Конспект уроку з математики у 2 класі з теми «Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2 та ділення на 2»
Автор: вчитель початкових класів Єрмакова Лариса Вікторівна
Конспект уроку з математики розроблений для перевірки засвоєння таблиць множення чила 2 та ділення на 2. Це цікава сучасна подорож, в якій діти перемагають компьютерні віруси, допомагаючи своїм ровесникам з комьютерного міста.До уроку додається презентація.
Тема уроку.
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2 та ділення на 2.
Мета:
- закріплювати знання таблиці множення числа 2 та ділення на 2; вчити розв’язувати задачі на ділення на вміщення;
- формувати уміння застосовувати здобуті знання в житті ; розвивати логічне мислення, увагу;
- виховувати почуття дружби, взаємодопомоги,.
Тип уроку: урок закріплення вивченого матеріалу.
Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, ПЗ « Математика 2 клас», друковані робочі зошити, картки з планом, картки з завданням
Хід уроку
І. Організаційний момент. (слайд 1)
Вчитель: – Пролунав дзвоник на урок. І нам час розпочинати свою роботу. Станьте рівненько.( слайд 2) Доторкніться один до одного долоньками і передайте другові впевненість у тому, що сьогодні у нас все вийде. А нашим гостям подаруйте свої чарівні посмішки. Сідайте рівненько. Відчуваєте в нашому класі запанувала атмосфера гарного настрою.
II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
1.Вступна бесіда
Вчитель:
- Але мені, діти, сумно.
- Учора на мою електронну скриньку прийшов лист з комп’ютерного міста.( Слайд 3) Діти там дуже сумні, не чути сміху. А знаєте, що там сталося? Комп’ютерні віруси вкрали у дітей хороші оцінки. І хоч як стараються вони вчити уроки, а одержують лише погані оцінки. Мені так за них стало прикро і я хочу їм допомогти. Ви зі мною?
- Перший крок я вже зробила. Ми поспілкувалися з Полінкою у скайпі і вона приготувала інформацію про комп’ютерні віруси. Давайте її послухаємо.
(Комп’ютерний вірус – це спеціальна комп’ютерна програма, яка приєднує себе до інших програм і псує їх, заважає їм нормально працювати)
2.Повідомлення теми і мети уроку.
Вчитель:
– Так, діти, комп’ютер теж може захворіти. Вірус попадає в програми і розпочинає свою «чорну» справу : заражає інші програми, нищить файли, і, навіть, може зовсім зламати комп’ютер. І що саме прикро, вірус розмножується дуже швидко.
– Але, щоб його здолати існують такі лікарі, як антивірусні програми.
– Тож, сьогодні ми будемо з вами справжніми програмістами і подолаємо вірус в комп’ютері казкового міста.
- Працювати ми будемо в групах. Правила роботи пам’ятаєте? А оскільки ми з вами програмісти, для роботи я приготувала вам спеціальні друковані зошити, які лежать перед вами. За кожне правильно виконане завдання група одержить жетон, який в кінці уроку можна буде обміняти на оцінку.
- Щоб здолати комп’ютерний вірус нам сьогодні знадобляться знання таблиць множення числа 2 та ділення на 2, вміння розв’язувати задачі та знаходити периметр квадрата. Тож будьте уважні! Нам треба поспішати!
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання
- Діти, підкажіть мені, будь ласка, щоб запрацював комп’ютер, що треба зробити? (Включити його). Слайд 4
- Але Комп’ютер включиться лише тоді, коли ми з вами виконаємо завдання, подібні до домашніх.
- Знайдіть у зошиті завдання № 1. Ваша задача: Прочитайте вираз. Обчисліть його значення. З кожній рівності на множення складіть 2 рівності на ділення
- Перевірте свою роботу. 1 група – у вас так? 2 група? 3 група?
- Прекрасно! Комп’ютер включився.
(відкриваю дошку) слайд 5
- Погляньте, діти, віруси блокували всі програми нашого комп’ютера. І щоб їх здолати нам треба виконати цілу низку завдань, розташованих у певній послідовності. Тож не гаємо часу. До роботи!
2. Каліграфічна хвилинка слайд 6
- Щоб розблокувати комп’ютер, треба ввести код доступу. А для цього запишіть каліграфічно відповіді.
- ДОБУТОК 9
- СУММА 50
- 37 РІЗНИЦЯ 15
- 2 ДОБУТОК 5
- 5 СУМА 8
( 18 70 22 10 13) ( читає дитина) слайд 7
– Молодці! Код знайдено! Вірус знищено! Отримуйте жетон.
3. Усний рахунок
– Гра «Чи знаєш ти?»
– Запустити антивірусну програму нам допоможе гра «Чи знаєш ти?»
– Що таке множення?
– Як називаються компоненти дії множення?
– Яка математична дія є оберненою до дії множення?
– Робота з таблицею слайд 8
– А тепер попрацюємо з таблицею. Ваше завдання: прочитайте числа і з’ясуйте, чи є кожне з цих чисел відповіддю таблиці множення числа 2 чи ні.
1 група аналізує перший стовпчик , 2 група – другий стовпчик, 3 група – третій стовпчик. Не забудьте обвести сигналами. У вас є 2 хвилини.
Слайд 9
- Перевіряємо. 1 група назвіть свої числа. 2 група. 3 група.
- Гарна робота! Це ще одна перемога!. Отримуйте жетон.
Динамічна пауза. Можна трошки відпочити!
- Нахиляюсь, піднімаюсь,
- Повертаюсь, усміхаюсь.
- Присідаю, пострибаю,
- Піднімуся, усміхнуся,
- За роботу в я приймуся
4. Самостійна робота Слайд 10
Антивірус починає працювати. Щоб здолати наступного віруса, нам треба обчислити самостійно вирази. У кожного з вас лежить картка. Будьте уважні!
А Іллюша та Каріна попрацюють з комп’ютерними тренажерами.
Перевірка. Візьміть сигнали. Давайте перевіримо.
8 18 2 4 6 8 10 12 5
- Супер! Ви зробили це легко!
IV. Розвиток математичних знань учнів.
1. Розв’язання задач. ( Урок № 40. 4 \ 6 етпап)
- Вірус пробрався і в нашу комп’ютерну програму з математики. Давайте швидше виручати наших Равлика і Сонечка. Послухайте їх уважно!
Задача
18 кг борошна насипали у пакети по 2 кг в кожний. Скільки вийшло пакетів з борошном?
- Що означає число 18?
- Що означає число 2?
- Що треба дізнатися?
( пояснення з програми)
- Запишіть розв’язання у зошит. ( коментовано)
- Зверніть увагу! Для розв’язання задачі потрібно з’ясувати, скільки разів по 2 вміщується у вісімнадцяти. Це задача на ділення на вміщення.
(слайд 11)
- Подібні задачі кожна група розв’яже самостійно. Візьміть картку. Прочитайте. Обміркуйте розв’язання і запишіть. Малюнок допоможе вам не помилитися. ( перевірка вчителем.)
- Це була чудова робота! Ви отримуєте жетон
Фізкультхвилинка
– Звичайно ви знаєте,що за комп’ютером не можна працювати довго. І хоча наш комп’ютер уявним, нашим оченяткам теж треба перепочити. (пальмінг)
2. Робота з геометричним матеріалом. Знаходження периметра квадрата різними способами
– Здолати ще один вірус нам допоможе комп’ютерний Робік ( слайд 12). На столах у вас лежать конверти з геометричними фігурами. Назвіть їх. Складіть з цих геометричних фігур Робіка.
– Знайдіть серед фігур квадрат.
- Розкажіть все, що ви знаєте про квадрат. ( Квадрат – це прямокутник, у якого всі сторони рівні)
- Виміряйте довжину сторони квадрата. ( 2 см).
- Пригадайте, що таке периметр? (сума довжин усіх сторін).
- Обчисліть периметр квадрата додаванням. Прокоментує запис…
- Як можна обчислити периметр квадрата, використавши дію множення? (довжину сторони квадрата помножити на 4.) Обговоріть у групах і запишіть. Прочитайте.
- Пречудово! Ще один жетон!
- Розв’язування прикладів ( слайд 13)
- Знищивши останнього віруса, ми зможемо прочитати настанову від Робіка.
- Подивіться на завдання № 7 у ваших зошитах. Вам треба, розв’язавши вирази, скористатися ключем, відгадати слово. Кожна група розв’язує свій стовпчик .
2 ˑ 7 – 14 Р 2 ˑ 5= 10 М 35 – 14 = 21 З
16 : 2 = 8 О 2 ˑ 3 + 2 = 8 О 2 ˑ 9 = 18 Б
15 + 6 = 21 З 2 ˑ 5 + 6 = 16 Я 2 ˑ 7 = 14 Р
14 : 2 = 7 У 16 : 2 = 8 О
20 : 2 = 10 М 2 ˑ 8 = 16 Я
Ключ
18 | 21 | 10 | 8 | 14 | 7 | 16 |
Б | З | М | О | Р | У | Я |
- Прочитайте своє слово 1 група (знання), 2 група (моя), 3 група (зброя). ( слайд 14)
- Яка чудова настанова від Робікка. А щоб ви були ще розумнішими, він приготував вам подарунок – домашнє завдання. (конверт з Робіком)
- Після уроку ви зможете вибрати те завдання, яке вам до вподоби.
( Листок з розфарбованкою). Зняти останнього віруса.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
– Молодці! Дуже добре ви старались! Наша антивірусна програма вилікувала комп’ютер казкового міста і тепер діти зможуть отримувати гарні оцінки.
– Як ви думаєте, вони зраділи? Подивіться на екран. ( слайд 15)
– Оцінок хороших так багато, що і нам сьогодні,напевно, вистачить.
- Порахуйте жетони,які у вас є.( слайд 16) Подивіться на комп’ютер. У кого 6 жетонів? Це 12 балів, 5 – 11, 4 – 10 . Таку оцінку отримує вся ваша група. (звіт про оцінки)
- Важкі були завдання?
- Встаньте ті дітки, кому було легко виконувати завдання. (слайд 17)
- А це тому, що ви гарно вивчили табличку множення числа 2 , були уважними і хотіли допомогти навіть незнайомим дітям.. Дуже приємно навчати таких розумних дітей! Поаплодуємо собі за гарну роботу!
Презентація до уроку
Конспект уроку мені сподобався. Сплановані види робіт підпорядковані темі та меті уроку. Учні, виконуючи математичні завдання, одночасно.вдосконалюють навики роботи з комп’ютером. Завдання відповідають віковим вимогам, посильні, не перевантажені кількістю. Здійснено міжпредметні зв’язки. Урок заслуговує поширення у практику вчителів.
На уроці учні окрім розвитку математичних вмінь знайомляться з таким актуальним зараз поняттям, комп”ютерний вірус. Діти борються з вірусом, виконуючи математичні вправи з теми уроку і нарешті перемагають вірус! Навіть фізхвилинка пов”язана зі зняттям втоми з очей під час роботи з комп’ютером!
Лариса Вікторівна з відповідальністю поставилася до уроку. Судячи тільки по структурі та констекту уроку з впевненістю можу сказати, що вчитель творчий. На такого роду уроках учням цікаво вивчати таку складну науку математику. Учні залучені до виконання різноманітних видів роботи, урок не одноманітний. Цікаво пророблена геометрична робота на уроці. успіхів Вам.
Математика складний предмет і не завжди він дається дітям. Але Ви цей урок зробили захоплюючим, навіть радісним. Цікаві завдання у формі змагання викликають у дітей азарт. Вам вдається розвинути увагу, логічне мислення, спостережливість, навички швидких обчислень, крім того, прищепити інтерес до вивчення математики.
Чудова презентація і супер педагог. Ви чудово володієте компютером і цього навчаєте дітей. Зараз дуже важко знайти творчого педагора. У Вас це є . Творчого натхнення та любові до своєї праці – а діти це обов’язково оцінять.
Лариса Вікторівна, ваш урок створено для сучасних дітей,, котрі на ” Ти” з комп’ютером, мабуть, дуже цікаво вилікувати “комп” від вірусу, а легко вивчити таблицю множення, вчити з зацікавленністю. Урок побудовано методично, є різні види роботи, де діти недовго концентруються на якомусь однотипному завданні. Є робота з геометричним матеріалом( Знаходження периметра квадрата різними способами), розв’язування прикладів, все це з презентацією, що підтверджує і те, що вчитель не пасе задніх, а також з комп’тером на “ти”. Наснаги вам у роботі.
Дякую Вам,Світлано, за добрі слова! Сучасні діти та сьогодення диктують свої умови! Йдемо “в ногу” з часом!