mail@urok-ua.com

Конспект уроку з фізики для 7 класу на тему: Розв’язування задач

Автор: вчитель фізики та астрономії Федоряка Тетяна Володимирівна

Федоряка Тетяна ВолодимирівнаУрок формування вмінь і навичок учнів розв’язувати задачі з теми “Прямолінійний рівномірний рух”


 

Тема: Розв’язування задач

Мета: навчальна: поглиблення, закріплення знань про рівномірний прямолінійний рух

розвиваюча: розвивати вміння розв’язувати задачі, розвивати культуру мовлення методом усного опитування учнів та коментування розв’язання задач;

виховна: виховувати спостережливість, самостійність; виховувати навички самоконтролю і самоаналізу.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок .

Обладнання: картки, інтерактивна дошка, презентація

Хід уроку.

І. Організаційна частина

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Великий Аристотель стверджував: «Ніщо так сильно не руйнує людину, як тривала фізична бездіяльність». Тож починаємо працювати! Для того, щоб з’ясувати тему нашого уроку виконаємо вправу «Фізичний бутерброд» (слайд 1)

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку (слайд 2)

ІV. Повторення вивченого матеріалу.

І варіант – самостійна робота

  1. Літерне позначення часу.
  2. Основна одиниця вимірювання швидкості.
  3. Виразіть 3 км в метрах.
  4. Виразіть 20 хв в с.
  5. Виразіть 10 км/год у м/с
  6. Літерне позначення швидкості.
  7. Запишіть основну одиницю вимірювання часу.
  8. 8. Виразіть 30 см в метрах.
  9. 9.  Виразіть 2 год в секундах.
  10. Літерне позначення шляху.
  11. 11. Основна одиниця вимірювання шляху.

ІІ варіант

  1. Із даного переліку слів з теми, серед яких зустрічаються поняття,назвати слова,  які не мають відношення до неї (слайд 3)
  1. Механічний рух, швидкість, метр, динамометр, час
  2. Траєкторія, секунда, температура, переміщення
  3. Шлях, довжина, кілометр, об’єм, графік
  4. Фізична величина, рівномірний рух, відносність, термометр
  5. Криволінійний рух, мензурка, тіло відліку, година
  6. Прямолінійний рух, терези, матеріальна точка, система відліку
  7. Знайти та виправити помилку у разі її наявності  (слайд 4)

ϑ = s·t                  s =                 t = s·ϑ

1 км = 100 см                  1 см = 0,1м

1 хв = 3600 с                    1 год  = 360 хв

1 год  = 360 с                    1 дм = 10 м

  1. Встановити відповідність (слайд 5)

Швидкість                     s/ϑ

Шлях                               1 с

Час                                    s/t

t                                          ϑ·t

S                                         1 м/с

ϑ                                         1 м

Фронтальне опитування

с. 71 – запитання § 10 (підручник Фізика 7 клас. За редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого)

ІІІ. Розв’язування задач

Робота в групах

Група 1

Вправа № 10 № 3 с.72 (підручник Фізика 7 клас. За редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого)

На рис.2 зображені графіки шляхів для пішохода, велосипедиста й трактора, які рухаються зі швидкостями 4, 12, і 24 км/год відповідно. Який із зображених графіків якому тілу відповідає? Побудуйте графіки швидкості руху зазначених тіл.

Вправа № 8 № 1 с. 63 (підручник Фізика 7 клас. За редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого)

Стадо антилоп може досить довгий час зберігати швидкість руху 80 км/год. Який шлях подолає стадо за півгодини?

Група 2

Вправа № 10 № 4 с.72 (підручник Фізика 7 клас. За редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого)

Розгляньте графік польоту орла(рис. 3) і визначте: а) який шлях подолав орел за час спостереження; б) скільки часу орел відпочивав; в) яку відстань орел подолав за перші

25 с спостереження. Побудуйте графік швидкості руху орла.

Вправа № 8 № 2 (1) с. 63 (підручник Фізика 7 клас. За редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого)

Вважаючи рух плавців рівномірним (див. рисунок), визначте швидкість руху першого плавця.

Група 3

Вправа № 9 № 2 с. 67 (підручник Фізика 7 клас. За редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого)

Судно йде рівномірно зі швидкістю 7,5 м/ с. Який шлях подолає судно за 2 години?

Вправа № 10 № 5 с.72 (підручник Фізика 7 клас. За редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого)

Розгляньте графік  швидкості руху тіла (рис. 4) і дізнайтесь: а) як рухалось тіло; б) якою була швидкість руху на кожній ділянці; в) який шлях подолало тіло. Побудуйте графік шляху цього тіла.

ІV. Підсумок уроку:

Вправа “Продовж речення”(слайд 6)

Що ми з вами робили на уроці?

Що ви почерпнули для себе нового?

Що ви запам’ятали?

Чому ви сьогодні навчилися?

Що, на вашу, вам ще треба дізнатися з даної теми?

V. Домашнє завдання:(слайд 7) вправа № 9 № 1, 4 – рівень А, Б, вправа № 10 № 7 – рівень Б

Презентація

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Гарно підібрані завдання для роботи в групах. Але на мій погляд самостійну роботу, на початку уроку, потрібно зробити для 2-ох варіантів на презентації з подібними завданнями

  2. Тетяно Володимирівно! На уроці виконано великий обсяг роботи. Після вдало дібраної мотивації по-іншому не могло й бути. Цікаві задачі для групової роботи. Велике спасибі!