mail@urok-ua.com

Конспект уроку з географії, 8 клас

Рельєф України. Зміна тиску з висотою, та його вплив на здоров’я людини

Автор: вчитель географії Когут Марія Зіновіївна

вчитель географії Когут Марія ЗіновіївнаТема: Рельєф України. Зміна тиску з висотою, та його вплив на здоров’я людини.

Мета: Поглибити та систематизувати одержані з поперед­ніх курсів знання учнів про рельєф та атмосферний тис; вивчити загальні закономірності поширення основних форм рельєфу території України, вплив тиску на здоров’я людини; сформувати знання про зміну тиску з висотою; закріпити вміння розв’язувати задачі на зміну тиску з висотою; удосконалити практичні навички ро­боти з фізичною картою України; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес.

Тип уроку: Засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Форма проведення: комплексно хвильовий урок.

Обладнання: підручник, атлас, енциклопедія, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І Організація класу до уроку

  1. Перевірка присутності учнів на уроці.
  2. Перевірка наявності необхідних засобів навчання на уроці.
  3. Психологічне налаштування учнів до роботи на уроці.

ІІ Повідомлення теми. Постановка мети і завдання

На здоров’я людини впливає велика кількість різноманітних факторів, серед яких немалу роль відіграє атмосферний тиск. Від чого залежить зміна тиску. З курсу загальної географії вам відомо, що атмосферний тиск змінюється з висотою. Сьогодні на уроці ми з вами з’ясуємо як впливає рельєф на здоров’я людини.

ІІІ Формування і засвоєння нових ЗУН

  1. Евристична бесіда
  • Що таке рельєф?
  • Якими кольорами на карті позначаються низовини, височини, гори?
  • Які форми рельєфу переважають на території України?
  • Де на території України сформувалися гірські хребти?
  1. Розповідь вчителя
  • Рельєф України дуже різноманітний. 75% території України займають низовини, 25% височини і лише 5 % гірські системи. В повсякденному житті ми не замічаємо, що рельєф може впливати на наше здоров’я.
  1. Евристична бесіда
  • Що таке атмосферний тиск?
  • Як змінюється тиск в висотою?
  1. Робота в групах
  • Обрахуте який буде атмосферний тиск в м. Київ, Тернопіль, Херсон, якщо відомо що атмосферний тиск на рівні моря становить 760 мл. рт. ст.
  • Для того, щоб людина відчувала себе комфортно, атмосферний тиск повинен становити 750 мм ртутного стовпа.Отже на якій висоті найкомфортніше проживати людям?
  1. Евристична бесіда
  • Чи були ви в горах?
  • Що ви відчували коли піднімалися на вершини гір?
  • Чи проживають люди в горах
  1. Розповідь вчителя

Можна зробити висновок, що стан нашого здоров’я тісно пов’язаний абсолютною висотою місцевості на якій ми проживаємо. Однією з властивостей нашого організму є адаптація, завдяки якій наш організм привикає до навколишнього середовища в якому ми проживаємо.

  1. Лабораторія
  • Клас ділиться на 6 груп. Ви збираєтеся в тур-похід на вершину гір, розрахуйте який буде атмосферний тиск на вершині гори, і що вам потрібно взяти із собою, щоб у вас не виникла гірська хвороба.

г. Говерла (2061 м.), г. Роман-Кош (1545 м.), г. Ай-Петрі (1234 м.), г. Сивуля (1818 м.), Яблуницький перевал (931 м.), Ужоцький перевал (852 м.)

ІV Організація домашньої роботи

  • Підготувати які ще кліматичні фактори впливають на здоров’я людини.

V Підсумок уроку

– Про, що нове ви сьогодні дізналися на уроці?

Оцінка учнів за роботу на уроці.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Маріє Зіновіївно! Дякую за конспект. Є багато плюсів  є і мінуси. Але це ваше бачення цього уроку, тому критики не буде. Головне результат- знання учнів.  Буває і урок хороший і конспект чудовий, а знань…  Успіхів!

  2. Марія Зіновіївна доступно та грамотно побудувала структуру уроку географії.На уроці були застосовані евристична бесіда,розповідь вчителя,робота в групах.Але для цього уроку це вистачило,щоб учні засвоїли новий матеріал.Дякую

  3. Хороший, змістовий урок. Вчитель вміло розкриває роль, яку відіграє атмосферний тиск на здоров’я людини. Етап формування нових знань вчитель організує за допомогою евристичої бесіди, активіізує діяльність учнів шляхом привернення їх уваги до обговорення зазначеної теми, роботи в групах. Вважаю, домашнє завдання може бути більш творчого напрямку.

  4. Вчитель Когут М. З. – молодець, якщо знайшла можливість внести в календарний план цей урок, який включає знання одночасно з тем “Рельєф” і “Клімат” і таким чином, нагадати учням закономірності змін атмосферного тиску і температури з висотою. Добре, що вчитель звертає увагу на те, як погода впливає на стан здоровья людей; дає можливість учням самостійно робити висновки . Дякую.

  5. Дана розробка є цікавим робочим уроком. Автор запропонував заявдання як теоретичного змісту, так і практичного. Вчитель використовує на уроці елементи життєвого досвіду учнів. Щиро Вам дякую!!!

  6. Дякую колезі за конспект. Заняття пізнавальне, має практичну значущість. Вважаю, що дана тема більше підходить для факультативного заняття, адже теми “Рельєф” і “Клімат” не дозволяють стільки часу відводити даному питанню.