Конспект уроку з математики з теми “відсотки”

Автор: вчитель математики Іванюк Антоніна Олександрівна

Іванюк Антоніна ОлександрівнаЦілі: ознайомити учнів з поняттям «відсотки»; вчити записувати у відсотках десяткові дроби та відсотки у вигляді десяткових дробів; вдосконалювати обчислювальні навіки; вчити розв’язувати текстові задачі.

Освітні результати:
Особистісні:
чітко висловлювати і пояснювати свої думки, уміння слухати і вступати в діалог, брати участь в колективному обговоренні проблем, виховувати відповідальність і акуратність;
Уміння відтворювати зміст поняття відсотки, уміння обробляти інформацію, вибирати способи вирішення завдань в залежності від конкретних умов.
Предметні: вміти в процесі реальної ситуації використовувати визначення наступних понять: «переклад відсотка в десяткову дріб», «звернення десяткового дробу у відсотки», вирішувати завдання.

Використовуване обладнання: комп’ютер, проектор, інтерактивна дошка, підручники з математики, роздатковий матеріал, електронна презентація, виконана у програмі Power Point.

Конспект уроку

Презентація

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Ознайомилась з конспектом уроку з математики у 5 класі з теми “Відсотки” вчителя математики Іванюк Антоніни Олександрівни. Чесно сказати, мені дуже сподобався складений конспект уроку та презентація до нього. Такого стилю і сама проводила урок з обміну досвідом нещодавно. Правильно витримані методичні аспекти в конспекті уроку, подано в цікавій формі застосування теми “Відсотки”, урок насичений і спланований в цікавій формі. Можна в наступних уроках використати презентації самих учнів. Я це вже практикувала і повірте, що навіть такі маленькі діти це роблять дуже гарно і цікаво. А ще можна залучати задачі батьків з даної теми, з якими вони зустрічаються в житті.Дякую за можливість поділитися досвідом.Бажаю гарних вам успіхів.

  2. На мою думку, всі основні моменти щодо вивчення теми вчитель продумав. Позитивно, що, як для вчителя, висвітлені важливі освітні результати. Показано застосування теми “Відсотки” та проведений історичний екскурс.Мені здається, що вчителем ще можна було б проаналізувати та удосконалити конспект, а відповідно і роботу, а саме конкретизувати застосування відсотків для більш наближеного розуміння для дітей саме 5 класу. Але, думаю, що на наступних уроках вчитель має можливість це зробити.Дякую. Бажаю задоволення від позитивної роботи.Гарних вам успіхів та здоров’я.

  3. Антоніна Олександрівна, урок змістовий. Презентація – це дійсно інструмент для візуалізації навчального матеріалу, зростанню обсягу виконаних завдань. Але його недостатньо, якщо форма роботи на уроці однотипна.

  4. Урок засвоєння нових знань на тему “Відсотки” Антоніна Олександрівна провела у формі бесіди, доповненням якої служить змістовна презентація. Закріплення вивченого відбувається у виді фронтального розв’язування усних вправ, що звісно недостатньо для свідомого засвоєння такої важливої теми. Конспект уроку бажано доповнити мотивацією навчальної діяльності учнів та прибрати русизми.