mail@urok-ua.com

Конспект уроку позакласного читання у 2 класі на тему “Зима-білосніжка”

Автор: Вчитель початкових класів Павлюк Наталія Іванівна

Screenshot_14Конспект уроку розроблений з використанням інтерактивних форм та методів навчання з урахуванням вікових особливостей учнів.


 

Тема. Зима – білосніжка

Мета:- розкрити характерні ознаки зими;

  • розвивати навички свідомого виразного читання, уміння аналізувати прочитане, робити висновки;
  • поповнювати словниковий запас учнів;
  • учити учнів бачити і відчувати красу природи;
  • виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи

Обладнання: мікрофон, девіз уроку (на аркуші), силуетні малюнки (зима, сніговичок), вірші (на аркушах), прислів’я (на аркушах), презентація, сніжинки, тема уроку(надрукована на аркушах), книги про зиму та зимові свята, «хмаринки» зі словами (для гри)

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий  день!  В  добрий  час!  Рада,  діти,  бачить  вас!                                                                Ви  почули  всі  дзвінок?  Він  покликав  на  урок.                                              Кожен  з  вас  приготувався,  на  перерві  постарався.

Зараз  сядуть  всі  дівчата,  а  за  ними  і  хлоп’ята.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вправа «Мікрофон»

– Скажіть, будь ласка, яким би ви хотіли бачити наш урок?

(Цікавим, навчальним, казковим, загадковим, веселим, світлим)

– А якими ви повинні бути, щоб урок був саме таким?

(Дисциплінованими, уважними, зібраними,  активними, кмітливими, творчими,  вправними)

  • Отже, сьогодні на уроці ми:

Міркуємо – швидко,

Відповідаємо – правильно,

Читаємо – гарно.

І тоді дійсно ми створимо цікавий, творчий урок.

ІІІ.  Створення емоційного фону.

Повідомлення теми та мети уроку

Загадка.

  • Тему уроку ми визначимо разом. Для цього послухайте і відгадайте загадку.

Сніг біленький і м який –

Подивитись любо.

І дерева, й малюки

Одягають шуби.

Листя і трави нема,

Бо до нас прийшла …(зима).

«Асоціативний кущ»

  • Якою зима постає у вашій уяві? Яка вона? (Казкова, морозна, холодна, красива, чудова, білосніжна, весела, святкова…)

— За вікном — чарівна красуня зима. Краса зимової природи надихає поетів. За допомогою художнього слова вони яскраво і точно передають образи і зимового ранку, і засніженого лісу, і поля.

Отже, дітки, вирушаймо у світ зимової краси і зимових див! Тема уроку «Зима-білосніжка».

На уроці ми будемо читати вірші про зиму, поповнимо словниковий запас новими словами, а ще будемо милуватися красою зимової природи.

VІ . Мовленнєва розминка

  1. Робота над скоромовкою.

Їхав грудень возом,

Віз мішок морозу,

До морозу криги,

А до криги — снігу.

  1. Гра «Вгадай предмет за ознаками».

Білий, пухнастий, скрипучий, м’який  — … (сніг).

Злий, тріскучий, лютий, пекучий  — … (мороз).

Легка, ніжна, тендітна, срібляста – … (сніжинка).

3. Гра «Блискавка».

Мороз, грудень, заметіль, січень, холод, сніжок, лютий.

— Яким одним словом можна об’єднати всі ці слова? (Зима)

  1. Робота з деформованим текстом

– Прочитайте текст спочатку самостійно.

– Перевіримо вашу роботу. Читаємо по одному реченню.

– Куди поспішають діти?

V. Перевірка домашньої роботи

  • А хто з вас знає вірші про зиму?
  • Який вірш ти вивчив на урок?

 VІ . Робота з виставкою книг

  • Хочу звернути вашу увагу на ці книжки.
  • Як ви вважаєте, про що ця книга? Чому так думаєте?
  • Це книга одного автора чи збірка творів кількох авторів?
  • Раджу прочитати ці книги. Вони поповнять ваші знання про зиму. А взяти ви їх можете у бібліотеці.

 VІІ . Опрацювання вірша Валентина Бичка «Зима»

  1. Читання вірша вчителем

Ми продовжимо знайомство з віршами про зиму. І перший з них – вірш Валентина Бичка «Зима». Я прочитаю, а ви уважно слухаєте. Про які ознаки зими пише у вірші Валентин Бичко?

Зима

Дорога біла стелеться,

і краю їй нема.

Сніжок мете. Метелиця.

Прийшла до нас зима.

Льодком тоненьким скована,

спинилася ріка.

Повита тихим сном вона,

весняних днів чека.

І ліс дріма. Безлистою

верхівкою поник.

Над ним пісні висвистує

лиш вітер-сніговик.

Валентин Бичко

  1. Словникова робота.

Верхівка – верхня частина дерева

Поник – схилився

Скована ріка – вкрита льодом

Дріма неміцно спить

  1. Самостійне читання учнів

– Вдумливо прочитайте вірш для себе.

  1. Читання вголос

– Хто прочитає вірш для всіх?

Фізкультхвилинка

Танцюємо разом із сніговичками

  1. Вибіркове читання

– Прочитайте речення про ліс, про річку, про вітер.

  1. Гра «Дочитай рядок»

– Я починаю читати рядок, а ви дочитуєте його до кінця.

  1. «Знайди риму»

Стелеться – … (метелиця)

Нема – … (зима)

Ріка – … (чека)

Поник – … (сніговик)

VІІІ. Опрацювання вірша Володимира Кленца «Гостює в нас зима»

  1. Читання вірша вчителем

– А зараз послухайте ще один вірш. Його написав для нас Володимир Кленц. Називається він «Гостює в нас зима».

– Про яких тварин написав поет?

Гостює в нас зима

Летять, летять сніжинки

На поле, ліс і сад,

Веселий свій таночок

Танцює снігопад.

Надворі – лютий холод,

Тепла давно нема.

Заліз в копичку зайчик

І солодко дріма.

Мете хвостом лисичка

Сніжок біля сосни.

В барлозі спить ведмедик,

Солодкі бачить сни.

Володимир Кленц

  1. Словникова робота

Копичка –

Барлога –

Дріма –

  1. Самостійне читання вірша учнями

– Прочитайте вірш для себе

  1. Читання вірша вголос

– Хто прочитає вірш для всіх?

  1. Вибіркове читання

– Як зимують звірі?

  1. Колективне читання

– Читаємо по рядочку: спочатку рядочок читають дівчатка, наступний рядочок – хлопчики.

ІХ . Зупинка біля  «джерела мудрості»

  • Про зиму писали не тільки поети. Народ помічав багато цікавого  у цій порі року і складав про неї загадки, приказки, прислів’я. Давайте відновимо прислів’я, частини яких ви бачите на дошці.

Прийшов грудень                                                  зимі – середина.

Січень –  року початок,                                         красну весну чує.

Лютий лютує –                                                        приніс студень.

ХІ . Підсумок уроку

  • Чи був наш урок таким, яким ми його очікували?
  • Що найбільше сподобалось на уроці? Що запам’яталось?
  • Де і кому ви зможете розказати вірші про зиму?
  • Вдячна за роботу на уроці. Вітаю з наступаючими святами. Бажаю веселих свят і цікавих канікул. А ще такого настою, як у цього сніговичка. Він прийшов до вас із подарунками за вашу старанну роботу. (Роздаю сніжинки)

ХІІ. Домашнє завдання

  • Тема наступного уроку позакласного читання «Казки Наталі Забіли», с. 49-56

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Шановна колего Katya 86! Фредерик Шопен. Вальс № 7. Зима, П. И. Чайковский. Зима + відео про зиму. Це музичний супровід, він був під час читання віршів учителем, першого знайомства з новими творами. Цю презентацію довелося скоротити, не пройшли в повному обсязі матеріали до друку. Щиро вдячна колегам заі відгуки!

  2. Урок позакласного читання побудований методично правильно. Вчителька проводить достатню роботу з дитячою книгою, інформацією, щоб розширити і поглибити знання учнів з теми. Презентація барвиста, підтримує емоційний настрій на уроці. Художні твори аналізуються глибоко, цьому сприяють різні види читання.

  3. Вчитель використав інтерактивні форми та методи навчання. На уроці вчитель використовує презентацію це свідчить про високий рівень володіння комп’ютером.Мені не вистачило музичного супроводу(завивання хурделиці)

  4. Конспект уроку “Зима білосніжка” містить цікавий пізнавальний матеріал.Книги про зиму зможуть діти побачити і потім прочитати.Хороші дитячі поетичні рядки про зиму.І,звичайно,презентація оживлює урок,робить його цікавішим.Дякую