mail@urok-ua.com

Конспект уроку з основ здоров’я для 1 класу на тему: Безпека вдома.

Автор: вчитель початкових класів Нагурська Валентина Григорівна

Screenshot_3Урок поповнює та систематизує знання учнів про правила безпечної поведінки учнів вдома;
про безпечні ігри; небезпечні предмети та прилади; дати уяву про небезпечні ситуації, навчає уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення; формує якості свідомої особистості.
Розвиває пам ‘ять, мислення, бажання бути здоровим, вміння попередити появу паніки в небезпечних ситуаціях.
Виховує сміливість та якість приймати швидке і правильне рішення проблеми в екстремальних умовах; любов до життя, турботливе відношення до свого здоров ‘я.


 

МЕТА:

Поповнити та систематизувати знання учнів про правила безпечної поведінки учнів вдома;

про безпечні ігри;

небезпечні предмети та прилади;

дати уяву про небезпечні ситуації, навчити уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення;

формувати якості свідомої особистості.

Розвивати пам ‘ять, мислення, бажання бути здоровим, вміння попередити появу паніки в небезпечних ситуаціях.

Виховувати сміливість та якість приймати швидке і правильне рішення проблеми в екстремальних умовах;

любов до життя, турботливе відношення до свого здоров ‘я.

ФОРМУВАТИ ПРЕДМЕТНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ:

Здоровязберігаючу – вивчати засвоювати основи зберігання та укріплення здоров ‘я; розвивати відповідальність за свої вчинки, здібність контролювати свою поведінку.

Мовну – збагачувати словниковий запас дітей новою термінологією; удосконалювати здібність виразити та логічно пояснити свою точку зору при прийнятті рішення в екстремальних чи небезпечних ситуаціях.

Творчо-діяльнісну – формувати пізнавальний інтерес до вивчення предмета основи

здоров ‘я; розвивати почуття доброзичливості, взаємодопомоги та взаємовиручки.

 

ФОРМУВАТИ КЛЮЧОВІ КОМПЕТЕНТНОСТІ:

Інформаційно-пізнавальну – викликати у дітей зацікавленість в оволодінні новими знаннями, стимулювати їх до активної роботи. Вчити їх здраво мислити , аналізувати,конспектувати, систематизувати навчальний матеріал.

Соціальну – розвивати уміння спілкуватися з іншими, підтримувати дружні стосунки, проявляючи доброзичливість, готовність надати допомогу тому, хто її потребує.

Особистісну – розвивати уміння проявляти самостійність, організовувати особисту діяльність, контролювати свої вчинки і прогнозувати їх наслідки, вміти нести відповідальність за свої дії.

Самоосвіти та саморозвитку – формувати загальноосвітні вміння учнів як основу самоосвітньої діяльності, вміння оцінити свої знання і діяльність.

УЧНІ ПОВИННІ ЗНАТИ:

-правила безпечної поведінки вдома;

-небезпечні для рухливих ігор місця в оселі;

– небезпечні для здоров ‘я та життя предмети та прилади;

-небезпечні ситуації, що можуть виникнути вдома;

-дії дитини при виникненні небезпечної ситуації чи пригоди;

-правила виклику допомоги.

УЧНІ ПОВИННІ ВМІТИ:

-ідентифікувати небезпечні предмети та прилади;

-визначити, чим небезпечна і ступінь загрози їхньому здоров ‘ю та життю ситуація, що винекла;

-знайти вірних вихід з небезпечної ситуації.

 

УЧНІ ПОВИННІ РОЗУМІТИ:

-від того, наскільки грамотно  і спокійно вони будуть діяти, залежить їхнє здоров ‘я та життя.

ТИП  УРОКУ:

урок засвоєння нових знань.

МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВЯЗКИ:

читання, природознавство.

ОБЛАДНАННЯ:

підручники, зошити з «Основ здоров ‘я», презентація.

МЕТОДИ РОБОТИ:

бесіда, робота з книгою

ФОРМА РОБОТИ:

фронтальна, групова.

ПРИЙОМИ РОБОТИ:

Ігри «Світлофор», «Впізнай казку», діалог по телефону.

 

ХІД УРОКУ

Організація навчальної діяльності:

-Організація класу, створення емоційного настрою:

  1. привітання гостей

2.побажання одне одному

3.побажання вчителя учням

-Я бажаю вам доброго ранку, доброго дня і корисних нових знань, що знадобляться вам у житті.

Перевірте, чи все готове у вас до уроку?Чи є в наявності те, що вам знадобиться: підручник, зошит, ручка, олівці, сигнальні картки.

Етап цілеполагання та мотивації діяльності.

  1. Повідомлення мети уроку.

Сьогодні, діти, ми з вами відправляємося у країну Безпеки.

(На моніторі з являється слайд. де написано : Країна безпеки на фоні затишного будинку)

Ця країна знаходиться поряд з вами, у вашому власному домі. Ви вже школярі і іноді залишаєтесь вдома наодинці. Можуть виникнути різні непередбачувані ситуації, коли вам буде потрібно прийняття правильного рішення, від якого може залежати ваша безпека, здоров ‘я, а інколи і життя. Тому будьте уважні на уроці. Отже, почнемо вчитися!

-Чому ж ми взагалі навчаємося на уроках з основи здоров’я?

– Яка ваша думка: чи потрібні нам ці знання?

– Чого саме ви чекаєте від цього уроку?

Цілереалізація.

  1. Первинне сприйняття та осмислення матеріалу.

( Діти читають вірш)

1уч; Білка селиться в сухому дуплі,

2уч; Лисичка – хитрунка – в глибокій норі.

3уч; В хащах – дике поросятко,

4уч; А в барлозі – ведмежатко.

5уч; Є домівки у людей

У містах і селах

Гомінких, веселих.

6уч; Є у кожного свій дім,

Він подобається всім.

2 ( На моніторі – зображення будинку у розрізі, де є різні типи житлових приміщень)

–        У кожному домі є місця, де дітям можна гратися без небезпеки для свого здоров’я, але є й приміщення, де це робити небезпечно.

–        Діти погляньте на монітор , які приміщення ви бачите у цьому будинку?

–        Як ви вважаєте де гратися безпечно? Чому?

–        А які з приміщень несуть загрозу здоров’ю? Чому?

3       Робота з закріплення нового матеріалу у зошиті з «Основи здоров’я» стр.38

–        Поставте у кружечках знак «-» біля тих малюнків, де діти граються у місцях непристосованих для ігор. Коротко поясніть: чому? Знаком «+» відмітьте ті малюнки, де діти вибрали безпечне місце.

4       Фізхвилинка

5       Бесіда

–        В які ігри ви любите грати вдома?

–        В які ігри грають з вами батьки?

–        А в які ігри ви будете грати у рухливі ігри?

–        В які ігри безпечно грати у приміщенні?

–        Які тихі, спокійні ігри ви знаєте?

( Діти згадують гру.

Дім – мама – автомобіль – листя – яблуко – і т.д.)

6       Бесіда про обережність при користуванні комп’ютером.

–        Як ви вважаєте, гра з комп’ютером тиха?

–        А наскільки вона безпечна?

–        А чи знаєте ви протягом якого часу можна користуватися комп’ютером без шкоди для здоров’я?

–        А чи можна спілкуватися з незнайомцями по інтернету?

Робота з підручником.

–        У наших оселях є багато приладів, що полегшують нам умови життя, допомагають зробити його приємним. А чи завжди ці предмети безпечні?

–        Дійсно, деякі з них при невмілому користуванні ними, можуть стати ворогами. Давайте розберемо ці ситуації. Розгляньте малюнки у підручнику на стр.87

–        Знайдіть предмети, що можуть створити пожежу. При яких умовах?

–        Що може залити підлогу у квартирі?

–        Чим можна порізатися чи уколотися?

–        Що загрожує отруєнням?

7       Робота у зошиті

–        Відмітьте предмети що можуть загрожувати вашому здоров’ю, які є у вас вдома. І подумки пообіцяйте собі, що будете обережними у користуванні ними.

8       Інколи ми опиняємось у ситуації, коли треба бути обережним, цьому навчають нас народні казки. 

Гра «Відгадай казку»

–        Послухайте уривки з казок. Відгадайте назву казки і визначте, яка небезпека загрожувала її героям; яку помилку вони зробили і чим ще загрожувало їм.

( Одні учні розповідають уривок з казки, інші виконують завдання. На моніторі тим часом з’являються по черзі ілюстрації до казок)

А) Йде собі дівчинка по лісу, а на зустріч їй Сірий Вовк. Він і запитує:

– Куди йдеш, дівчинко?

– До моєї бабусі, вона захворіла. Несу їй пиріжок та горщик масла.

– А де мешкає твоя бабуся?

– А он де там, узліссі…

Б) Прийшов Вовк до хатинки, став біля дверей і заспівав тоненьким голосом.

– Козенята – хлоп’ята, відчиніть – відіпріть, ваша мам прийшла, молочка принесла.

Козенята і відчинили двері…

В) Ось і говорить Лисенька солодким голосом:

– Яка гарна твоя пісенька, та на жаль я її не дуже розчула. Сядь мені на ніс та заспівай іще разок.

Колобок і плигнув їй на ніс..

9       Висновки:

–        Чи можна підтримувати розмову з незнайомими людьми?

–        Відчиняти двері незнайомцям?

–        Виконувати прохання тих, кого добре не знаєш?

–        Як слід поводитися в подібних ситуаціях?

Фізхвилинка.

10     Систематизація та узагальнення знань.

–        Як же уникнути небезпеки?

–        Хто нам у цьому може допомогти?

–        Які телефони потрібно пам’ятати, щоб допомогти вам у подібних ситуаціях?

( На дошці номера: 101, 102, 103, 104, 112)

Хто прийде вам на допомогу?

Але є певні правила, що допоможуть вашим рятівникам, якомога швидше до вас дістатися:

А) – Розмовляти спокійно, без паніки.

Б) – Чітко назвати себе та свою адресу

В) – Коротко, пояснити, що трапилось.

11 Інсценування

«Виклик допомоги»

( Учні телефонують за вищеназваними номерами і викликають допомогу)

1Робота в групах.

(Діти розділяються на 3 групи, вибирають з поданих порад безпеки ті, що стосуються даного уроку та запитують їх. На моніторі дублюються їхні відповіді)

I група

Не повідомляйте нікому своєї адреси та номера телефону.

Не відчиняйте двері незнайомим і малознайомим людям.

При загрозі нападу приверніть до себе увагу, піднявши галас.

II група

Не розмовляйте з незнайомцями.

Грайте у себе в будинку тільки в тихі ігри. В безпечних місцях.

III група

Будьте обережними з предметами та приладами, що можуть спричинити травму.

Обережно користуйтесь комп’ютером.

2 Ось ми і завершили мандрівку в країну Безпеки.

–        Чи сподобалось вам на уроці?

–        Дізналися ви щось нове?

–        Що було важно зрозуміти?

–        Чи знадобляться вам знання, що отримали сьогодні на уроці?

–        Чи справдилися ваші сподівання від уроку?

3 Вручення учням сертифікатів, що підтверджують вивчення ними правил безпечної поведінки у власній оселі.

4 Прощання з гостями.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Вчитель чітко формулює мету уроку, компетентності, які формуватимуться в учнів впродовж уроку. Присутні міжпредметні зв*язки, різноманітні методи, форми, прийоми роботи.Урок корисний , цікавий.

  2. Урок навчає, розвиває, виховує, застерігає. Види роботи творчо продумані: дають дітям певний обсяг інформації відповідно до їх віку, вчать правильно поступати в певних обставинах, застерігають від необдуманих вчинків. Впевнена, що урок корисний для дітей.

  3. Валентина Григорівна, хороший урок, корисна та важлива інформація. Урок проведено на високому рівні, створено позитивну атмосферу, що налаштовує на роботу, гарно підібрані форми та методи роботи з учнями. Вважаю, вчитель досяг мети уроку.

  4. Мені сподобався ваш урок. Все продумано. Використані різні ігрові прийоми, що допомагає дітям яскравіше представити ситуацію і запам’ятати правила безпечної поведінки. Матеріал піднесений учням у доступній, ігровій формі. І розширили знання, і ситуацію відчули.

  5. На уроці присутні елементи уроків читання та природознаства, що дає змогу привести знання учнів в систему. Вчитель застосувала різні методи та прийоми роботи з учнями з метою активізації навчальної діяльності. На початку уроку повідомила завдання, чим націлила учнів на кінцевий результат уроку.