Конспект уроку математики у 2 класі за новою програмою
Табель-календар
Автор: Вчитель початкових класів Гапонюк Галина Петрівна
Тема. Табель-календар.
Мета: ознайомити учнів з табелем-календарем; закріпити уміння визначати час за годинником; розвивати пам’ять, увагу, мислення.
Обладнання: різні види календарів; малюнок яблуні і яблук для гри «Садівники», комп’ютер, малюнок місяця і зірок; фішки-сонечка.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Девіз уроку:
Думай,обчислюй, твори
Розум, фантазію прояви!
Активним і уважним будь,
І про кмітливість не забудь!
- Діти, що ви бачите на дошці? (Місяць)
- А в яку пору ми добре бачимо Місяць? (Вночі)
- Ніч – це частина чого? (Доби)
- Які подружки є у Місяця? (Зірки)
- Щоб нашому Місяцеві не було самотньо, ми будемо виконувати завдання і розміщувати небесні світила навколо нього. Чим більше ми виконаємо завдань, тим більше Зірок буде навколо Місяця.
- Крім ночі, в добу входить ще…(ранок, день, вечір)
- А що ми бачимо на небі вдень? (Сонце)
- Тоді за кожну правильну відповідь ви будете отримувати фішки-сонечка.
ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
Технологія «Займи позицію».
- А зараз перевіримо домашнє завдання. На дошці на карточках записані відповіді прикладів та задачі. Уважно роздивіться і займіть позицію відповідно до записів у ваших зошитах.
88, 3, 24, 90, | 88, 6, 20, 99 | Інші числа | ||
9, 6,28,73 | 10,9, 28,37 | 1)45:5=9(хв) | ||
45:5=9 (хв) | 45:5=8 (хв) | 2)9*5=45(хв) |
(Тим учням, які правильно виконали домашнє завдання даю фішки-сонечка).
(На дошці біля місяця вішаю першу зірку).
2. Усні обчислення.
Гра «Садівники».
На дошці макет яблуні, до якої прикріплені яблука. На зворотному боці яблук записані приклади на вивчені випадки множення. До дошки виходять по черзі учні, зривають яблука, читають приклад і кажуть відповідь. За правильне обчислення отримують фішки-сонечка.
(На дошці вішаю другу зірку).
ІІІ. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
1. Фронтальне опитування. Технологія «Мікрофон».
- З чим ознайомилися на минулому уроці?
- Скільки місяців у році?
- Назвіть найкоротший місяць?
- У яких місяцях 31 день?
- У яких30 днів?
- Який рік називається високосним?
(На дошці вішаю третю зірку).
2.Дослідницька робота. Знайомство з календарем.
Розгадайте кросворд і ви дізнаєтесь, про що розмовлятимемо далі. Це слово буде написане у виділених клітинках.
- Другий місяць весни.
- Третій місяць весни.
- Другий місяць зими.
- Перший місяць осені.
- Другий місяць літа.
- Останній місяць року.
- Останній місяць осені.
- Перший місяць літа.
– Яке слово вийшло? (Календар -в перекладі з латинської означає – перші дні місяця).
(На дошку вішаю четверту зірку).
ІV. Повідомлення теми та мети уроку.
- А тепер скажіть, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (Відповіді дітей).
- Так, на сьогоднішньому уроці ми повинні ознайомитись з табелем-календарем, закріпити вміння визначати час за годинником, розвивати увагу, мислення. Отже, які ж бувають календарі?
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Демонстрування різних видів календарів наочно і на слайдах в комп’ютері.
- Що ми можемо дізнатися з одного листка відривного календаря?
- Календар указує не лише на місяць, число і день тижня. Подивіться на листок і довідайтесь, коли сьогодні зійшло Сонце і коли зайде, яка нині фаза Місяця, річниця якої важливої події.
- Календарем ми користуємося щодня – він наш незамінний помічник. Як і інші звичайні речі, він лише здається простим. Насправді над його створенням працювало багато людей протягом тисячоліть.
2. Робота з календарем (робота в парах).
- Попрацюємо в парах за табелем- календарем, який розміщений на форзаці підручника. Поставте один одному запитання. Наприклад: «Коли твій день народження?». У відповідь ви маєте знайти це число, місяць і сказати який це буде день.
(На дошку вішаю п’яту зірку)
VI. Розвиток математичних умінь.
1. Каліграфічна хвилинка.
- А зараз каліграфічна хвилинка. Відкрийте зошити і запишіть цілий рядочок числа, яке є вашим днем народження.
2. Фізкультхвилинка.
Ми завзято працювали:
І читали, і писали.
Тож тепер ми відпочинем,
В казку мріяти полинем.
Раз – схилились – ріпку рвем,
Дружно й весело живем.
Два – в віконце подивіться:
Чи на гусочці Івась
Не летить до нас у клас?
Три – пройдіть, немов качата,
Що спішать на став завзято.
А тепер біжімо так,
Як зайчисько, як їжак.
Голова спочила й руки –
Час вже знову до науки.
( На дошку вішаю шосту зірку )
3. Робота з підручником .
А) Розв’язування задачі №797.
- Скільки часу працювали дівчатка?
- По скільки серветок кожна вирізала за 2 години?
- А якщо б вони працювали тільки одну годину? Скільки серветок вирізала б кожна?
(Після колективного розбору, діти записують задачу самостійно. Той, хто зробив правильно, отримує фішку-сонечко).
( На дошку вішаю сьому зірочку)
Б) Визначення часу за годинником.
Завдання №792 (усно).
- Скільки часу тривають урок і перерва разом?
- На скільки урок довший за перерву?
Завдання №793.
- Запишіть час, який показує кожен годинник.
( На дошку вішаю восьму зірочку)
VII. Підсумок уроку.
- Всі гарно працювали на уроці. Та чи справдились наші очікування? (Відповіді дітей).
- Який був настрій на уроці?
- Який висновок можна зробити?
( Оцінювання знань учнів, посилаючись на одержані фішки-сонечка).
Ось і пролунав дзвінок,
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі,
Щиро дякую вам, друзі!
І на згадку про сьогоднішній урок я дарую вам календарики з вашими фотографіями.
Хороша професійна різнопланова розробка. Мета, якої досягне учителька на такому уроці, значно ширша, ніж та, яку вона поставила перед собою на початку. Випадає із загальної теми завдання “Садівники”. Тут треба було дати волю фантазії. Календарики із дитячими світлинами – гарна ідея.
Змістовий, насичений інформацією, різними завданнями, формами роботи та прийомами урок. Галина Петрівна, вважаю, вам вдалося досягти мети уроку. Стимулюючи творчу діяльність учителя та його вихованців, такий урок створює сприятливі умови для співпраці, що надзвичайно важливим у роботі початкової школи. Натхнення вам у праці!
Урок навчальний та багатий різними видами робіт, зокрема й елементами дослідницької діяльності. А якщо Галина Петрівна проведе поперідню мотивацію, включить до його складу виховні моменти та майстерно їх реалізує, то “Все буде найкраще”.
Позитивною стороною уроку є те, що учитель використав різні види роботи. Сподобався момент, коли дітям подарували напам’ять календарі з їхніми фотографіями. Але в конспекті не вказана виховна мета, виховні моменти теж відсутні. Дякую!