Конспект вікторини “Як ти знаєш своїх однокласників?” для учнів молодших класів.
Автор: вихователь ГПД Жур Юлія Олегівна
Вікторина “Як ти знаєш своїх однокласників?” призначена для учнів молодших класів, особливо актуальною вона буде для першого класу, щоб дізнатися наскільки учні вже добре вивчили один одного.
Вікторина «Як ти знаєш своїх однокласників?»
Тема: Як ти знаєш своїх однокласників.
Мета:
– Формування багажу знань про дружбу між учнями;
– Розвиток творчих здібностей учнів і творчого потенціалу;
– Показати дітям необхідність дружити, довести, що мати друзів добре, що разом будь-яке діло зробити легше, визначити якості, які діти цінують в друзях, вчити бачити справжню дружбу; з’ясувати, які групи існують серед учнів класу; розвивати уміння товаришувати, цінувати дружбу;
– Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, поваги один до одного.
Обладнання: варіанти відповідей, подарунки, шаблони для листівок, м’яч, кольоровий папір, ножиці.
Хід заняття:
І. Організаційна частина.
- Привітання.
- Оголошення назви вікторини.
- Вибір учасників.
ІІ. Основна частина.
- Гра «Сніговий ком».
Учні по черзі називають своє прізвище та ім’я, кожний наступний учасник повинен назвати прізвища та імена попередніх дітей, а потім своє. Головна задача не збитись.
- Перший тур «Що любить мій однокласник?»
Команди поділяються на хлопців та дівчат. По черзі задаються питання і учасникам протилежної команди треба вгадати які відповіді обрали діти з іншої команди. Виграє той, хто вгадає найбільше відповідей.
1) Що обрав твій однокласник (-ця) в їдальні?
А. Піцу
Б. Солодку булку.
В. Сік.
2) У що любить грати твій однокласник (-ця)?
А. Рухливі ігри
Б. Настільні ігри.
В. З іграшками.
3) Чим любить займатися на уроках твій однокласник (-ця)?
А. Читати
Б. Рахувати
В. Писати.
4) Що любить робити на перерві твій однокласник (-ця)?
А. Грати
Б. Їсти
В. Бігати
5) Яку тваринку би обрав (-ла) твій однокласник (-ця)?
А. Котика.
Б. Собачку.
В. Рибку.
- Другий тур «Хто ти?»
Учасники вгадують один одного із заплющеними очима. Виграє той, хто вгадає найбільше дітей.
4. Музична фізкультхвилинка.
- Третій тур « Вгадай чиє це?»
Учасники дають свої речі (олівці, ручки та інше), а суперники повинні відгадати чиє це.
- Виготовлення листівок.
– А щоб зробити приємне своїм однокласникам і подружитися ще більше можна привітати один одного з хорошим днем, побажати успіхів та інше. Ось сьогодні ми і зробимо таку листівку. (Вчитель роздає шаблони листівок. Учні вирізають їх з кольорового паперу, прикрашають, підписують).
ІІІ. Заключна частина.
- Підведення підсумків, нагородження.
- Прощання.
Вікторина в виховному і навчальному процесі є невід’ємною частиною успіху педагогічної діяльності.Розширює світоляд, розвиває винахідливість, кмітливість, творчі здібності,почуття колективізму, допомогає бути сміливим в своїх висловлюваннях.Вікторина повинна бути добре організована і Юлії Олеговні це вдалося.Вдало вибрана тема – запорука успіху педагога.
Пані Юлія! Вдячна Вам за цікаву гру – вікторину, яка дарує щохвилинну радість, задовольняє актуальні невідкладні потреби, а ще – спрямована в майбутнє, бо під час гри у дітей формуються чи закріплюються властивості, вміння, здібності, необхідні їм для виконання соціальних, професійних, творчих функцій у майбутньому. І скрізь, де є гра, панує здоров’я, радість дитячого життя. Ви – молодець!
Вікторину “Як ти знаєш своїх однокласників ?” можна використати на сучасному етапі навчально-виховного процесу на ранкових зустрічах. Можна, як цілісний компонент, а можна, – окремими етапами за кілька навчальних днів.
Наданий матеріал має цікавий виховний задум .Вважаю,що вчитель міг би чіткіше зазначити мотивацію уроку.На мою думку ,учасників,яких відбирає учитель для участі у вікторині,може бути більше,навіть увесь клас .У молодшому віці всі хочуть грати,отримувати призи.Просто можна змінити місце проведення .Ідея,яку Ви,Юліє Олегівно, поклалив основу вікторини,актуальна та цікава.Дякую!
Юлія Олегівна підняла дуже важливу тему. Вчителі початкових класів не завжди звертають увагу на те, що діти не знають один одного на ім’я (що вже говорити про прізвище) навіть закінчивши перший, а то і другий клас. Так само діти не завжди пам’ятають ім’я вчителя, що ще більше засмучує. Але вимагають від батьків заповняти у щоденнику ім’я і прізвище всіх однокласників, бо там є така колонка.
Надзвичайно важливо, що Юлія Олегівна дбає про те. аби сформувати у своїх учнів комунікативні навички. Бути уважним до оточуючих, цікавитися їхніми смаками і думками – це перші кроки до соціалізації маленької людини.
Дуже важливо створити в класі комфортну психологічну атмосферу. У своїй роботі використаю гарно підібрані Юлією вправи “Хто ти?” та виготовлення листівок. Приємно коли вихователь ГПД ще й трішки психолог! Так тримати!
Інформаційно насичений сценарій, що цікаво конкурси практично всі спрямованы на краще пізнання своїх друзів. Думаю діти підуть з заходу не лише з подарунками, але і з новими знаннями і про себе і про своїх однокласниках.
Кожна дитина любить веселощі та жарти, Ваші завдання дають дітям волю до самовираження та прояву креативності, творчості. Такі заходи зближують дітей, що в свою чергу, формує з них колектив.
Ваша вікторина побудована в творчій формі. Завдання несуть ігровий та невимушений характер.
Дана форма допоможе зблизити учнів та спрятиме їхньому колективізму!
Спасибі.