Конспект уроку з основ здоров’я у 7 класі на тему: Пожежна безпека

Автор: вчитель основ здоров’я Смолярська Ольга Зіновіївна

Смолярська Ольга ЗіновіївнаДаний урок розроблений у формі брейн-рингу і його можна використовувати для узагальнення та систематизації знань теми “Пожежна безпека”


 

Тема. Пожежна безпека.

Мета: закріпити знання учнів із теми «Пожежна безпека», опанувати правила пожежної безпеки в навчальних кабінетах, квартирах.

Вчити дітей обирати оптимальний варіант дій і самозахисту під час пожеж, надавати допомогу у разі опіків.

Виховувати в учнів повагу до професій пожежника та медичного працівника.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Форма уроку: брейн – ринг.

Обладнання: план евакуації поверху школи, вогнегасник, плакат «Правила пожежної безпеки», «Основні дії при пожежі», дитячі малюнки.

Підготовчий етап.

Учитель заздалегідь готує сценарій такого уроку. Потрібно зауважити, що до такого заняття готуються і учні, і вчитель. Лише за умови спільної роботи, дана тема буде вивчена школярами бездоганно.

Для гри потрібно два столи, накриті скатертинами різних кольорів. Столи потрібно розставити таким чином, щоб команди сиділи за круглим столом, як це роблять гравці у «Брейн-ринг». Також потрібно розмістити учасників так, щоб вони не мали змоги перемовлятися між собою. На столах повинні бути аркуші паперу та ручки.

Кожна із команд обирає свого капітана, а також назву.

Для проведення такого уроку, учителеві будуть необхідні дві іграшки (або щось подібне), що можуть видавати звук. За їх допомогою команди сигналізуватимуть про свою готовність відповідати на питання.

Хід уроку.

Вступне слово вчителя.

Шановні учні! Сьогодні урок незвичайний. Уявімо, що у нас справжній брейн-ринг. Вам необхідні сьогодні знання, увага та удача.

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо .

Роботу швидше починаймо.

Організаційний момент.

Команди займають місця за своїми столами. Час на обдумування- 1 хвилина. Відповідає та команда, яка першою подасть звуковий сигнал. У разі, коли команда не дала правильної (чи повної) відповіді, право переходить до команди-суперника. Питання І та ІІ туру оцінюється 1 балом, а питання фіналу – 2 балами.

І. Питання І туру:

  1. Назвіть причини поширення вогню у багатоповерхових приміщеннях.

(Потрібно враховувати, що вогонь у багатоповерхових приміщеннях часто поширюється через вентиляційні системи, в яких накопичується легкозаймистий пил, павутина, сажа. Одним із джерел пожежі є сміттєпровід).

  1. На другому поверсі школи загорівся кабінет у правому крилі. Ніхто із співробітників школи про це не знає. Ваші дії.

(Особливість евакуації – насамперед слід евакуювати учнів із правого крила 3-го поверху і правого крила 2-го поверху, потім інших, якщо неможлива одночасна евакуація).

  1. Як можна відвернути поширення вогню у багатоповерхових будинках?

(Щоб відвернути поширення вогню через вентиляційні системи, іх також слід заливати водою та спеціальною піною. Щоб уникнути пожежі, потрібно утримувати сміттєпровід у належному санітарному стані).

  1. Як відбувається евакуація з верхніх поверхів будинку при пожежі?

(Якщо пожежа сталася на верхніх поверхах будинку, під час евакуації потрібно користуватися сходами або переходами між балконами).

  1. Як відбувається евакуація важкотравмованих та маленьких дітей ?

(Для того, щоб евакуювати малих дітей та важкотравмованих людей, потрібно дотримуватися наступних правил. Себе, а також людину, якій ми допомагаємо, потрібно обгорнути цупкою вологою тканиною чи вологим простирадлом. Це не дозволить вогню швидко поширюватись і площа опіків буде меншою. Якщо у приміщенні багато диму, то дихати потрібно лише носом і захистити органи дихання вологою тканиною. Після того, як ви опинилися на свіжому повітрі, потрібно випити якомога більше води та оглянути себе і ту людину, якій ви допомогли. Після цього викликати швидку допомогу, пожежників та поліцію).

  1. Що потрібно взяти із собою під час евакуації при пожежі?

(Необхідно взяти: теплий одяг(якщо на вулиці холодно), цінні речі, документи, гроші. Не можна витрачати часу на збирання тих речей, які непотрібні у перші дні після пожежі).

ІІ. Питання ІІ туру.

Якими будуть ваші дії у певних ситуаціях:

  1. В оселі почалася пожежа. Вам необхідно зателефонувати в службу пожежної безпеки. Яку інформацію ви повинні повідомити?
  1. Через недбале використання вогню на дачі, полумя охопило господаря і води поблизу немає. Які заходи слід вжити для його порятунку?
  1. Ви мешкаєте у власному двоповерховому будинку. Почалась пожежа у вітальні на першому поверсі. Шлях евакуації – через вхідні двері, де палає вогонь. Яким чином ви захистите себе від полумя та диму?
  1. Під час ремонту електромережі сталося коротке замикання, у результаті чого майстра уражено електричним струмом, загорілася проводка, виникла пожежа в місці розташування розетки. Ваші дії?

ІІІ. Фінальний тур.

Вихід акторів.

Входить учень у формі пожежника.

На виклик пожежна машина летить,

Сміливий пожежник в кабіні сидить.

Його телефон «101» люди знають,

І в разі пожежі завжди викликають.

Ваші дії у такій ситуації.

 

Ситуація. Проходячи повз житловий будинок, ви помітили пожежу в приміщенні на 2-му поверсі. У вікні квартири кричить маленька дівчинка.

Входить учениця у білому халаті.

В час, коли життя на волосині,

і, здається, зірка вниз летить,

ти довірся лікарю, людино,—

від біди тебе він захистить.

Ситуація. Проходячи повз будинок, що горить, ви знаходите непритомну людину, яка лежить в обгорілому одязі з численними опіками до яких пристав одяг. Пульс відчувається, але дихання немає. Ваші дії.

IV. Підведення підсумку уроку.

Учитель відзначає та оцінює роботу кращих учнів та активність команд.

V. Домашнє завдання.

Підготувати кросворд до теми «Пожежна безпека»

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. У конспекті уроку з основ здоров’я у 7 класі на тему: Пожежна безпека розкрита триєдина мета уроку (хоч і не відособлені). Захід має послідовну структуру. Добре розписанй підготовчий етап підготовки до уроку. От якбі ще тріщечки наочності… Дякую.

  2. Урок з основ здоров’я, розроблений у формі брейн-рингу, заслуговує уваги. Вважаю, така нестандартна форма проведення уроку сприятиме якіснему закріпленню знань учнів із теми «Пожежна безпека». Вдало підібрані завдання для гри. Мені сподобалася зустріч з пожежним, лікарем. Дякую.