Конспект заняття з образотворчої діяльності (гурткова робота).
Автор: вихователь Муравська Раіса Леонідівна
У конспекті використвно новітню технологію “кейс-метод”, протягом заняття діти активно працюють в трьох напрямках образотворчої діяльності : малювання не традиційною технікою, ліплення, аплікація. Заняття розраховане для дітей старшого дошкільного віку, можна використовувати у ДНЗ та НВК.
Мета: Вчити дітей поєднувати різні техніки малювання в одній роботі; вправляти у навиках формувати квітку, міцно скручуючи пластичний матеріал, працювати стекою; удосконалювати вміння викладати зображення з геометричних фігур, навики різати по контуру, навики наклеювання деталей на папір; закріплювати правила техніки безпеки під час роботи з образотворчої діяльності. Розвивати моторику рук, уяву, фантазію, пам’ять, мислення. Виховувати наполегливість, старанність, естетичний смак.
Матеріал: муляж торта, капелюшки, фарби, пензлі, трубочки, зім’ятий папір, дощечки, пластичний матеріал, зубочистки, кольоровий папір, картон, клей, пензлі, серветки, клейонки, ножиці, торт, аудіо запис «Весела гімнастика».
Хід уроку
Доброго дня, всім присутнім! Сьогодні у черговий раз ми у нашій студії діти, яка зустрічає нас, не так як завжди. Погляньте, як красиво, святково вбрана наша студія. Адже у неї сьогодні незвичайне свято! Сьогодні 1 рік, як працює наш гурток «Перлина». Тож можна сказати, що сьогодні День народження «Перлини».
Кейс-ситуація «День народження».
- Без чого не можливо відсвяткувати День народження?
- Як ви гадаєте, де нам це все взяти?
- Що можна виготовити власноруч? ( міркування дітей)
Молодчинки, для того, щоб не думати із чого починати, на допомогу нам прийшов Ведмедик-чарівник, у нього є три скриньки, почнемо з першої! На ній є напис (читаю) відгадайте загадку і отримаєте необхідний предмет, для роботи.
Загадка
Пензлик, аркуш та вода…
Де ж малюнок? От біда!
Що іще забув я взяти,
Щоб букет намалювати? (ФАРБИ)
Молодці! Загадку відгадали і отримуємо першу скриньку! (дістаю фарби)
Для малювання у нас є таке приладдя, погляньте і скажіть, що ми можемо зобразити за допомогою таких помічників? ( міркування дітей)
Тож, скоріше до роботи! (діти малюють технікою «видування» та «малюнок зім’ятим папером», контролюю виконання роботи, при необхідності даю вказівку та схвалюю дітей).
Які чудові букети у вас вийшли, але для святкування Дня народження букетів не вистачить. Нам необхідно приготувати святковий торт. Як його зробити? (міркування дітей) У цьому нам допоможе скринька №2, на ній, теж завдання є ( читаю) «Якщо хочете торт ви забрати, повинні весело затанцювати.»
Фізхвилинка
«Веселі малята» (діти виконують танцювальні рухи, повторюючи за дорослим, під музичний супровід).
Жваво ми потанцювали, і отримали торт! Але наш торт, необхідно прикрасити. Чим прикрашати будемо? (міркування дітей) Пропоную виліпити квіти. Можливо хтось знає як можна виліпити квітку? Беремо пластилін, скочуємо ковбаску, розплющуємо її пальчиками ч и долонькою, притискаючи до дощечки, але не надто міцно, щоб наш пластилін не міцно приліпився до неї. Стекою надрізаємо одну із сторін ковбаски та щільно скручуємо рулетиком. Розправляємо пелюстки, квітку одягаємо на зубочистку та розміщуємо її на торті. Тепер, починаємо працювати. (діти виконують завдання, контролюю виконання роботи, при необхідності даю вказівку та схвалюю дітей) До красивих букетів додаємо й торт красивий. Залишилось, діти, тільки одне, як думаєте що це? (міркування дітей) Необхідно подарунок виготовити. Хто нам допоможе? Скринька №3
Загадка
Ось є пензлик і папір,
Як скріпити їх мерщій?
В допомогу до людей
Тут приходить …(КЛЕЙ)
Коли ми використовуємо клей? Коли аплікуємо, тож подарунок ми виготовимо за допомогою аплікації. Пригадайте, як необхідно поводитись з ножицями? (відповіді дітей) З паперу вирізати будемо сердечка, та наклеюємо їх на картон, із сердечок можна створити різні картини, тож старанно працюйте. Щоб подарунки були красивими. (діти виконують завдання, контролюю виконання роботи, при необхідності даю вказівку та схвалюю дітей). Молодці діти, тепер ми можемо святкувати День народження «Перлинки». (Заносять святковий торт)
Вдале поєднання різних технік в одній роботі. Заняття змістовне, цікаве, динамічне, наповнене різноманітними нетрадиційними методами та прийомами, при цьому витримується єдина сюжетна лінія – підготовка до Дня Народження. Почерпнула для себе багато цікавого та нового. дякую!
Чудова робота! А поєднання кількох технік виконання робить творчий процес більш захоплюючим і цікавим. Різноманітні види діяльності захоплюють дітей, розвивають творчу фантазію, уяву, піднімають настрій.
Педагог уміло поєднала заняття образотворчою діяльністю із святкуванням Дня народження гуртка “Перлина”. Діти працювали одночасно в трьох напрямках : малювання нетрадиційною технікою, ліплення та аплікація, а ще й загадки відгадували, танцювали. Подарунком у кінці заняття став святковий торт. Креативно!
Вивчаю вже другу розробку вашого заняття, бачу, що ви, Раіса Леонідівна, – людина творча. Відзначити річницю гуртка “Перлина” як День народження-цікаво, творчо, насичено. Так ще й задіяли такі прийоми як малювання нетрадиційною технікою, ліплення, аплікація, розв ‘зання загадок, фізкультхвилинка. Тож кожна хвилина у вас була розписано. Ві молодець, бажаю вам творчої наснаги, процвітання, адже і заняття було у святковому настрої. Тож з Днем народження ваш “Перлину”.