Конспект уроку з географії 7 клас на тему “Води суходолу Африки. Використання водних ресурсів.”
Посада: Вчитель географії та біології
Місце роботи: Енергодорський багатопрофільний ліцей
Конспект уроку на тему “Води суходолу Африки. Використання водних ресурсів. “
Урок вивчення нового матеріалу з використанням інтерактивних методів навчання географії в 7 класі.
Мета уроку:
навчальна: сформувати уявлення про внутрішні води материка, особливості існування та нерівномірність поширення залежно від рельєфу та клімату; охарактеризувати головні басейни стоку та річкові системи, типи озер;
розвиваюча: розвивати у школярів інтерес до вивчення географії, вводячи в урок елементи цікавої географії та інтерактивні форми роботи; розвивати логічне мислення учнів, вміння обґрунтовувати свої погляди, робити висновки та порівняння;розвивати вміння учнів вільно користуватися різними джерелами географічних знань (підручником, картами атласу, малюнками, схемами), аналізувати та зіставляти їх.
виховна: сприяти формуванню світоглядних ідей про взаємозв’язки та єдність компонентів природи;сприяти екологічному вихованню учнів, на основі матеріалу про використання людиною внутрішніх водойм Африки та їх охорону.
Очікувані результати уроку: учні зможуть називати складові вод суходолу Африки, показувати на карті річки, озера, водоспади; складати характеристику найбільших річок Африки за картами атласу та текстом підручника; пояснювати зв’язок розподілу вод материка з кліматом та рельєфом.







