Конспект уроку з англійської мови “Визначні місця Лондона”
Автор: Вчитель англійської мови Фер Катерина Ігорівна
Даний урок проводився для формування уявлення учнів про столицю Великобританії, поглиблення знань учнів про визначні місця Лондона;виховання почуття поваги до пам’яток культури й потребу в пізнанні світової культури країни, мову якої вивчають , стимулювання і підтримки інтересу до вивчення англійської мови.
Тема:Визначні місця Лондона.
Мета: сформувати уявлення учнів про столицю Великобританії, поглибити знання учнів про визначні місця Лондона; повторити та закріпити раніше вивчені лексичні одиниці, ввести та активізувати новий лексичний матеріал, удосконалювати техніку читання учнів, формувати навички аудіювання та мовлення; розвивати культуру спілкування учнів, творчі здібності; розвивати навички роботі в парах, групах; виховувати почуття поваги до пам’яток культури й потребу в пізнанні світової культури країни, мову якої вивчають , стимулювати і підтримувати інтерес до вивчення англійської мови.
Обладнання: відео, презентація, картки для роботи в парах, групах.
Тип уроку: комбінований(урок-подорож)
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
- Привітання.
- Повідомлення теми та мети уроку. Уведення в іншомовну атмосферу.
Відеофайл.
Бесіда з учнями. Учні самі називають тему уроку. Слайд 1.
Учні записують число та тему уроку в зошити. Слайд 2.
Початок подорожі. Слайд 3.
ІІ. Основна частина уроку.
- Актуалізація раніше вивченого матеріалу.
А) Повторення ЛО минулого уроку. Слайд 4.
Фронтальне опитування.
- Розвиток навичок усного мовлення учнів
Рольова гра. Учні-гіди розповідають про визначні місця Лондона.
Big Ben (Слайд 5)
Trafalgar Square(Слайд 6)
Tower Bridge (Слайд 7 )
Buckingham Palace (Слайд 8)
The Tower of London (Слайд 9)
The London Eye ( Слайд 10)
- Аудіювання.
А)Етап підготовки до аудіювання.
Учні записують нові ЛО в словники та читають за вчителем.(Слайд 11)
Б)Аудіювання.
Вчитель розповідає про нові визначні місця Лондона.
Hamleys(Слайд 12)
Madam Tussaud’s (Слайд 13)
Regent’s Park (Слайд 14)
Закріплення вивченого матеріалу.
А)Робота в парах. (Слайд 15)
Учні працюють в парах, виконують завдання на картках.
Доповнити речення.(Диференційні завдання)
Б)Вікторина.
Учні обирають правильний варіант відповіді.
London Quiz (Cлайд 16)
Big Ben is …(Cлайд 17)
Hamleys is…(Слайд 18)
The London Eye is…(Слайд 19)
Madam Tussaud’s…(Слайд 20)
The Tower of London is…(Слайд 21)
В)Робота в групах( гра «Puzzle) (Слайд 22)
Учні складають з пазлів малюнок і розповідають про визначне місце Лондона.
ІІІ. Заключна частина уроку.
- Підсумки уроку.
Рефлексія «What do we know about London»
Складання мапи – пам’ятки Mind-Map(Слайд 23)
I want to see… because…(Слайд 24)
- Домашнє Завдання .
Вивчити нові слова.
Слайд 25.
Самоаналіз уроку англійської мови в класі за темою: «Визначні місця Лондона».
Специфика уроку полягає в нетрадиційному його проведенні.
Тип уроку: комбінований .
Форма проведення:урок-подорож.
Готуючись до уроку, я ставила перед собою комплекс взаємопов’язаних цілей:
сформувати уявлення учнів про столицю Великобританії, поглибити знання учнів про визначні місця Лондона; повторити та закріпити раніше вивчені лексичні одиниці, ввести та активізувати новий лексичний матеріал, удосконалювати техніку читання учнів, формувати навички аудіювання та мовлення; розвивати культуру спілкування учнів, творчі здібності; розвивати навички роботі в парах, групах; виховувати почуття поваги до пам’яток культури й потребу в пізнанні світової культури країни, мову якої вивчають , стимулювати і підтримувати інтерес до вивчення англійської мови.
Для виконання поставлених цілей були обрані такі види роботи: фронтальна бесіда, індивідуальна робота, робота в парах, командна гра, перегляд мультфільму, використовувалися мультимедійна дошка та роздатковий матеріал. Обираючи певні способи організації та представлення навчального матеріалу, я враховувала основні психофізіологічні характеристики учнів молодшого шкільного віку, якими є підвищена емоційність ( забезпечення яскравої наочності); незначний досвід раціональних прийомів виконання навчальної діяльності (використання мовленнєвих опор). Обрані форми та методи ведення уроку відповідали завданням уроку, характеру та змісту учбового матеріалу, рівню знань, умінь та навичок учнів.
Структура уроку дозволяє логічно підвести учнів до усного висловлювання за темою, оскільки впродовж уроку діти чули мовленнєві зразки і вчилися їх вживати.
На організаційному етапі діти самостійно визначили тему уроку переглянувши мультфільм.
На етапі актуалізації опорних знань та особистого досвіду учнів з навчальної теми дітям була запропоновано фронтальне опитування для повторення лексичного матеріалу минулих уроків.
В основній частині уроку були обрані учні-гіди для проведення рольової гри. Для проведення аудіювання і читання нового матеріалу презентувалися нові мовленнєві зразки. За допомогою цих зразків діти з’ясувати нові лексичні одиниці, тренувалися у їх вимові та вживанні в усному і писемному мовленні.
На етапі закріплення і узагальнення вивченого діти працювали в групах(скласти пазли) і парах(доповнити речення) , проведена вікторина(фронтальне опитування). Також на цьому етапі було використано диференціацію.
На підсумковому етапі учні склали мапу – пам’ятку і розповіли, яке б визначне місце Лондона хотіли б побачити, спираючись на зразок.
Після цього відбулося оцінювання учнями уроку і оцінювання учителем результатів діяльності учнів.
Відхилень від плану не було. Недоліків при проведенні уроку я не помітила. Поставлені завдання вдалося реалізувати повністю. Вважаю, що мета уроку була досягнута і результати роботи учнів дають підстави це стверджувати.
У повній мірі реалізовані цілі. Раціонально використано час на уроці. Були дотримані правила педагогічного такту, етики, норми стосунків учителя й учнів.
Доцільно й уміло поєднано фронтальну роботу з індивідуальною, колективну з самостійною. Вправно були заохочені індивідуальні здобутки в навчанні кожного учня.
Учні були активні і працездатні, зацікавлені. Виконання поставлених завдань проходило легко, оскільки на уроці були використані випробувані методи і форми роботи. Учні почували себе комфортно, оскільки отримували задоволення від того, що здатні застосувати свій досвід.
Актуальність
використання відеоустановки і презентаційних роликів і слайдів : максимальне занурення в мовну ситуацію, зорове сприйняття домінує у молодших школярів і полегшує запам’ятовування матеріалу.
При підборі дидактичного матеріалу, наочних посібників і підготовці відеоматеріалу я дотримувалася вимог програми по предмету, принципів наочності, відповідності темі, відповідності поставлених цілей.
Презентація до уроку
Дана публікація є корисною. Для ознайомлення пропонується не тільки конспект уроку, а і грунтовний самооналіз, що робить публікацію ще більш корисною. Вчитель під час уроку вдало використовує різні форми роботи, як індивідуальні (гіди), так і групові. Чудово доповнює конспект і презентація по Лондону. Дякую.
Дієві форми та методи роботи, підібрані вчителем, допомогли ввести дітей в іншомовне середовище. Дали можливість учасникам вправлятися в монологічному мовленні, перевірити аудіативні вміння та навички. Незвично читати самоаналіз уроку, хоча вбачаю в цьому цікаву знахідку, яка є корисною для професійного зростання педагога.
Вчитель обирає вправи на урок , які стимулюють інтерес до вивчення англійської мови. Звернула увагу на обрання учнів-гідів для проведення рольової гри, також вікторину, парну , групову роботу.Урок доречно доповнює презентація. Вчитель додає до конспекту самоаналіз уроку.