Конспект уроку з фізики
9 клас
Тема: Розв’язування задач
Автор уроку: вчитель фізики Загребельна Алла Олександрівна
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі: аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі; розвивати логічне та творче мислення, виховувати наполегливість у навчанні, вміння відстоювати свою точку зору, вміння працювати в парах
Тип уроку: урок формування навичок розв’язувати задачі.
Обладнання: картки або збірники задач
Хід уроку:
І.Організаційний момент(вітання, контроль присутності).
Учитель звертає увагу на епіграф уроку:
Де задача – там творчість,
Де творчість – там особистість,
Де особистість – там освідченість,
Де освідченість – там безперервний процес навчання
Недарма ці слова я взяла за епіграф, оскільки тема сьогоднішнього уроку «Розв’язування задач»
Сьогодні на уроці ви мате мите змогу (вчитель знайомить з метою уроку):
- формувати вміння розв’язувати задачі;
- аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі;
- вчитися працювати в парах
- розвивати логічне та творче мислення,
- виховувати наполегливість у навчанні, вміння відстоювати свою точку зору,
Ці знання будуть вам потрібні для успішного написання контрольної роботи з теми, яку ви будете писати через декілька уроків. Але для того, щоб вам було легше засвоювати новий матеріал, давайте згадаємо теоретичний матеріал вивчений на попередніх уроках. Пропоную це зробити у вигляді гри «Фізичне доміно» (картки хаотично розміщені на дошці за допомогою магнітів)
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь
- Фронтальне опитування
- Що таке електричний струм?
- Назвати споживачі електричного струму.
- Яка умова того, щоб струм виникав?
- Що вам відомо про силу струму, електричну напругу і електричний опір?
- Сформулюйте закон Ома Для повного кола
- Як визначають роботу електричного струму?
- Як визначають потужність?
- Назвіть одиниці вимірювання роботи й потужності
- Гра «Фізичне доміно» (картки хаотично розміщені на дошці за допомогою магнітів, знайти відповідність)
Робота струму А = І U t
Потужність струму: P = UI
Кількість теплоти, що виділяється в провіднику:
Закон Ома:
ІІІ. Розв’язування задач в парах (учні самостійно розв’язують задачі потім пояснюють іншим парам)
- (СР) Яка сила струму в лампі велосипедного ліхтарика, якщо при напрузі 4В в ній за 1с затрачується 0,8 Дж електроенергії
- (СР)Лампа працює під напругою 6,3В при силі струму 0,5 А. Визначте потужність цієї лампи.
- (ДР)Знайдіть внутрішній опір та ЕРС джерела струму, якщо при силі струму 30А потужність дорівнює 180Вт, а при силі струму 10а ця потужність дорівнює 100Вт.
- (ДР)Реостат підключений до джерела струму. При зміні опору реостата від 4 Ом до 9,5 Ом сила струму в колі змінилася від 8А до 3,6А. Знайдіть ЕРс джерела струму і його внутрішній опір
- (ВР)Яку завдовжки необхідно взяти нікеліневу дротину з площею поперечного перерізу 0,84мм, щоб виготовити нагрівач, розрахований на напругу 200В, за допомогою якого можна було б нагріти воду об’ємом 2л від 20 С до кипіння за 10хв ККД= 80%
ІV. Підсумок уроку
Спостерігаючи за вами хочу сказати словами одного мудреця : «Коли люди обмінюються монетами , – вони нестають багатші, та коли вони обмінюються знання, то вони стають багатші не в два , а десятки разів»; саме сьогодні ви обмінювались своїми знаннями при розв’язуванні задач з фізики і стали багатшими в декілька разів
- V. «Закінчи речення»
- Як на вашу думку, для чого потрібен був сьогоднішні урок?
- Які знання та навички ви сьогодні отримали?
- Чи були якісь труднощі та чому вони виникли?
VІ .Домашнє завдання
Розв’язати задачі:
- (ДР)Два провідника опорами 10 Ом і 23 Ом включені в коло з напругою 100В. яка кількість теплоти виділиться за 1с в кожному провіднику, якщо їхт зєднати паралельно?
- (СР) В спіралі електроплитки, включеної в розетку з напругою 220 В, при силі струму 3,5А виділяється 690кДж теплоти. Скільки часу була ввімкнене в мережу плитка?
Алла Олександрівна, зміст уроку відповідає вимогам шкільної програми, враховуючи підготовку учнів. Були вибрані методи, прийоми і засоби навчання, що могли забезпечити пізнавальну активність учнів. Едине не зрозуміло: учні самостійно розв’язують задачі, потім пояснюють іншим парам. Яка роль учителя на цьому етапі? Бо учні можуть і помилитися? Як здійснюється перевірка? Оцінювання знань?
Методичний посібник і конспект уроку різних авторів. Що поєднує їх? Предмет викладання? Або ще щось? Поверхнево звязок не можу простежити. Щодо уроку – мотивоване все, зрозуміло, логічно і навіть творчо.
Прекрасний посібник!!! Який надає методичну допомогу вчителям у розподілі навчального матеріалу. Чудові питання для актуалізації опорних знань і вмінь. Дякую Вам)))