Конспект уроку з природознавства для 5-го класу на тему “Місяць – природний супутник Землі”

Автор: Вчитель біології Біліченко Ольга Олександрівна

Screenshot_10Матеріал розробки конспекту уроку має на меті поглибити знання учнів про небесні тіла, сформувати уявлення про рух, розміри та форму супутника Землі, показати залежність фаз Місяця від положення відносно Сонця та Землі, вплив Місяця на Землю.


 

Тема: Місяць – природний супутник Землі.

Мета уроку:

  • навчальна: поглибити знання учнів про небесні тіла, сформувати уявлення про рух, розміри та форму супутника Землі, показати залежність фаз Місяця від положення відносно Сонця та Землі, вплив Місяця на Землю;
  • розвивальна: продовжити формувати вміння застосовувати знання для пояснення явищ природи, формувати переконання про практичне значення вивченого матеріалу; розвивати логічне мислення, вміння працювати в парах, групах, висловлювати власне судження;
  • виховувати пізнавальний інтерес учнів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Вид уроку: урок-подорож.

Основні терміни та поняття:   Місяць, фази Місяця, кратер,місячне море, материк, місячне затемнення, морські припливи та відпливи.

Міжпредметні зв’язки:

  • інформатика (створення мультимедійних презентацій із заданої теми);
  • географія (використання глобусу Місяця, карти півкуль Місяця);
  • астрономія;
  • фізика.

Наочність:  роздатковий матеріал (завдання, додаткові тексти).

Обладнання:  комп’ютер, мультимедійна дошка, глобус Місяця.

Конспект уроку

Завантажити документ на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Ольга Олексадрівна рекомендувала конспект уроку, де поділилася матеріалом як поглибити знання учнів про небесні тіла, сформувати уявлення про рух, розміри та форму супутника Землі, показати залежність фаз Місяця від положення відносно Сонця та Землі, вплив Місяця на Землю. Досконала розробка, буду використовувати на своїх уроках. Колего, бажаю натхнення і творчості!