mail@urok-ua.com

Конспект з естетичного розвитку дітей через природу

2 молодша група

«Ведмедик в гостях у дітей»

Автор: Вихователь Панченко Олена Іванівна

Панченко Олена Іванівна
МЕТА:

  • формувати елементарні уявлення про рослини: вміти порівнювати фікус та бальзамін;
  • правильно називати будову рослини (корінь, стебло, листя, квітка);
  • знати, що потрібно для росту рослини;
  • вміти доглядати за ними.
  • Вчити бачити красоту рослин. Виховувати естетичні почуття дітей.
  • Продовжувати розвивати мову дітей
  • (вміння будувати повні речення; правильно та чітко вимовляти слова).
  • Розрізняти та називати знайомі геометричні фігури (круг, трикутник, овал).
  • Розвивати пам’ять, мислення.

СЛОВНИКОВА РОБОТА: активізувати словниковий запас дітей.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: розглядання та опис рослин куточка природи; догляд за рослинами (полив, рихління землі).

ОБЛАДНАННЯ: схема будови рослини; геометричні фігури (круг, трикутник, овал) для всіх дітей, фланелеграф, клей, пензлі, клейонки, серветки, заготівки пелюстків.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

В.: Діти, до нас прийшов Ведмедик за допомогою. Йому на день народження подарували рослину в горщику, а він не знає, що з нею робити. Я думаю, ми зможемо допомогти Ведмедикові. Сідай, Мишко, зручніше, слухай уважно та запам’ятовуй, що тобі будуть розповідати діти.

В.: Діти, скажіть, де у нас знаходяться рослини?

Д.: В куточку природи.

В.: Скільки у нас рослин?

Д.: Багато.

В.: Назвіть їх.

Д.: Роза, фікус, лілія, кленок, бальзамін.

В.: Для чого нам потрібні ці рослини?

Д.: Щоб у кімнаті було красиво; щоб ми могли милуватись рослинами, тощо.

В.: Правильно, діти. Коли ми дивимось на рослини, у нас з’являється гарний настрій. На вулиці зима, а у нас в групі, як влітку, ростуть зелені рослини. І від цього нам стає радісно.

В.: А зараз подивіться на ці рослини і назвіть їх.

Д.: (показуючи) Це фікус, а це бальзамін.

В.: Порівняйте фікус та бальзамін за висотою.

Д.: Фікус – високий, а бальзамін – низький.

В.: Яке листя у фікуса?

Д.: У фікуса листя велике, широке,овальне, товсте,закривають долоньку.

В.: А яке листя у бальзаміна?

Д.: У бальзаміна листочки маленькі, круглі, тонкі.

В.: Що є у бальзаміна?

Д.: У бальзаміна є червоні квіточки.

В.: Сашко, розкажи все про фікус. А Микита розкаже все про бальзамін.

В.: Діти, ви все правильно сказали: у фікуса листя велике, воно закриває нашу долоньку, широке та товсте. А як воно блищить, неначе промінь сонечка залишив на ньому свій слід. У бальзаміна же листячко маленьке, тонке, ламкий. А квіточки у нього яскраві, червоні, неначе горить вогник.

В.: Діти, покажіть та розкажіть Ведмедикові, що є у рослини.

Д.: У рослини є корінь, він в землі. Ще є стебло, листя, квіти.

В.: А зараз викладіть рослину на фланелеграфі. Маша, що є у рослини? Виклади.

Д.: У рослини є корінь. Ось він.

В.: Назар, скажи та виклади, що іще є у рослини?

Д.: У рослини є стебло. Ось воно.

В.: Влада, що нам потрібно викласти ще?

Д.: Ми повинні викласти листя. (викладає)

В.: Марко, що залишилось викласти?

Д.: Залишилось викласти квітку. (викладає)

В.: Підкажіть, діти, Ведмедику, що потрібно для того, щоб всі рослини жили, розквітали та були красивими?

Д.: Рослини треба поливати водою, бризкати, мити, рихлити землю, щоб коріння дихало.

В.: Що буде з рослиною, якщо її поставити в темну кімнату?

Д.: Вона загине. Рослинам потрібно світло.

В.: А якщо рослину винести в холод?

Д.: Вона загине. Рослинам потрібно тепло.

В.: Ви все вірно сказали. Щоб рослини були красивими, приносили нам радість, їх треба поливати водою, рихлити землю, щоб коріння дихало. Рослинам потрібно світло і тепло.

В.: А зараз ми з вами підемо на галявинку.

ДИНАМІЧНА ПАУЗА « ІДЕМ НА ГАЛЯВИНУ»

Ми йшли, йшли, йшли,
Їжачка знайшли.
Нахилились, підняли –
І далі пішли.
Ми знову йшли, йшли, йшли –
Метелика знайшли.
Повернулись, посміхнулись –
І далі пішли.

В.: Ось ми і прийшли на галявину. Але ж вона така порожня і некрасива. Давайте прикрасимо галявину квітами. А викладати квіти ми будемо з геометричних фігур. З якої фігури викладемо середину квітки?

Д.: Середину квітки викладемо з круга.

В.: Якого кольору круг?

Д.: Жовтого.

В.: (показує) Які це геометричні фігури?

Д.: Овал і трикутник.

В.: З овалів і трикутників будемо викладати пелюстки квітів. Дівчатка викладають квіти з трикутними пелюстками, а хлопчики – з овальними пелюстками. ( у супроводі легкої музики діти працюють самостійно)

В.: Діти, яка тепер у нас стала галявина?

Д.: Нарядна, красива, весела, яскрава, різнокольорова.

В.: Молодці, діти. Ви постарались, виклали красиві квіти, прикрасили ними галявину. Ведмедикові сподобалась така весела, красива, яскрава та прекрасна галявина. Діти, давайте зробимо Ведмедикові подарунок. Ми наклеїмо гарну квітку та подаруємо йому. Я вже наклеїла вазу, стебло і листя. А ви наклеїте квіточку. Візьміть пелюсток, нанесіть клей на одну сторону. Я наклею середину квітки, а ви пелюстки. (самостійна робота у супроводі музики)

В.: Молодці, діти. Яку гарну квіточку ви наклеїли. Діти, Ведмедик дякує вам за гарну квітку. Ви всі молодці, ви навчили Ведмедика доглядати за рослинами, бачити, які вони красиві і скільки радості приносять нам.

(Ведмедик прощається з дітьми)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
19

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Взагалі ідея заняття хороша. Вдало підібрана динамічна пауза, що допомогло непомітно перейти від одного завдання до іншого. Але все ж таки хочу відмітити, що згідно з діючими програмами Міністерства освіти і науки України, ознайомлення дітей із такою геометричною фігурою як овал, передбачене у старшій групі.