Конспект уроку зі світової літератури в 9 класі
Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття і призначення людини
Автор: учитель російської мови та світової літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи Гвоздікова Олена Валеріївна
Представлено конспект уроку за трагедією Й.В.Гете “Фауст”, в ході якого розкривається гетевське розуміння проблеми справжнього сенсу буття як невпинного пошуку, характеризується образ Фауста; в учнів розвиваються навички текстуального, проблемного та літературознавчого аналізу художнього твору та вдосконалюється уміння формування власної думки, роботи в малих групах; формується повага до людини, яка прагне знань, виховується вдумливий свідомий читач.
Тема. Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття і призначення людини
Мета уроку: розкрити гетевське розуміння проблеми справжнього сенсу буття як невпинного пошуку, характеризувати образ Фауста; розвивати навички текстуального, проблемного та літературознавчого аналізу художнього твору формування власної думки, уміння працювати в малих групах; виховувати вдумливого свідомого читача та повагу до людини, яка прагне знань.
Обладнання: портрети письменника, роз даткові картки для роботи в групі
Тип уроку: аналіз драматичного твору
Передивилася конспект уроку. Вчитель доцільно пропонує учням роботу в парах, професійно використовує матеріал тексту для розвитку аналітичного мислення школярів під час виконання проблемного завдання “Пошуки Фустом сенсу буття і призначення людини” та при підведенні підсуків уроку, доречно подає план характеристки образу Фауста з метою економії часу на уроці. На жаль, цю тему при вивченні творчості Гете видалено з Програми для вивчення у 9 класі.
Олена Валеріївна! Вітаю Вас з Новим Роком! Мені дуже сподобався Ваш конспект уроку ” Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття і призначення людини” Вдалий підбір завдань, психологічна взаємодія з дітьми, логічність, інтегрованість – все це допомагає не лише контролювати процес навчання, а й виховувати справжнього думаючого читача, знавця літератури та просто Людини. Диференційований підхід до учнів у процесі навчання, який забезпечує оптимальний розумовий розвиток учнів, попереджає неуспішність. Арсенал стимулів: проблемні питання. літературна вікторина, тести. гронування, робота в групах, мозковий штурм….В умовах оновлення змісту освіти Ваш Урок – ефективний сучасний зразок філософського пізнання Світу. Дякую.
Добро і зло – вічні рушійні сили.Авторка зуміла переконати школярів у цьому за допомогомою різних форм роботи.Вдала актуалізація опорних знань за допомогою тестів,цікава робота в групах.Грамотно придумані таблиці та схеми до уроку.Вдалий урок і його рішення.Дякую
Дуже сподобався урок автора. Структура чітка, змістовна, доступні завдання для учнів, чудові таблиці та схеми. В ході уроку простежується проблема справжнього сенсу буття як невпинного пошуку. Дякую!!!