mail@urok-ua.com

Конспект заняття з соціально-морального розвитку для дітей дошкільного віку за темою:

“Вміти бути добрим”

Автор: вихователь-методист вищої категорії Проніна Тетяна Валентинівна

Дидактична мета: формувати в дітей уявлення про Добро, зло на основі оповідань В.Сухомлинського та казок Г.К.Андерсена; формувати життєву компетентність формувати навички читання; закріпити практичні навички висаджування живців кімнатних рослин.

Розвивальна мета: розвивати зв’язне мовлення та логічне мислення; формувати соціальні навички.

Виховальна мета: виховувати доброзичливе ставлення одне до одного, до старших, до природи., Попередня робота: читання оповідання В.Сухомлинського “Як хлопчик хотів приголубити сніжинку”,

“Мишків велосипед”, “Бабусин борщ”, «Лялька під дощем» тощо; казка Г.К.Андерсена “Снігова Королева”; висаджування живців кімнатних рослин.

Обладнання: вазон із квiткoю (штучною); запис «Вальсу квітів» з балету П.Чайковського «Лускунчик»; інвентар для висаджування живців кімнатних рослин; розрізні картинки зі складами.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Актуалізація опорних знань

– Діти, чи хотіли б ви побачити щось дивовижне? Якщо так, то нам допоможе ця чарівна паличка.(Вихователь змахує нею).

– А ну подивіться, чи змінилося щось у групі? (Роззирається). Ой! що це таке? (Звертав увагу на вазон із квіт­кою). Звідки це диво з’явилося? Може, квітка вам нaгадaлa якусь каз­ку? Яку? (- «Снігова королева»). Що сталося з цією квіткою? Cпробуємо її розчаклувати за допомогою чарівних слів.

Діти повторюють за пeдагoгoм: сніп, снап, снуре, люре, базелюре, ходять навколо квітки

  • Гляньте, чи є якісь зміни? (- ні­чого не змінилося). Haзвіть чарівні сло­ва не допомогли. А що ж нам може допомогти? (- Добро, любов, дружба, добрі вчинки). Назвіть ваші добрі вчинки. (Діти пригадують).

ІІ. Постановка пpoблеми

– У мене є чарівний Келих Доб­ра. Я кладу в нього маленькі кри­жинки, а тепер нехай кожен візьме собі крижинку в свої теплі руки. Що сталося з крижинками? Чому вони тануть? – Так, тому що лід тане від тепла. А як ви гадаєте, чи мажуть слова бути теплі і холодні? Які сло­ва ми називаємо теплими? (- Доб­рі). Які слова холодні? (- Злі). Мені здається, ці крижинки, що в келиху, заморозила Снігова Королева своїми холодними словами. А від ваших теплих, добрих слів вони розтануть? Давайте спробуємо. Називайте по черзі добрі слова. (Діти пpoмoвляють). Гляньте, холодні крижинки швидше почали танути й наповнюють келих водичкою. Поллємо нашу квітку, бо вона має живильну силу.

Вихователь звертає увагу на листочок, що з’явився на квітці. Підкреслює, що появу його зумовили промовлені теплі і добрі слова.

– Наш народ з давніх-давен ці­нує добро і склав прислів’я про це. З одним із них я вас зараз і познайомлю.

ІІІ. Відкриття нових знань

– Дивіться, це, мабуть знову cнiгoвa Королева ставить нам пе­peшкoди. Вона переплутала всі cлo­ва у прислів’ї. Допоможіть мені, візьміть до рук кольорові, частинки слів і об’єднайтеся за кольором. Прочитайте свої слова (Запитує кожну групку). Тепер зверніть yвагy на цифри, розташуйте cлoва по поряд­ку. У кого слово під цифрою 1? Яке наступне? Прочитаймо наше прислі­в’я: «Добре тому жити, хто вміє добро poбити”.

На пpoxaння педагога діти тлума­чать зміст прислів’я. На квітці з’яв­ляється новий листочок. Почала ожи­вати наша квітка. Тихо звучить у запису «Вальс квітів» П.Чайковського.

– Наша квітка почала оживати. Чуєте, яка гарна музика! Хто міг би танцювати під цю мелодію? (Сніжинки). Тепер ви всі перетворитесь на сніжинок. А поки будете кружля­ти, прислухайтеся до моїх слів. По­тім скажете, яке оповідання вони вам нагадали.

Пpoвoдитьcя психогімнacтика під читання уривка з твору.

«З неба на землю летіли сніжинки. Вони були легкі, ніжні, прозо­рі, мов пушинки, і гарні, мов зірки. Дмухнув зимовий вітер. Подув він управо – сніжинки полетіли вправо. Подув уліво – сніжинки полетіли вліво. Вітер потроху стихав. Сніжин­ки повільно почали падати на землю. На землі стояв хлопчик. Він дивився на сніжинки і думав”. Ви впізнали, з якого твору цей уривок? Про що ж думав хлопчик? Що він хотів зробити? А чому він прагнув зберегти сніжинки? (- Тому що він лю6ив природу).

ІV. Закріплення

– Пpигадaймо інші твори Васи­ля Сухомлинського, які ми вив­чали. Чого вас навчили ці твори? (- Добре ставитися одне до одного, бути чемними, робити добро, любити природу). Так, ви дізналися, що люди мають бути добрими не тіль­ки одне з одним. Вони ще й по­винні любити і берегти природу, примножувати її. Тепер я хочу за­пропонувати вам іще одну добру справу – посадити живці кімнат­них рослин. Вони теж є частинкою нашої природи. І, може, ця добра справа допоможе розчаклувати нашу квітку.

V. Практична робота

Діти висаджують живці. 3anитання до них: «Що ти зараз робиш? Як треба садити квітку? Як будемо поливати квітку? Подивітьcя, як багато квітів у нас з’явилося? Як вони називають­ся?» (Діти називають квіти).

– Ми будемо доглядати за ними. А коли вони підростуть, подаруємо їх іншим групам. Погляньте, від на­ших добрих справ розквітла квітка у вазоні. Помилуймося нею.

VІ. Підсумок

  • Що ж, малята. ми з вами пере­коналися, що добро і дружба можуть творити дива. Ми стали справжніми добрими чарівниками.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки. Рейтинг публікації: 4.7 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Конспект заняття з грамоти для дітей дошкільного віку “Допомога казковим героям” Конспект заняття з грамоти для дітей дошкільного віку "Допомога казковим героям" Автор: вихователь Терещук Наталія Миколаївна В своєму занятті я використала: психогімнастику, дихальну гімнастику,роб...
Театралізація власної казки “Чому ялинку наряджають” для дітей середнього дошкільного віку Театралізація власної казки "Чому ялинку наряджають" для дітей середнього дошкільного віку Автор: вихователь Черняк Ольга Степановна Цю казку можна включити, як до новорічного сценарію старших дошкі...
Як правильно обрати шкільний ранець/рюкзак для першокласника? Найбільш популярні рюкзаки для школи Як обрати шкільний рюкзак першокласнику? Рейтинг найбільш популярних ранців для школи (відео)   Зміст СІМ ПОРАД ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ РЮКЗАК ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКА? НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ? ...
3109

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

  1. Не забувайте вказувати вік дітей,з якими проводиться робота.Прекрасно сплановане заняття з урізноманітненням методів і прийомів та дотриманням принципів навчання, особливо доступності і наступності. Нетрадидиційні прийоми з Сніговою королевою, келихом Добра, кольоровими словами стануть у пригоді педагогам, краще актуалізуватимуть дитячі знання.

  2. Досить актуальна в сьогоденні тема заняття «Вміти бути добрим». Моральні цінності потрібно виховувати з дитинства. Заняття на основі оповідання В. Сухомлинського візьму собі на примітку і раджу це зробити іншим вихователям.