    Що ж до уроку, мені сподобалася робота з геометричним матеріалом. Дуже добре, що вчителька вже із 1 класу розвиває геометричні здібності дітей.
    Щодо зауважень, то, на мою думку, не вистачає форм роботи на уроці. Проте урок Ваш вдалий. Спасибі Вам! Успіхів у всьому!

  4. Вчитель підготувала тематичний урок, який цілком пов`язаний із життям, особливо він корисний для дітей сільської місцевості, хоча і для учнів міста теж буде пізнавальним. Але я вважаю, що не вистачає мотивації на уроці .

  5. Тетяна Павлівна представила ще один урок математики тематичного спрямування, який переконує в системності роботи вчителя над формуванням стійкого інтересу учнів до вивчення даного предмету, що досягається розкриттям прикладного значення дисципліни. Запропонована задача геометричного змісту розвиває просторову уяву дітей та уміння розрізняти геометричні об’єкти, аналізувати їх та порівнювати. Спасибі, колего, творчих Вам успіхів.