mail@urok-ua.com

Конспект заняття з економічного виховання (6 й рік життя)

“Від зернятка до хліба”

Автор: вихователь ДНЗ Савицька Любов Володимирівна

Савицька Любов ВолодимирівнаТема: «Від  зернятка до хліба»

Мета: розширити уявлення дітей про те, який шлях проходить зерно, щоб перетворитися на хліб; закріпити знання про види ресурсів (капітальні, природні та трудові); уточнити уявлення дітей про ресурси, що необхідні для  виробництва  сировини, а потім і хліба, як готового продукту; вчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати шанобливе та ощадливе ставлення до хліба,  повагу до праці людей.

Хід заняття

 Етап комунікативної  діяльності:

Бесіда з попереднього матеріалу на  тему «Першечергові потреби людини». Діти стоять на килимку у колі тримаючись за руки.

Вихователь: Діточок усіх збираю та заняття починаю. Діти, давайте пригадаємо,  про що ми говорили на попередньому занятті з економічного виховання. Які першочергові потреби людини? (Їжа та вода,одяг та взуття, затишне житло.) Чому саме ці потреби є першочерговими? (Без них неможливе повноцінне життя).

Діти скажіть чому здавна каже народне прислів’я —  «Хліб –годувальник, всьому голова!» (Хліб є головним необхідним  продуктом харчування на нашому столі).

Етап пізнавальної діяльності:

Вихователь запрошує дітей до виставки різних сортів хліба та пропонує  дітям назвати продукти харчування.

«Діти, яке в нас тут розмаїття різних товарів, скажіть, а що об`єднує  всі ці товари?» (Вони всі зроблені з зерна) .

Вихователь пропонує заглянути у чарівну скриньку та показує дітям зерна пшениці, вівса. Вихователь: Діти, подивіться на ці зернятка, чи вони однакові? Чим вони різняться ? (Формою, кольором). А як можна всі ці зерна одним словом назвати? (Злаки) .

Вправа: «Порівняй зернятка»

(Завдання: назвати  чим  відрізняються зерна пшениці та вівса).

Вправа:  «Що з чого зроблено?»

(Завдання: назвати з якого зерна зроблені продукти харчування).

Діти а що треба зробити з зерном,  щоб виробити  хліб? (Змолоти в борошно). А де мелять зерно? (Мелять на млині.)   А  за допомогою чого  мелять зерно на сучасному млині?(На спеціальній машині). А що живить машину? (Електричний струм) А звідки він береться? (Виробляється на електростанції). А в нашому місті електростанція як називається? (Дніпрогес). А  які природні сили там працюють? (Вода річки Дніпро)

Діти, а хліб взагалі однаковий? (Ні)  А від чого залежить який колір та смак матиме хліб? (Від того з якого зерна вироблено борошно). А давайте скуштуємо хлібчик з різного борошна.

Вихователь пропонує скуштувати дітям спочатку пшеничний хліб. А потім житній. Діти роблять висновок про  те,  що не лише зовні, але й на смак хліб є різним.

Діти а які зернятка на вигляд? (Маленькі, тверді, житні, пшеничні, тощо). Уявіть себе зернятками.

Психогімнастика «Зернятка».

Ми з вами – зернятка.  Зернятка сховались у затишній чорній землі, сонечко пригріло зернятка, стали вони рости зеленими паростками,

Налилися золоті стиглі колоски, з колосків на млині зробили  борошно, а з нього запашний рум’яний хліб.

Етап  перетворювальної діяльності:

Вихователь пропонує дітям скласти розповідь про мандрівку зернятка від лану до столу на основі  слайдів переглянутої на попередньому занятті презентації.

Слайд №1

Підготовка грунту, оранка, вдобрювання грунту. Хто це робить, на якому транспорті.

Слайд№2

Обробка паростків пшениці від шкідників за допомогою авіації та трактора- опилювача.

Слайд №3

Праця агронома (догляд за розвитком паростків, визначання терміну косовиці).

Слайд №4

Збір врожаю . Хто збирає врожай, на якому транспорті.

Гра «Бліц запитання»:

На чому привозять борошно на хлібозавод? (На борошновозі)

За допомогою чого місять тісто на заводі? (На тістомісі)

Хто пече хліб? (Пекар)

Хто продає хліб у крамниці? (Продавець)

Хто купує хліб? (Покупець)

Гра «Ресурси»

Мета : закріпити в грі знання дітей про капітальні, природні та трудові ресурси.

Завдання: розкласти  індивідуальні картки.

Ігровий прийом «Плутанина»

Етап оцінно-контрольної діяльності:

Діти вам сподобалось на занятті?

Діти скажіть, а ваші батьки, ідучи  до крамниці, витрачають всі свої гроші, купуючи все що заманеться? (Ні) А чому? ( Бо вони планують свої витрати, купують лише необхідне).

Діти, чому до хліба треба ставитися з пошаною? ( Бо багато людей працювало, щоб ми могли скуштувати свіженький хліб). Так хліб результат праці багатьох людей.

А що робити якщо хліб  вже не такий свіжий? (Зробити сухарики, грінки , або нагодувати пташок). От ми підемо на прогулянку тай нагодуємо. Сьогодні розкажіть своїм батькам, як потрапляє хліб на стіл і люди яких професій працюють над цим.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки. Рейтинг публікації: 5 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Конспект заняття з грамоти для дітей дошкільного віку “Допомога казковим героям” Конспект заняття з грамоти для дітей дошкільного віку "Допомога казковим героям" Автор: вихователь Терещук Наталія Миколаївна В своєму занятті я використала: психогімнастику, дихальну гімнастику,роб...
Театралізація власної казки “Чому ялинку наряджають” для дітей середнього дошкільного віку Театралізація власної казки "Чому ялинку наряджають" для дітей середнього дошкільного віку Автор: вихователь Черняк Ольга Степановна Цю казку можна включити, як до новорічного сценарію старших дошкі...
Як правильно обрати шкільний ранець/рюкзак для першокласника? Найбільш популярні рюкзаки для школи Як обрати шкільний рюкзак першокласнику? Рейтинг найбільш популярних ранців для школи (відео)   Зміст СІМ ПОРАД ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ РЮКЗАК ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКА? НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ? ...
1130

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарів

  1. Любов Володимирівна чітко, послідовно, дотримуючить структурних компонентів заняття, знайомить дітей з важливими питаннями (про те, який шлях проходить зерно, щоб перетворитися на хліб; які види ресурсів види ресурсів задіяні (капітальні, природні та трудові)). Використано багато прийомів та методів: психогімнастику, презентацію, ігровий прийом «Плутанина», дидактичні ігри та вправи за темою заняття. Дане заняття повністю реалізовує поставлену мету

  2. Під час заняття вихователем проведена цікава навчальна, розвивальна та виховна пошуково – ігрова робота. Вважаю, що дітей зацікавила вправа з чарівною скринькою, психогімнастика, складання розповіді про мандрівку зернятка, дегустація хліба, ігровий прийом “Плутанина”. Досягнуто поставленої мети.

  3. Заняття побудовано згідно завдань програми з дотриманням усіх методичних вимог. Проблема економічного виховання не нова, але не завжди педагоги відводять їй відповідне місце в процесі роботи. Використані цікаві прийоми роботи: складання розповіді про мандрівку зернятка через презентацію, виставка різних видів зерна, дидактичні вправи.