Конспект уроку навчання грамоти, 1 клас.
Письмо букв З з. Списування речень. Письмо під диктовку
Автор: вчитель початкових класів Басова Віра Вікторівна
Тема: Письмо букв З з. Списування речень. Письмо під диктовку.
Мета: закріпити письмо букв З з, удосконалювати вміння списувати з рукописного шрифту, писати під диктовку, виховувати любов до тварин.
Обладнання: проектор ,ноутбук, конверти з елементами букв, мікрофон, графічні схеми, малюнок Буквоїдів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
– До якого уроку приготувалися?
Повторення правил поведінки на уроці
ІІ. Закріплення знань
- З якою буквою познайомилися на уроці читання?
Гра «Буквоїди»
Буквоїдам сьогодні сподобалася буква, яку ми вивчали на уроці читання. Давайте відновимо і прочитаємо слова.
*ірка, ва*а, *вук, *нак, о*еро, ко*а.
Складіть звукову модель слова коза.
- Молодці!
- А зараз давайте повторимо вивчені прописні букви.
Робота в групах.
Повторення правил роботи в групах.
- Кожній групі необхідно скласти з елементів букв прописні букви. Прочитати їх
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми помандруємо до зоопарку (Слайд 1)
А хто живе у ньому дізнаєтесь з загадок.
Невеличкий сам на зріст,
Довгі вуха куций хвіст,
Зате добрі лапки має,
Дуже весело стрибає.
Мов пухнастий сірий м’ячик,
Знають всі його це … (Зайчик) (Слайд 2)
Родичами в нього поні,
Статні, гарні, добрі коні
Чорно-біла одежина,
В смужечку боки і спина (Зебра) (Слайд 3)
Без рук, без ніг, а по землі ходить. (Змій) (Слайд 4)
- Яка тварина сховалася під звуковою моделлю
- З якої букви починаються ці слова?
- Пропишемо букви Зз у зошитах. З яких елементів склали ці букви?
Робота в зошитах
Під вірш учні відкривають зошити
- Зошит свій я відкриваю і похило так кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь
За роботу враз візьмусь.
Учні прописують за зразками 3 рядки букв в зошитах.
ІV. Фізкульхвилинка (Слайд 5)
- Хто з дітей пішов до зоопарку? Прочитайте у зошитах.
- Чому Назар і Зіна записані з великої букви?
Запишіть речення у зошитах.
- Кого побачили діти у зоопарку?
Запишіть речення.
- Яких тварин ви бачите на малюнку?
Запишемо ці слова під диктовку:
Слон, лев, мавпа.
- Складіть речення з одним із записаних слів.
- Скільки в реченні слів?
Гра «Снігова куля»
- Поширте речення, додаючи кожного разу по одному слову.
Бесіда про правила поведінки у зоопарку.
Розфарбуйте малюнок «У зоопарку»
V. Підсумок уроку
Наша подорож добігає кінця. І ми знов повертаємося у клас.
У зоопарку побували,
Дуже гарно працювали.
А тепер скажіть, будь ласка,
Що сподобалось на уроці?
Гра «Мікрофон»
Діти повторюють орфограму про написання власних назв з великої букви, пишуть під диктовку. Ведеться робота над розвитком мовлення учнів. Як на мене, треба більше уваги приділити аналізу самої букви, застосувати нестандартні прийоми.
Гру мікрофон можна замінити на телефонію. Діти наприкінці уроку дзвонять батькам і висловлюють свої думки щодо побаченого, почутого на уроці. Розповідають про що вивчили, що робили. Звичайно, що це не справжній дзвінок, але з справжнім телефоном. Їм це подобається.
Мандрівка до зоопарку цікава. На уроці використано колективну й індивідуальну роботу учнів. Урок наповнений творчими завданнями, який супроводжувався використанням презентації. Учителю вдалося реалізувати мету навчання.