mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики для 3 класу

Автор: вчитель початкових класів Мосійчук Оксана Василівна

Мосійчук Оксана ВасилівнаКонспект уроку з математики для 3 класу. Тема: Міри довжини. Міліметр. Співвідношення між одиницями вимірювання довжини. Розв’язування задач складанням виразу.


 

Тема: Міри довжини. Міліметр. Співвідношення між одиницями вимірювання довжини. Розв’язування задач складанням виразу.

Мета: ознайомити учнів з  новою одиницею вимірювання довжини – міліметром; повторити перетворення іменованих чисел; вправляти у вимірюванні  та кресленні відрізків; формувати вміння розв’язування задачі складанням виразу; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати патріотичні почуття.

Обладнання: таблиці №27,№34 «Математика в таблицях 3 клас»(Навчальна книга – Богдан), конструктор LEGO (прямокутники синього та жовтого кольору).

Хід уроку

І Організаційний момент

Перевірка робочих місць. Налаштування на навчання.

ІІ. Актуалізація знань учнів

1.Робота з таблицею№27 «Сотні. Десятки. Одиниці.» ( Читання чисел. З’ясування в кожному з них кількості сотень, десятків, одиниць.)

2.Робота з картками

– Яку  геометричну фігуру вам нагадує табличка у картці? Як ми можемо виміряти довжину та ширину? Які міри довжини нам допоможуть?

ІІІ. Повідомлення теми уроку

– Які ще одиниці вимірювання ви знаєте?

– Сьогодні ми пригадаємо одиниці вимірювання довжини, які вже вам відомі та ознайомимось з новою одиницею вимірювання довжини – міліметром, проаналізуємо співвідношення між одиницями довжини.

ІV. Надання необхідних знань

  1. Проблемна ситуація

– Для того, щоб виміряти будь – який предмет потрібні відповідні міри довжини.

– Якими одиницями довжини ви будете користуватися, якщо потрібно виміряти:

*Довжину дороги або стежини? (кілометрами)

*Довжину і ширину  кімнати?(метрами)

*Довжину олівця або лінійки? (сантиметрами)

*А довжину клітинки у вашому зошиті? (міліметрами)

– Міліметр – десята частина сантиметра, сота частина дециметра, тисячна метра.

– Чи потрібна ця одиниця довжини? Для чого? (Для точності вимірювання).

Робота з таблицею №34

Запис у зошитах:  1см=10мм; 1 дм = 100мм; 1 м = 1000мм; 1 км =1000м.(з таблиці)

  • Запишемо ще один рядок: 1м = дм =    см =    мм.

1м=10дм=100см=1000мм

Перетворення іменованих чисел

2см 4мм =24 мм; 1дм2 см 5мм=125мм

2.Первинне закріплення

1) робота з підручником (с.66 завдання 444)

2)робота з конструктором LEGO: виміряти довжину синіх та жовтих прямокутників.

– Що символізують ці кольори для нашої країни?

– Об’єднайтесь у пари за кольором нашого прапора

3)робота в парах: показати сусідові по парті на лінійці:1 дм; 1 см; 1мм; 5мм; 10мм; 2см5мм; 10см4мм.

4)креслення відрізків (с.66 завдання 445)

Фізкультхвилинка (уявна подорож до пшеничного поля під синім небом)

V. Розвиток математичних знань

  1. самостійна робота (с.66 завдання 447)

2.Робота над задачею (таблиця)

Складання, аналіз та розв’язування задачі.

АС=290 м

ВС -?, на 80 м менша

АВ-?, на 50 м більша

Розв’язання:

290-80+50= 260(м)

Відповідь: відстань від будинка до дерева 260 метрів.

VI. Підсумок. Рефлексія.

-Що нового дізналися на уроці?

-Скільки міліметрів в 1см? 1 дм? 1 м?

-Ці знання знадобляться мені…

VII. Домашнє завдання: с.68 №452,453.

VIII. Оцінювання (індивідуально)

210 220 230 240 250 260 270 280
290 300 310 320 330 340 350 360
370 380 390 400 410 420 430 440
450 460 470 480 490 500 510 520
530 540 550 560 570 580 590 600
610 620 630 640 650 660 670 680
690 700 710 720 730 740 750 760
770 780 790 800 810 820 830 840
850 860 870 880 890 900 910 920
930 940 950 960 970 980 990 1000

1.Замалюй клітинки з числами від 540 до 580

2.Замалюй клітинки з числами, що містять: 4 сот.; 7сот.2 дес.; 4 сот.8 дес.;     6сот. 4дес.;4 сот.7 дес.;4 сот.9 дес.; 6сот.3 дес.; 6сот.5 дес.

3.яке число більше: 370 чи 380; 730 чи 740 ? Замалюй більші числа.

4.Яке число менше: 420 чи 430; 700 чи 710? Замалюй менші числа.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. На уроці математики кожна хвилина дорога. Тому організаційний момент проходить швидко, без тривалого віршованого вступу. Дуже доречним є створення проблемної ситуації. При поясненні мір довжин ніяк без цього. Копіюю собі індивідуальну картку перевірки знань.

  2. Хороша розробка уроку під час якого учні ознайомляться з новою одиницею вимірювання довжини – міліметром; завдання цікаві різної складності, посильні для виконання. Цікаве домашнє завдання з замальовуванонім чисел.

  3. Оксана Василівна подемонструвала конспект хорошого, змістового уроку. Використане проблемне навчання, різні форми роботи на уроці, завдання різнорівневі, достатньо грамотно підібрані для закріплення знань. Спасибі!

  4. Конспект уроку складено методично правильно з урахуванням вікових особливостей учнів та їх потенційних можливостей. Інтерактивні методи допомагають свідомому сприйняттю матеріалу, практичні задачі демонструють актуальність теми в повсякденному житті.

  5. Це хороший робочий урок, де кожна хвилина витрачена на пояснення і закріплення теми. Сподобалося використання прийомів роботи над розвитком розумових операцій (проблемна ситуація, прийоми порівняння, аналізу, доказ). Удачі в роботі.

  6. Оптимально визначено зміст уроку математики для 3 класу. Прийом “проблемного завдання”, використаний як метод додаткової мотивації, розвиває критичне мислення молодших школярів. Матеріал викладено поступово і методично доцільно.

  7. Традиційний урок з використанням інтерактивних методів навчання. Доречно була використана проблемна ситуація, що сприяла активізації набутих знань. На етапі “рефлексії” була використана інтерактивна вправа “Незакінчене речення”, що налаштовує учнів на практичне застосування набутих знань. Цікава робота з таблицею в кінці уроку. Гарна вийшла сніжинка. Але як вона оцінює роботу учнів на уроці?

  8. Оксано Василівно! Це хороший робочий урок, де кожна хвилина витрачена на пояснення та закріплення теми. Використано інтерактивні методи та прийоми роботи. Дякую.