Конспект уроку з основ здоров’я за темою “Безпека на дорозі” 2 клас ( з використанням прийомів уроків з розвитку творчих здібностей)
Автор: вчитель початкових класів Гольцова Олена Володимирівна
Урок з основ здоров′я “Безпека на дорозі” (2 клас) з використанням прийомів уроків з розвитку творчих здібностей. Мета уроку – профілактика дитячого травматизму. В ході уроку діти вчаться прораховувати ситуації, які виникають в дорожньому русі, виховують відповідальність за свою безпеку, розвивають творчу уяву.
БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ
Мета: профілактика дитячого травматизму.
Задачі:
Освітня: довести до свідомості дітей, що у великому місті весь рух – і машин, і пішоходів – підпорядковується особливим правилам, які називаються правилами дорожнього руху;
нагадати дітям правила переходу проїжджої частини вулиці – по підземному переходу, по переходу «зебра», по сигналу світлофора , там де повішений знак «Перехід»;
пояснити значення деяких дорожніх знаків.
Виховні:
переконати дітей, що їх безпека на вулиці залежить від того, наскільки добре вони знають і виконують правила дорожнього руху;
виховувати у дітей відповідальність за свою безпеку, пояснити, що дотримання ПДР означає не тільки збереження свого життя, але і життя інших людей.
Розвивальні: збагачувати і активізувати словник дітей;
розвивати навички творчої розповіді;
розвивати логічне мислення, вчити прораховувати ситуації, які виникають в дорожньому русі;
розвивати творчу уяву школярів.
Обладнання: набори дорожніх знаків, макети школи, світлофора, машин, жезл регулювальника, кашкет, конверти з завданнями, кінокамера, малюнки дітей, таблиці з ПДР.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Оголошення теми і мети уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
V. Підсумок уроку.
Документ до уроку
Презентація до уроку
Безпека на дорозі – важлива тема. Матеріал можна використати під час виховних годин, бесід, заходів. Вчитель застосовує цікаві методичні прийоми для досягнення мети уроку. Презентація допомагає краще унаочнити урок.
Тема і мета уроку дуже актуальна сегодня.Протягом усього уроку вчитель спираючись на життєвий досвід дітей закріплював знання правил дорожнього руху. Види роботи на уроці цікаві. Але мені не дуже подобаються уроки на яких діти та учні читають довгі вірші
“Від творчого вчителя – до творчого учня” -так хочеться сказати про конспект цього уроку. Вчителька гарно продумала роботу кіностудії, де діти на високому рівні вивчають правила поведінки.на дорозі, розглядають різні ситуації, роблять висновок, що безпека на дорозі залежить від усіх – і пішоходів, і водіїв. Урок розвиває мислення учнів, творчу уяву, мовлення, моторику. Творчих Вам успіхів у подальшій роботі.
Задумка кінозйомок – цікава й оригінальна. Діти будуть зацікавлені. Я з власного досвіду це кажу, можна ще й знімати мультфільми. Конспект уроку чіткий, відповідає своєму типу, методично грамотний. Добре, що додано демонстраційний матеріал- мультимедійну презентацію, на яку є посилання в конспекті уроку.
Цікавий, нестандартний урок, надзвичайно актуальна тема, оригінальна форма проведення. Зніматися в кіно – мрія кожної дитини, і вчитель надав можливість учням побути акторами. Цікаві прийоми “Оживлення”, “Прогнозування”, “Створення машини майбутнього”, “Моделювання ситуації”. Дякую.
Дана тема дуууже актуальна!!! Ризик дитячого травматизму на дорогах нині надзвичайно великий! Безпека дітей – це дуже важливий аспект. Постійно доводиться знаходити нові форми піднесення, по суті, одного й того ж матеріалу. Різноманітні прийоми дозволять активізувати інтерес дітей до теми.
Чудовий урок. Дитина краще все запамятовує через – гру. Ви провели цікавий і актуальни сьогодення захід. У ньому є і інтрига, і творче мислення. Ви спонукаєте дітей спочатку думати а потім робити. Дякую, Вам, за гарну ідею.
У цікавій та нестандартній формі уроку-кінофільму вчитель досягає поставленої мети – переконує дітей, що їх життя у їх руках, розвиває творчий потенціал, уяву, збагачує та активізовує словник дітей. Захід може бути використаний як у початковиїх класах так і у середній ланці у вигляді класної години або бесіди спілкування. Дякую за ідею!