Конспект уроку з англійської мови в 2 класі
Тема: “З Днем народження. Узагальнення матеріалу”
Автор: вчитель англійської мови Чаплигіна Анна Степанівна
Тема: «З Днем народження. Узагальнення матеріалу».
Мета: відпрацювати вимову англійських звуки, навчити вимові нових ЛО за темою “Happy Birthday”; узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Я, моя сім я та друзі»; продовжувати формувати у дітей навички монологічного та діалогічного мовлення; тренувати учнів у читанні; розвивати навички аудіювання та спілкування англійською мовою; розвивати увагу, пам’ять, уяву, спостережливість, мовлення; виховувати прагнення вивчати англійську мову; виховувати культуру спілкування, доброзичливі відносини.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, мультимедійна презентація до уроку, малюнки з теми, дидактичні матеріали до теми, плакати до теми, підручник «English 2» О.Д.Карп’юк, м’які іграшки.
Тип уроку: комбінований з використанням ІКТ.
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
- Привітання. Введення в іншомовну атмосферу.
– Good morning, dear children and guests! I am glad to see you.
Хвилинка гарного настрою. Гра «Злови іграшку – дай відповідь»
– How are you?”
- Фонетична розминка. Тренування у вимові звуків.
Зараз ми з вами потренуємось правильно вимовляти звуки, повторюйте за мною та звіть звуки, які повторювались у кожній групі цих слів. Repeat after me:
– Mam, meet, mother, Max, my.
- This, father, brother, birthday, mother.
- How, hello, hi, he.
- Ten, present, seven, red.
- Аудіювання. Прослуховування пісні “Happy birthday”.
– Як вигадаєте, про що ця пісня?
– Погляньте на дошку. Це тема нашого уроку. Що цікавого є в цій назві? (th). Вчитель демонструє учням зображення з буквосполученням th та просить учнів назвати як воно читається. (Посміхнись, язичок прикуси та скажи th
– Введення буквосполучення ck / k / Сьогодні ми познайомимось з новим буквосполучення. Знайомлення з новим буквосполученням ck /k/. Демонстрація і читання слів із цим буквосполучення.
- Повідомлення теми та мети уроку.
T.: The topic of our lesson is “Happy birthday”. Як ви вже зрозуміли, сьогодні ми з вами відправимося на день народження до Тома. Запросимо разом з вами наших рідних на свято, будемо грати в ігри, розважатись, читати та підпишемо вітальну листівку для нашого іменинника. Отже познайомтеся з нашим сьогоднішнім другом Томом. Look at the blackboard. Як ми вітаємось?
«Hello Tom.»
ІІ. Основна частина.
- Актуалізація опорних знань. Наш друг Том почав приготування до свого дня народження і прикрасив кімнату кульками balloons. Let’s repeat after me. B Давайте зараз пригадаємо кольори які ми вивчали і разом зі мною відгадаємо загадки.
Дуже чорний наш кіт Джек.
Чорний англійською – … black
В нових джинсах я іду.
Синій колір це вже – … blue
Ми купили мандарин
Він зелений – значить … green
А як стиглий наш лимон, знаємо напевно
Це яскравий колір … yellow
Усі сумніви йдуть геть,
Бо ми знаємо – червоний … red.
- Тренування вживання конструкції have got. Мовлення.
Т: – А тепер давайте розкажемо, які кульки ми маємо у класі за таблицею-підказкою.(На дошці таблиця I have got а колір balloon.).
- Фізкультхвилинка. На кожному дні народженні весело і лунає музика. І сьогоднішній не виключення. Let’s sing and dance. Учні виконують рухи під пісню і співають її.
- Наш друг Том дуже хоче показати вам його святковий торт, але на ньому мало свічок. Candles. Let’s repeat after me. Candles. І Том дуже просить вас допомогти Help please. Прикріпіть свічки Candles на торт. Свічки на ньому незвичайні. Зараз ви дізнаєтесь чому. Учні по черзі виходять до дошки і кріплять свічки, читаючи на звороті хто його сьогодні вітає Учні називають: family.
mother, father, sister, brother, baby.
- А тепер я попрошу вас порахувати кількість свічок і дізнатись скільки років Тому. Lets count the candles.
- How old is Tom?
- He is seven.
- Читання. На домашнє завдання я вас просила підготувати листівки, але щоб продовжити роботу з ними, нам потрібно пригадати букви, звуки, і потренувати наші вміння в читанні. Open your books on page 33, ex. 4.
- Письмо. Оскільки у нашого друга birthday, ми повинні підписати йому листівку. Погляньте на дошку і запишіть поздоровлення для Тома на листівці. “Happy birthday, Tom”.
- Що це означає?
ІІІ. Заключна частина.
- Домашнє завдання. С. 33 впр. 5 виконати.
- Вербальне оцінювання.
- Підбиття підсумків. Заключна бесіда.
Презентація до уроку
Кожен пункт мети, який перед уроком поставила Анна Степанівна відповідає ходу уроку. Такі складові, які неохідні у молодшій школі як фонетична розминка, ігри, фізкультхвилинка, наочність, презентація дотримані, цікаво та влучно подані
Конспект уроку і яскрава презентація відповідають темі та меті уроку. Мені сподобалось, що навіть при проведенні фізхвилинки, діти не тільки відпочивають, але і вивчають англійську мову.
Планування уроку пронизане прийомами інформаційно – комунікаційних технологій. Конспект відповідає темі, будь – яке завдання підпорядковується Дню народження. Анна Степанівна пропонує на розгляд урок узагальнення матеріалу, де діти відпрацьовують вживання лексичних одиниць з теми, вправляються в монологічному і діалогічному мовленні.
Спасибі за ваше корисне, творче напрацювання.
Такий позитивний настрій уроку, думаю, ваші учні раді, що саме ви їх вчитель.Дякую.
Анно Степанівно! Ваш урок насичений технічними засобами і наочністю. Синтез музики, гри, дії, вправ на спілкування. Має практичне призначення. Щиро дякую.