Конспект уроку з фізики
9 клас

Тема: Розв’язування задач

Автор уроку: вчитель фізики Загребельна Алла Олександрівна

Конспекти уроків з фізики

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі: аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі;  розвивати логічне та творче мислення, виховувати наполегливість у навчанні, вміння відстоювати свою точку зору,  вміння  працювати в парах

Тип уроку: урок формування навичок розв’язувати задачі.

Обладнання: картки або збірники задач

Хід уроку:

І.Організаційний момент(вітання, контроль присутності).

Учитель звертає увагу на епіграф уроку:

Де задача – там творчість,
Де творчість – там особистість,
Де особистість – там освідченість,
Де освідченість – там безперервний процес навчання

Недарма ці слова  я взяла за епіграф, оскільки тема сьогоднішнього уроку «Розв’язування задач»

Сьогодні на уроці ви мате мите змогу (вчитель знайомить з метою уроку):

  • формувати вміння розв’язувати задачі;
  • аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі;
  • вчитися  працювати в парах
  • розвивати логічне та творче мислення,
  • виховувати наполегливість у навчанні, вміння відстоювати свою точку зору,

Ці знання будуть вам потрібні для успішного написання контрольної роботи з теми, яку ви будете писати через декілька уроків. Але для того, щоб вам було легше засвоювати новий матеріал, давайте згадаємо теоретичний матеріал вивчений на попередніх уроках. Пропоную це зробити у вигляді гри «Фізичне доміно» (картки хаотично розміщені на дошці за допомогою магнітів)

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

  1. Фронтальне опитування
  • Що таке електричний струм?
  • Назвати споживачі електричного струму.
  • Яка умова того, щоб струм виникав?
  • Що вам відомо про силу струму, електричну напругу і електричний опір?
  • Сформулюйте закон Ома Для повного кола
  • Як визначають роботу електричного струму?
  • Як визначають потужність?
  • Назвіть одиниці вимірювання роботи й потужності
  1. Гра «Фізичне доміно» (картки хаотично розміщені на дошці за допомогою магнітів, знайти відповідність)

Робота струму А = І U t
Потужність струму: P = UI
Кількість теплоти, що виділяється в провіднику:

Q = I^2 R t
Закон Ома:

I\! = {\varepsilon\! \over {R+r}}, \qquad

ІІІ. Розв’язування задач в парах (учні самостійно розв’язують задачі потім пояснюють іншим парам)

  1. (СР)  Яка сила струму в лампі велосипедного ліхтарика, якщо при напрузі 4В в ній за 1с затрачується 0,8 Дж електроенергії
  2. (СР)Лампа працює під напругою 6,3В при силі струму 0,5 А. Визначте потужність цієї лампи.
  3. (ДР)Знайдіть внутрішній опір та ЕРС джерела струму, якщо при силі струму 30А потужність дорівнює 180Вт, а при силі струму 10а ця потужність дорівнює 100Вт.
  4.  (ДР)Реостат підключений до джерела струму. При зміні опору реостата від 4 Ом до 9,5 Ом сила струму в колі змінилася від 8А до 3,6А. Знайдіть ЕРс джерела струму і його внутрішній опір
  5. (ВР)Яку завдовжки необхідно взяти нікеліневу дротину з площею поперечного перерізу 0,84мм, щоб виготовити нагрівач, розрахований на напругу 200В, за допомогою якого можна було б нагріти воду об’ємом 2л від 20 С до кипіння за 10хв ККД= 80%

ІV. Підсумок уроку

Спостерігаючи за вами хочу сказати словами одного мудреця : «Коли люди обмінюються монетами , – вони нестають багатші, та коли вони обмінюються знання, то вони стають багатші не в два , а десятки разів»; саме сьогодні ви обмінювались своїми знаннями при розв’язуванні задач з фізики і стали багатшими в декілька разів

  1. V. «Закінчи речення»
  • Як на вашу думку, для чого потрібен був сьогоднішні урок?
  • Які знання та навички ви сьогодні отримали?
  • Чи були якісь труднощі та чому вони виникли?

VІ .Домашнє завдання

Розв’язати задачі:

  1. (ДР)Два провідника опорами 10 Ом і 23 Ом включені в коло з напругою 100В. яка кількість теплоти виділиться за 1с в кожному провіднику, якщо їхт зєднати паралельно?
  2. (СР) В спіралі електроплитки, включеної в розетку з напругою 220 В, при силі струму 3,5А виділяється 690кДж теплоти. Скільки часу була ввімкнене в мережу плитка?

Конспекти уроків з фізики 9 клас

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Алла Олександрівна, зміст уроку відповідає вимогам шкільної програми, враховуючи підготовку учнів. Були вибрані методи, прийоми і засоби навчання, що могли забезпечити пізнавальну активність учнів. Едине не зрозуміло: учні самостійно розв’язують задачі, потім пояснюють іншим парам. Яка роль учителя на цьому етапі? Бо учні можуть і помилитися? Як здійснюється перевірка? Оцінювання знань?

  2. Методичний посібник і конспект уроку різних авторів. Що поєднує їх? Предмет викладання? Або ще щось? Поверхнево звязок не можу простежити. Щодо уроку – мотивоване все, зрозуміло, логічно і навіть творчо.

  3. Прекрасний посібник!!! Який надає методичну допомогу вчителям у розподілі навчального матеріалу. Чудові питання для актуалізації опорних знань і вмінь. Дякую Вам)))