mail@urok-ua.com

 Конспект музичного заняття в ДНЗ

«Прогулянка в зимовому лісі»

Автор: Каташинський Д.В.

новорічне музичне заняття

ХІД  ЗАНЯТТЯ

(Під музику маршу діти заходять до залу під який крокують а зі зміною мелодії на веселу – діти бігають по залу один за одним).

М.К.   Діти, сьогодні ми з вами вирушимо у цікаву подорож і вирушимо ми до зимового лісу. Але щоб туди потрапити (до казкового лісу) нам потрібно виконати вправу «Звуження та розширення кола».

(Виконують вправу «Звуження та розширення кола».)

М.К.    (На фоні звуку метелиці)

І ось ми потрапили до казкового та зимового лісу. Все укрито снігом, скрізь засніжені дерева, на снігу видніються сліди лісових звірів – зайчиків, лисичок, білочок… А ось слухайте як мете хурделиця. Правда гарно в цьому лісі.

Діти, але перед тим коли ми йшли до зимового лісу, я зустрів на вулиці Сніговичка. Він передавав вам свої вітання. Він дуже хотів піти з нами до лісу, але в нього багато справ, тому він передав ось цю торбинку. Показую торбинку. Діти а як ви гадаєте що в цій торбинці?? (Відповіді дітей). А в цій торбинці музичні інструменти щоб у нас був гарний настрій, ми зараз з вами повторимо вправу

« З брязкальцями». Я буду грати на своєму музичному інструменті. До речі як він називається? (Баян). А ви будете грати на брязкальцях. (Перед виконанням вправи нагадую мелодію дітям).

М.К. Що ж діти згадали мелодію? А тепер давайте ми з вами зіграємо на брязкальцях.

(Виконуєтся вправа «З брязкальцями».)

М.К.   Ой які молодці а давайте ми зараз з вами пограємо на інструментах але вже під іншу мелодію.

( вправа «З бряскальцями» виконується ще раз під мелодію «ПО ГРИБЫ, Ф.Лещинская.»

(Після виконання вправи відмічаю як її виконали).

М.К.   Діти, ви, мабуть, втомилися, то ж сідайте, відпочиньте.

(Діти сідають на стільчики).

М.К.  Діти, а як ви гадаєте що це за річ лежить під під оцим деревцем. (Відповіді дітей). А це скринька але це скринька не проста а музична. І ось ми зараз послухаємо гарну мелодію і ви мені скажете  як вона називається.

(Слухають п’єсу Д. Кабалевського «Клоуни»)

М.К.   То скажіть діти як називається мелодія.? (Відповіді дітей).

М.К.   В музиці розповідається про двох клоунів. Один веселий клоун а другий – сумний Так, один клоун веселий, умілий, в нього все, що він робить, виходить з блиском, грайливо, красиво. А другий клоун – невдаха, у нього все валиться з рук, все він робить навпаки, неправильно.

А хто мені може сказати діти яка це мелодія швидка чи повільна, сумна чи весела?? (Відповіді дітей)..

М.К.  На початку музика весела, бадьора, звучить швидко, голосно, а в середині звучить тихо, невпевнено, а потім знову, як на початку весело, жваво, голосно.

М.К. Ми з вами трішки відпочили, продовжуємо наше заняття.

І зараз ми з вами виконаємо зимову пісеньку «Пісню про перший сніг» Але перед тим як ми заспіваєм цю пісеньку ми з вами заспіваєм співаночку «Диби диби». (Нагадую мелодію цієї співаночки.)

(Співаночка «Диби, диби»)

(Перед виконанням пісні запитую, який характер пісні, в якому темпі виконуємо – весела, радісна, жвава, співаємо у швидкому темпі).

М.К. На дворі ще метелиця

Заводить свій танок.

Ми пісню заспіваємо

Про зиму і сніжок.

(Діти співають пісню «Пісня про перший сніг (слова)».) 

(Після виконання пісні говорю дітям як вони її виконали).

М.К. Діти, щось дуже холодно стало в нашому лісі давайте ми зараз з вами потанцюємо щоб зігрітися. Так? (Відповідь дітей)

А допоможе нам станцювати музичний інструмент, який називається… (Показую дітям картинку сопілки).

Діти. Сопілка.

М.К. Правильно цей інструмент називається сопілка. Але на жаль, ми ж не можемо на ньому зіграти бо він картинці. Що ж робити? В мене ідея.  Сніговичок коли давав мені цей мішечок (Показую дітям). Сказав що це мішечок чарівний і він може виконати лише одне бажання. І я хочу щоб зявилася справжня сопілка. Але щоб бажання здійснилося треба нам порахувати до п’яти. (Діти рахують)

М.К. Ой який красивий інструмент. А давайте ми з вами послухаємо як звучить сопілка. (демонстрація гри на сопілці).

Гарно звучить сопілка чи не правда? Діти відповідають.

Що ж давайте ми зараз під звуки сопілок станцюємо «Зимовий танок». Я буду показувати рухи а ви за мною будете їх повторювати.

( Діти виконують «Зимовий танець» ).

 М.К. А що це цікавий гість з’явився на нашому святі. являється ведмедик) Так це ж ведмедик. Діти я знаю цікаву гру яка називається «Діти і ведмідь». Діти стають в коло а ведмедик буде в середині кола. Діти будуть йти навколо ведмедика промовляючи слова. На закінчення слів: Ой тікайте бо той гість 

Як устане й вас поїсть.

А потім під веселу музику ведмедик починає ловити діток.

Слова гри:

Хто це спить під дубком
Ще й накрився кожушком
Ой діти не будіть
Бо це мабуть спить ведмідь.
Ой тікайте бо той гість
Як устане й вас поїсть.

 (Проводиться гра «Діти та ведмідь»)

Гра проводиться кілька разів.

М.К. Діти які ви молодці все гарно робили все у вас виходило. Ну що ж настав час повертатися з прогулянки. А для того щоб повернутися з казкового лісу ми виконаємо фізкультхвилинку «Веселі звірята».

(Виконання фізкультхвилинку «Веселі звірята».)

М.К. Ось ми вже повернулися із зимової прогулянки.  Діти вам сподобалось  в зимовому лісі? А що найбільше запам’яталось?

Підсумок заняття.

Під музичний супровід діти виходять із музичної зали.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Прогулянка пройшла в цікавій формі, дітям були запропоновані різноманітні види діяльності, у процесі яких педагог зумів вирішити всі поставлені завдання. Використовувалися сучасні технології. А ось фото матеріалів не вистачало.

  2. Структура та зміст заняття відповідають музичній діяльності дітей, доцільно використані різні види музичної діяльності, Прослідковуються всі методи і прийоми:слухання, співи, музично-дидактичні ігри,гра на музичних інструментах. І все через подорож до лісу.

  3. Гарний конспект. Впевнена, діткам буде дуже весело, легко на такому занятті. От тільки не зовсім розумію, для чого пісня “Диби-диби” на зимовій розвазі. Це та, де “пішла баба по гриби”?

    1. Дорогенька, Вам автор виклав свій конспект заняття + ще й фонограми додав до уроку, так Вам ще й претензії захотілось пред явити.

  4. Музичне заняття в дитячому садку – це завжди свято. Дане заняття не виняток. Викладачеві вдалося в ігровій, рухливій формі вивчити і закріпити музичні терміни, інструменти. Дякую!