Конспект уроку з німецької мови на тему: “Моє хобі”
Автор: Вчитель англ. та нім.мови Миронюк Ольга Антонівна
Мета:
- практична: повторити ЛО теми «In Meiner Freizeit» та ввести нову лексику, навчати вживати лексичні одиниці в мовленнєвих зразках, формувати комунікативні вміння, удосконалювати навички усного мовлення з опорою на наочність на рівні речення;
- освітня: поглиблювати пізнавальний інтерес до активної діяльності;
- розвивальна: розвивати увагу, зорову й слухову пам’ять, уяву;
- виховна:виховувати навички захоплюватися різними видами діяльності та мати улюблене заняття.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, малюнки, роздатковий матеріал, презентація PowerPoint.
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
- Вітання (Begrüßung)
L: Guten Тag, Kinder!
Guten Tag, Guten Tag!
Hallo! Wie geht’seuch?
Danke! Prima! Gut!
Danke! Prima! Gut!
Tschüss! Auf Wiedersehen!
L: Aber wir sagen nicht auf Wiedersehen. Wir beginnen unsere Stunde. Setzt euch.
Ich freue mich, euch zu sehen.Wie geht’s, dir, Anna? Und dir, Sasha?
Ist alles in Ordnung?
Ist die Klasse zur Stunde bereit?
Wer hat heute Klassendienst?
Sind alle da? Wer felt heute?
Ist Natascha krank?
Welcher Tag ist heute?
- Мета уроку (Zielsetzung).
Учитель повідомляє тему та мету уроку
L: Das Thema unserer Stunde lautet «Meine Hobbys». Da werden wir
Lexik lernen, Ubungen machen, Fragen beantworten, spechen, spielen.
- Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Гра«Ratemal»
L:Wollen wir jetzt ein Spiel machen “Ratemal”. Wer will raten? Ein Spieler stellt
ein Hobby dar. Die anderen raten. Wir beginnen:
– Fдhrst du gern Rad?
– Nein. Das ist nicht richtig.
– Turnst du gern?
– Ja, ich turne gern. Du bist dran …
2) Aufgaben(Слайд 1)
L:Seht bitte aufmerksam an diese Tabele und erzдhlt ьber die Kinder und Hobbys.
Leipzig Ralf 10 Jahre Musik hören | Köln Uta 11 Jahre alt Schwimmen | Berlin Martin 12 Jahre Fußball spielen | München Maria 11 Jahre Bücher lesen |
Учні за викликом учителя розповідають про дітей та їх хобі. |
II. Основна частина уроку
1. Контроль домашнього завдання. (Kontrolle der Hausaufgabe)
L: Wollen wir die Hausaufgaben kontrollieren.
1) c. 147.
L:Wollen wir die Wцrter zum Thema “ In meiner Freizeit” wiederhollen.
Seht an die Bilder.
Учні за допомогою малюнків називають слова.
2) L: Was machst du gern im Herbst, im Winter, im Frьhling, im Sommer?
Учні за викликом учителя розповідають, шо вони роблять охоче восени, взимку, навесні та влітку.
2. Уведення нових лексичних одиниць.(Neue Lexik)
1) Учитель вводить нову лексику.
L:Wollen wir die Wцrter zum Thema “meine Hobbys“ lernen.
Учні уважно слухають вчителя та повторюють нові слова за ним.
2) с. 149
Учні за викликом учителя читають слова та перекладають.
3) Впр. 1 (с. 149)
L:Lest das Gedicht vor. Beachtet die Aussprache und die Intonation.
Два – три учні зачитують вірш, звертаючи увагу на інтонацію.
4) Впр. 2 (с. 149)
Kettenspiel “Was machst du gen?”
Один учень каже, що він робить охоче, потім запитує другого. Другий учень каже своє хобі та запитує про хобі третього учня і т. д.
5) Впр. 4 (с. 149 – 150)
L:Schaut euch die Bilder an. Welche Hobbys haben die Kinder? Erzдhlt.
Учні за допомогою малюнків розповідають, які хобі мають діти.
3. Рухова зарядка (Turnpause)
L:Wir sind schon mьde. Steht auf, wir machen eine Turnpause.
Учитель читає вірш і показує рухи. Учні повторюють рухи за вчителем.
Eins, zwei, drei und vier,
alle Kinder turnen hier.
Nach vorne, nach hinten,
Nach links und nach rechts
Eins, zwei, drei und vier,
alle Kinder springen hier.
Nach vorne, nach hinten,
nach links und nach rechts
L: Oh, das ist sehr gut! Wir sind voll Energie und arbeiten weiter.
4. Активізація лексичного матеріалу. (Arbeit am Wortschatzt)
1) Кросфорд
L:Löst das Kreuzworträtsel.
Учні розгадують кросворд.
2) Робота з текстом.
III. Заключна частина уроку
1. Домашнє завдання (Hausaufgaben)
Впр. 1 – 2 (с. 150)
2. Підсумок уроку (Zusammenfassung)
L: Unsere Stunde geht langsam zu Ende. Ihr habt gut gearbeitet. Ich danke euch fьr die Mitarbeit und wьnsche einen schцnen Tag! Auf Wiedersehen! Bis Bald!
Презентація до уроку